Soru Gelistirici seceneklerinde "DSU LOADER" ...

adal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
R E İ S
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
9
Arkadaslar selamin aleykum gelistirici seceneklerinde dolasirken bilmedigim birseye gozum carpti bu nedir?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
GSI rom denilen romlar var. Stock android rom bunlar. Eskiden örnek veriyorum Android 10 çıktığında senin telefonunun markası o romu senin telefonuna uygun optimizasyon yapmazsa (kernel desteği olsun, sensor desteği olsun ve s.) sen o romu kuramazdın. Yani mutlaka kullandığın telefonun markası o romu senin cihaza özel geliştirmesi gerekliydi. Sonralar Google bu işlem kolaylaşsın diye Stok romları GSİ rom olarak universal bir şekilde her telefonda çalışacak türde çıkarmaya başladı. Şu an Android 11 ve Android -nin GSİ sürümü Google sitesinde mevcut. Onu telefonuna kurarsan kurulacak ve deneye bileceksiz ama tabi stabil çalışmayacaktır. GSİ romu kurmak için de o resimdeki ayarlar kullanılıyor.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
DSU loader ile GSI rom dosyası ikinci işletim sistemi olarak yükleniyor. GSI ARM64 saf android rom, GSI+GMS ise Google uygulamalarının da olduğu saf android romdur. Yükleme işlemi tamamlanınca bildirim kısmında yeniden başlat ibaresi çıkar ve buna tıklarsanız cihaz saf android romunda açılır.
Cihazı normal olarak yeniden başlatırsanız mevcutta kullandığınız sistem açılır.
DSU loader daha çok uygulama derleyip cihazda test etmek isteyenlerin işine yarar sanırım. Normal bir kullanıcının pek işine yarayacağını sanmam.

adal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
R E İ S
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
GSI rom denilen romlar var. Stock android rom bunlar. Eskiden örnek veriyorum Android 10 çıktığında senin telefonunun markası o romu senin telefonuna uygun optimizasyon yapmazsa (kernel desteği olsun, sensor desteği olsun ve s.) sen o romu kuramazdın. Yani mutlaka kullandığın telefonun markası o romu senin cihaza özel geliştirmesi gerekliydi. Sonralar Google bu işlem kolaylaşsın diye Stok romları GSİ rom olarak universal bir şekilde her telefonda çalışacak türde çıkarmaya başladı. Şu an Android 11 ve Android -nin GSİ sürümü Google sitesinde mevcut. Onu telefonuna kurarsan kurulacak ve deneye bileceksiz ama tabi stabil çalışmayacaktır. GSİ romu kurmak için de o resimdeki ayarlar kullanılıyor.
hangisi iyi peki ?

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
hangisi iyi peki ?
Tabii ki markanın kendi çıkardığı OTA uzerinden gelen romlar. gsi romlar günlük kullanım romları değil, deneme amaçlı yayimlanmış romlar. Bulaşma yani

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

adal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
R E İ S
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tabii ki markanın kendi çıkardığı OTA uzerinden gelen romlar. gsi romlar günlük kullanım romları değil, deneme amaçlı yayimlanmış romlar. Bulaşma yani

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
tamam tesekkur ederim.

Üst Alt