Yardım Gece Çekimi

emrealtun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 5s
Meslek
Web Tasarım
Konular
7
İpucu: Bu dediklerim genelde her telefonda olmaktadır. Gece çekimlerde telefonu sabitlemeye çalışın (Tripod olursa gayet iyi olur) Pozlamayı uzun tutup, İSOyu düşük tutmaya çalışın. 16 ve 32 saniye Pozlama da İSOyu otomatikte bıraktığınızda 10, 20 İSOya kadar düşebilmektedir. Pozlamanın yetersiz olduğu veya sabit tutamayacağınız yerlerde İSOyu arttırabilirsiniz. İSOda aşırıya kaçmamaya özen gösterin bence.

Not: İSO yüksek olursa örnekteki "alıntı" fotoğraf gibi fotoğraflarınızda kumlanma olur.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Emre Altun

Ekli dosyalar

• image-quality-and-iso-sensitivity.jpg
    image-quality-and-iso-sensitivity.jpg
    71,5 KB · Görüntüleme: 47
Moderatör tarafında düzenlendi:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Ne kadar ISO o kadar kirli fotoğraf yani :) biraz bilgi ve biraz emek ile cep telefonlarımızdan harika fotoğraflar çekebiliriz aslında.Paylaşım için teşekkürler hocam.

aLLMeTaLLiCa

Aaaaaaaaa1
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
...........1
Cihazım
...........1
Meslek
Veri Giriş ( sekreter )
Konular
44
İpucu: Bu dediklerim genelde her telefonda olmaktadır. Gece çekimlerde telefonu sabitlemeye çalışın (Tripod olursa gayet iyi olur) Pozlamayı uzun tutup, İSOyu düşük tutmaya çalışın. 16 ve 32 saniye Pozlama da İSOyu otomatikte bıraktığınızda 10, 20 İSOya kadar düşebilmektedir. Pozlamanın yetersiz olduğu veya sabit tutamayacağınız yerlerde İSOyu arttırabilirsiniz. İSOda aşırıya kaçmamaya özen gösterin bence.

Not: İSO yüksek olursa örnekteki "alıntı" fotoğraf gibi fotoğraflarınızda kumlanma olur.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Emre Altun

Emre Bilgilendirme icin Tesekkurler. Umarım Arkadaşlar Bu bilgi sayesinde Kaliteli Fotoğraflar Sunacaklardır clap~~

Üst Alt