Yardım Gece uyumadan %30 Şarj sabah %0'a düşüyor (9.2.4 china rom)

'Xiaomi Mi6' forumunda Organicmusty tarafından 12 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.
  1. Arkadaşlar öyle saçma sapan 3. parti yazılımlarım yok, gece %30 civari bıraktığım sarj sabah %0'a düşüyor, sebebi son güncelleme olabilir mi? Aynı sorunu yaşayan var mı?

2. Bugüne kadar hiç böyle bir sorun yaşamadım,Geceden sabaha enfazla %3 filan düşüyor,ama wifi,mobilveri filan kapalı

3. Çok enteresan değil mi, zorla format attıracak cihaz bana, ama çözüm daha basit olmalı

4. Hocam bendede bir kere oldu ayarlardan birseyleri bozdum gece %25 gitti ayarlarinizdan kaynaklaniyor, sistem uygulamalarindada arka plan etkinliklerini kısıtla dediniz mi? Ayarlariniz nasil durumda

buraoca2 bunu beğendi.
  5. Hocam ben sizin yerinizde olsam beklemeden başka bir roma geçerdim. Muhtemelen Rom kaynaklı gibi. Fakat farklı bir romda da aynı sorunla karşılaşırsanız, o zaman durumu araştırmaya başlayın.

CpoeT bunu beğendi.
  6. bataryada sorun olabilir kontrol ettirin.

7. Şimdi şöyle bir gelişme var, dün gece %100de şarjdan çıkartıp uçak moduna aldım ve uyudum, sabah kalktığımda %97 kalmıştı,

%30 azalma yaşadığım günlerde geceleri wi-fi açık ve full çekiyor.

Cihazı çinden arkadaşım getirdi içerisinde orijinal ingilizce rom var, herhangi bir beta vb. rom kullanmıyorum. Kararlı sürüm 9.2.4 China Stable
    --- Birleştirilmiş mesaj, 13 Şubat 2018Orijinal mesaj tarihi 13 Şubat 2018 ---
    Hocam ekran görüntüsü de paylaşayım ama bu dediğiniz kısmı nereden yapıyoruz_?

8. Guvenlik uygulamasinin icinden yapiyorsunuz

9. Hocam normalde Gece yatmadan önce şarjdan çekince telefonu, %100'le alıyorum bende sabahları. Ki Wifi'ye bağlı şekilde. Mobil veri vs. de açık tabi ayarlardan.

Direk bu işlerden anlamıyor iseniz, Global Beta'ya geçebilirsiniz.

10. Bu işlerden anlamadığım gibi global betaya nasıl geçeceğimi de bilmiyorum. Bir şey yapayım derken cihazı komple çalışmaz hale getirebilirim endişem var. Yoksa global sürüme geçip cihazı türkçe kullanmayı isterim

11. Hocam Global Beta romu indirip, güncelleyiciden göstermeyi deneyin. Zaten kurulmaz ise doğrulanamadı hatası verir. Ya da; China Stabil kullandığınıza göre, cihazın BL kilidi açık mı? İmei kayıt mı ettirdiniz yoksa halledildi mi diğer şekilde?

12. imei pasaport kayıtlı, sonrasında da bootloader kilidini açtırdım kardeşim, ne yapayım sence

13. Hocam BL kilidi açıksa durduğunuz kabahat. Forumdaki Twrp ve Rom kurulumu konularını inceleyin, cihaza Twrp kurup, Epic Rom (Veya istediğiniz başka bir romu) kurup rahat edin.

ufukileri bunu beğendi.
  14. Hocam akşam yüzde 100 takılı yatıyorum sabah kalkınca bakıyorum yine yüzde vay be diyip çekiyorum pirizden işe gidiyorum

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

shuj ve buraoca2 bunu beğendi.
  15. Aynen hocam :)

16. Hocam takdir ediyorum, sizinki mi6 değil mi%100 olmalı :)

17. Normalde sizinki de bu şekilde olmalı hocam.

18. Hocam prize takılıyken tabii ki %100'den çıkartıp gidersin, düşen hiç görmedim ben

19. Sorun çözüldü reis :)

20. Hocam benim söylemek istediğim; Gece yatmadan önce Cihazın Şarjı %100'ken; Prizden çekerseniz, Sabah uyandığınızda da %100 Şarj göstermeli cihaz.

Dtl1990 bunu beğendi.
  21. Fani dünya saygı değer kardeşim boşver düşme yüzde 5in peşine iş yerine varınca takar pirize telafi edersin ben öyle yapıyorum iyi akşamlar

buraoca2 bunu beğendi.
  22. Ben %20'nin altına düşmedikten sonra tekrar takmıyorum hocam şarja :)

ufukileri bunu beğendi.
  23. Sabaha kadar bekleme modunda hiç şarj gitmeyecek yani? Olacak İş mi bu? en az yüzde 2-3 gider ve gayet de normaldir, hiç gitmemesi normal değildir...

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Organicmusty bunu beğendi.
  24. Hocam Şarj %100 olunca, 15-20 dk daha şarjda bekletip cihazı; Şarjdan çektiğinizde, sabahta uyanınca Şarj halen %100 olarak alıyorsunuz telefonu elinize. Fakat Şarj %99'da iken yattığınızda, sabah telefonu elinize alında şarjın %96-95 seviyelerine indiğini görüyorsunuz.

Malum Şarjın %100'den %99'a düşmesi (Tam Dolum halindeyken tabiki); %99'dan %98'e düşmesinden 3-4 kat uzun sürüyor. Tabiki Cihaz'da %100 dolum göründüğü an cihazı şarjdan çekerseniz durum değişir.

25. Hocam Şarj %100 olunca, 15-20 dk daha şarjda bekletip cihazı; Şarjdan çektiğinizde, sabahta uyanınca Şarj halen %100 olarak alıyorsunuz telefonu elinize....bunu SS li görmek istiyorum sizden yarın sabah.....

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Dtl1990 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...