Diğer Gelecekteki/hayalimdeki Telefon?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bilindiği üzere yaşım 60 ve gözlerimin bozuk olması nedeniyle Xiaomi tercihimi Mi Max 2 den yana kullandım….bir üst versiyonu olan Mi max 3 e İnşallah yakında geçeceğim ve bu Cihazın benim SON cihazım olmasını temenni ediyorum.

Xiaomi’lerin Efendisi Mi Max 3 den sonra hayal ettiğim ve olmasını istediğim özellikler şu şekilde:

Ekteki gibi Google Glas benzeri bir Gözlük, bunun içinde tabi sonsuz hafıza, süper hız, kulaklık, multi dillerde anında tercüme,profesyonel zoomlu kamera(gözün gördüğünü, aynı netlikte çekecek olan ) görsel ekran hem gözlükte hemde sanal olarak istediğim boyutta,sesli komutla her dediğimi yapacak bir asistan (istediğimde hologram şeklinde 3 boyutlu yanımda/karşımda olacak) mesaj yazacak, arama yapacak, istediğim herhangi bir bilgiyi ya ekranda önüme getirecek ve/veya bana sesli okuyacak…vs…
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Aşağıdaki paylaşımlarda bu tür ön çalışmalar mevcut zaten…

Bunu okuyup da gülenler, ne hayalmiş falan diyecekler de olacağı kesin…

Varmı buna benzer veya başka, gelecekte hayal ettiğiniz telefon ve özellikleri?

Küçük bir hatırlatma: Rahmetli babamın gençliğinde biri bir kutu, önü cam ve içinde insandan tutun, hayvanlara ve aklınıza gelen her şey olacak dendiğinde (TV den bahsediyordu) Akıl hastanesine atmışlar…

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam bunlar imkansız hayaller değil ki. Hatta hemen hepsini şu anda değişik platformlarda kullanmak mümkün. Geriye sadece bunların birleştirilerek tek bir cihazda toplanması kalıyor.
80'lerde 5MB'lık (evet yanlış yazmadım tam 5 Megabyte) server diskini 2 kişi zor taşırdık. Şu anda 256GB'lık minicik Sdcard'ları kullanıyoruz. Yani o disklerin tam 51.200 tanesine karşılık gelen, tırnak kadar boyutuyla, birkaç gram ağırlığında olan kartı. Sadece o mu, RAM, işlemci v.s. hangisini sayayım. O günlerde, bırakın günümüzü, 90'ların sonlarında gelinen teknolojiyi söyleseler kim inanırdı? Günümüzü söyleseler herhalde deli diye içeri tıkılırdı. Bu yüzden teknoloji olarak herşeyin mümkün olduğuna inanıyorum ben. Yeterki hayal edilsin. Çünkü en önemli adım hayal etmek. Gerisi çok basit.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
benim direk sinir sistemiyle entegre çalışan webde bişeyi ararken direk beyinden düşüncelerinle harekete geçen ve gözünde görüyormuş gibi beliren ve bişey okurken direk ona göre entegre olan bir sistem var hayalimde.
imkanı varmı tabiki var beyin sinyallerini çözersen var

tıp fakültesinde yüksek lisansı bırakmadan önce yine bu tarz bi projem vardı ama bu biraz daha farklıydı ama mantık aynı mantık aslında

oda şöyleydi.
mesela sinir sisteminde hasarlı bir bölge var ve malumunuz buralardaki sinir hücreleri belirli sinyallere göre beyin onu geri sinyale çevirir ve hareket görme tadma hissetme gibi fonksiyonlarıyerine getirir. burada yapılıcak şey eğer beyinde ilgili bölüm hasarlı değilse organ hasarlı olsa bile ( organ saglamsa sensöre gerek yok ) direk aradaki hasarlı bölümün iletmin saglayan işlemci ve sensörler yardımıyla saglam hücreden alınan veriyi beyine ileterek ve beyinden gelen sinyali saglam hücreye ileterek butün felç ve görme bozukluklarını giderebileceğimi iddia ediyordum ve tabiki destek varmı malesef destek yok :D bende bıraktım gittim askere...

burada aynı mantık oldugu için hayalime derinlemesine girdim bi gün bunu yaparlarsa felç diye bişeyde kalmaz :)

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam bende 80 lere geri dönmek istiyorum :)telefon olmasın teknoloji bu kadar gelişmesin,teknoloji geliştikçe mertlik bozuldu huzur azaldı insanların birbirine güveni kalmadı.eskiden herşeyin gerçeğini yaşıyor gerçek tat alıyorduk hayattan,şimdi herşey sanal :)

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Her devrin ayrı bir güzelliği var hocam.
Hocam bende 80 lere geri dönmek istiyorum :)telefon olmasın teknoloji bu kadar gelişmesin,teknoloji geliştikçe mertlik bozuldu huzur azaldı insanların birbirine güveni kalmadı.eskiden herşeyin gerçeğini yaşıyor gerçek tat alıyorduk hayattan,şimdi herşey sanal :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Siz kesinlikle buluşmaya gelinde size bir format atalım en iyisi

Gesendet von meinem Mi Max 2 mit Tapatalk

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
Zamaninda bilimkurgu filmlerinin hepsi birer birer gerçek oluyor.İnsanoğlu hayal ettiği herşeyi gerçekleştiryor walla.Yapay zekayi hala aklim almiyor.Bi makine nasil kendi kendine öğrenebilir?Kendi üzerine kod yazmayi öğretmişler makineye daha ne olsunclap~~.Hayal et olsun @Skorpi hocam:)moustache~~

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Zamaninda bilimkurgu filmlerinin hepsi birer birer gerçek oluyor.İnsanoğlu hayal ettiği herşeyi gerçekleştiryor walla.Yapay zekayi hala aklim almiyor.Bi makine nasil kendi kendine öğrenebilir?Kendi üzerine kod yazmayi öğretmişler makineye daha ne olsunclap~~.Hayal et olsun @Skorpi hocam:)moustache~~
Hayal etmekle olsa keşke, ama ben yine de umutluyum ve göreceğime inanıyorum....tüm kalbimle

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

TaNGo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih Emre
Cihazım
Redmi Pro
Konular
10
Siz kesinlikle buluşmaya gelinde size bir format atalım en iyisi