• Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.

Yardım Gece uyumadan %30 Şarj sabah %0'a düşüyor (9.2.4 china rom)

Organicmusty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Musty
Cihazım
Xiaomi Mi6
Arkadaşlar öyle saçma sapan 3. parti yazılımlarım yok, gece %30 civari bıraktığım sarj sabah %0'a düşüyor, sebebi son güncelleme olabilir mi? Aynı sorunu yaşayan var mı?

adzate

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Rüştü
Cihazım
Mi 5s Mi 6
Arkadaşlar öyle saçma sapan 3. parti yazılımlarım yok, gece %30 civari bıraktığım sarj sabah %0'a düşüyor, sebebi son güncelleme olabilir mi? Aynı sorunu yaşayan var mı?
Bugüne kadar hiç böyle bir sorun yaşamadım,Geceden sabaha enfazla %3 filan düşüyor,ama wifi,mobilveri filan kapalı

Organicmusty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Musty
Cihazım
Xiaomi Mi6
Çok enteresan değil mi, zorla format attıracak cihaz bana, ama çözüm daha basit olmalı

CpoeT

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Can Ozan
Cihazım
Mi 6
Çok enteresan değil mi, zorla format attıracak cihaz bana, ama çözüm daha basit olmalı
Hocam bendede bir kere oldu ayarlardan birseyleri bozdum gece %25 gitti ayarlarinizdan kaynaklaniyor, sistem uygulamalarindada arka plan etkinliklerini kısıtla dediniz mi? Ayarlariniz nasil durumda

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Hocam ben sizin yerinizde olsam beklemeden başka bir roma geçerdim. Muhtemelen Rom kaynaklı gibi. Fakat farklı bir romda da aynı sorunla karşılaşırsanız, o zaman durumu araştırmaya başlayın.

Organicmusty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Musty
Cihazım
Xiaomi Mi6
Şimdi şöyle bir gelişme var, dün gece %100de şarjdan çıkartıp uçak moduna aldım ve uyudum, sabah kalktığımda %97 kalmıştı,

%30 azalma yaşadığım günlerde geceleri wi-fi açık ve full çekiyor.

Cihazı çinden arkadaşım getirdi içerisinde orijinal ingilizce rom var, herhangi bir beta vb. rom kullanmıyorum. Kararlı sürüm 9.2.4 China Stable
[doublepost=1518544603,1518544509][/doublepost]
Hocam bendede bir kere oldu ayarlardan birseyleri bozdum gece %25 gitti ayarlarinizdan kaynaklaniyor, sistem uygulamalarindada arka plan etkinliklerini kısıtla dediniz mi? Ayarlariniz nasil durumda
Hocam ekran görüntüsü de paylaşayım ama bu dediğiniz kısmı nereden yapıyoruz_?

CpoeT

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Can Ozan
Cihazım
Mi 6
Şimdi şöyle bir gelişme var, dün gece %100de şarjdan çıkartıp uçak moduna aldım ve uyudum, sabah kalktığımda %97 kalmıştı,

Cihazı çinden arkadaşım getirdi içerisinde orijinal ingilizce rom var, herhangi bir beta vb. rom kullanmıyorum. Kararlı sürüm 9.2.4 China Stable

Guvenlik uygulamasinin icinden yapiyorsunuz

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6

Hocam normalde Gece yatmadan önce şarjdan çekince telefonu, %100'le alıyorum bende sabahları. Ki Wifi'ye bağlı şekilde. Mobil veri vs. de açık tabi ayarlardan.

Direk bu işlerden anlamıyor iseniz, Global Beta'ya geçebilirsiniz.

Organicmusty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Musty
Cihazım
Xiaomi Mi6
Hocam normalde Gece yatmadan önce şarjdan çekince telefonu, %100'le alıyorum bende sabahları. Ki Wifi'ye bağlı şekilde. Mobil veri vs. de açık tabi ayarlardan.

Direk bu işlerden anlamıyor iseniz, Global Beta'ya geçebilirsiniz.

Bu işlerden anlamadığım gibi global betaya nasıl geçeceğimi de bilmiyorum. Bir şey yapayım derken cihazı komple çalışmaz hale getirebilirim endişem var. Yoksa global sürüme geçip cihazı türkçe kullanmayı isterim

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Bu işlerden anlamadığım gibi global betaya nasıl geçeceğimi de bilmiyorum. Bir şey yapayım derken cihazı komple çalışmaz hale getirebilirim endişem var. Yoksa global sürüme geçip cihazı türkçe kullanmayı isterim
Hocam Global Beta romu indirip, güncelleyiciden göstermeyi deneyin. Zaten kurulmaz ise doğrulanamadı hatası verir. Ya da; China Stabil kullandığınıza göre, cihazın BL kilidi açık mı? İmei kayıt mı ettirdiniz yoksa halledildi mi diğer şekilde?

Organicmusty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Musty
Cihazım
Xiaomi Mi6
Hocam Global Beta romu indirip, güncelleyiciden göstermeyi deneyin. Zaten kurulmaz ise doğrulanamadı hatası verir. Ya da; China Stabil kullandığınıza göre, cihazın BL kilidi açık mı? İmei kayıt mı ettirdiniz yoksa halledildi mi diğer şekilde?
imei pasaport kayıtlı, sonrasında da bootloader kilidini açtırdım kardeşim, ne yapayım sence

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
imei pasaport kayıtlı, sonrasında da bootloader kilidini açtırdım kardeşim, ne yapayım sence
Hocam BL kilidi açıksa durduğunuz kabahat. Forumdaki Twrp ve Rom kurulumu konularını inceleyin, cihaza Twrp kurup, Epic Rom (Veya istediğiniz başka bir romu) kurup rahat edin.

ufukileri

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
ufuk
Cihazım
xiaomi mi 6
Hocam akşam yüzde 100 takılı yatıyorum sabah kalkınca bakıyorum yine yüzde vay be diyip çekiyorum pirizden işe gidiyorum

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Organicmusty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Musty
Cihazım
Xiaomi Mi6
Hocam akşam yüzde 100 takılı yatıyorum sabah kalkınca bakıyorum yine yüzde vay be diyip çekiyorum pirizden işe gidiyorum

Hocam takdir ediyorum, sizinki mi6 değil mi%100 olmalı :)

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Hocam prize takılıyken tabii ki %100'den çıkartıp gidersin, düşen hiç görmedim ben
Hocam benim söylemek istediğim; Gece yatmadan önce Cihazın Şarjı %100'ken; Prizden çekerseniz, Sabah uyandığınızda da %100 Şarj göstermeli cihaz.

ufukileri

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
ufuk
Cihazım
xiaomi mi 6
Hocam benim söylemek istediğim; Gece yatmadan önce Cihazın Şarjı %100'ken; Prizden çekerseniz, Sabah uyandığınızda da %100 Şarj göstermeli cihaz.
Fani dünya saygı değer kardeşim boşver düşme yüzde 5in peşine iş yerine varınca takar pirize telafi edersin ben öyle yapıyorum iyi akşamlar

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Fani dünya saygı değer kardeşim boşver düşme yüzde 5in peşine iş yerine varınca takar pirize telafi edersin ben öyle yapıyorum iyi akşamlar

Ben %20'nin altına düşmedikten sonra tekrar takmıyorum hocam şarja :)

Skorpi

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
Sabaha kadar bekleme modunda hiç şarj gitmeyecek yani? Olacak İş mi bu? en az yüzde 2-3 gider ve gayet de normaldir, hiç gitmemesi normal değildir...

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Sabaha kadar bekleme modunda hiç şarj gitmeyecek yani? Olacak İş mi bu? en az yüzde 2-3 gider ve gayet de normaldir, hiç gitmemesi normal değildir...

Hocam Şarj %100 olunca, 15-20 dk daha şarjda bekletip cihazı; Şarjdan çektiğinizde, sabahta uyanınca Şarj halen %100 olarak alıyorsunuz telefonu elinize. Fakat Şarj %99'da iken yattığınızda, sabah telefonu elinize alında şarjın %96-95 seviyelerine indiğini görüyorsunuz.

Malum Şarjın %100'den %99'a düşmesi (Tam Dolum halindeyken tabiki); %99'dan %98'e düşmesinden 3-4 kat uzun sürüyor. Tabiki Cihaz'da %100 dolum göründüğü an cihazı şarjdan çekerseniz durum değişir.

Skorpi

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Cumhur
Cihazım
Kral..
Hocam Şarj %100 olunca, 15-20 dk daha şarjda bekletip cihazı; Şarjdan çektiğinizde, sabahta uyanınca Şarj halen %100 olarak alıyorsunuz telefonu elinize. Fakat Şarj %99'da iken yattığınızda, sabah telefonu elinize alında şarjın %96-95 seviyelerine indiğini görüyorsunuz.

Malum Şarjın %100'den %99'a düşmesi (Tam Dolum halindeyken tabiki); %99'dan %98'e düşmesinden 3-4 kat uzun sürüyor. Tabiki Cihaz'da %100 dolum göründüğü an cihazı şarjdan çekerseniz durum değişir.
Hocam Şarj %100 olunca, 15-20 dk daha şarjda bekletip cihazı; Şarjdan çektiğinizde, sabahta uyanınca Şarj halen %100 olarak alıyorsunuz telefonu elinize....bunu SS li görmek istiyorum sizden yarın sabah.....

Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!