Sohbet GearBest'ten Ekran Kartı Alınır mı?

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Peki diyelimki ürün vergi kapsamına girdi. O zaman ödemeyi nasıl yapıyorum ve bana bilgisi nasıl geliyor? Bilgi alabilir miyim?
Şimdiye kadar hiçbir ürünüm gümrüğe takılmadı fakat gümrük tarafında size bir hesap numarası gönderiliyor oraya para yatırıyorsunuz.

thelyre

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
-
Cihazım
-
Konular
11
Yok yani hesap numarasının bana nasıl ulaşacağını merak ediyorum :) eve mektup mu gönderiyorlar, nasıl oluyor?

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Yok yani hesap numarasının bana nasıl ulaşacağını merak ediyorum :) eve mektup mu gönderiyorlar, nasıl oluyor?
Valla o kısmı bilemiyorum hocam ben de. Sanırım ürün takip sisteminde ürünün gümrüğe takıldığı belirtiliyor , siz de o ibareyi gördükten sonra arayıp soruyorsunuz. Sadece aklımın bir köşesinde kalan bir durum bu , doğruluk payı yüzde yüz değil :)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Benim vergi çıkan ürünlerimde bana telefonla ulaşıp vergi çıktığını ve vergiyi kabul edip etmediğimi soruyorlar. Kabul ettiğimi belirtiyorum ve ücreti kargoyu getiren ptt görevlisine veriyorum.

thelyre

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
-
Cihazım
-
Konular
11
Benim vergi çıkan ürünlerimde bana telefonla ulaşıp vergi çıktığını ve vergiyi kabul edip etmediğimi soruyorlar. Kabul ettiğimi belirtiyorum ve ücreti kargoyu getiren ptt görevlisine veriyorum.
Kaç lira vergi geleceği belirtiliyor mu? ptt görevlisine yapacağınız ödeme nasıl belirleniyor?

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
hiç uğraşma elimde hp omen bilgisayar var i7 7700 ve gtx 1070 8 gb 256 bit ekran kartlı düşünürsen 6500 e kasayı bırakırım + 23' monitor 7000 e bırakırım bilgisayar 10-11 aylıktır.
Ürününü satmak istiyorsanız buna uygun konu açabilirsiniz. Bu konu altıni satış mesajlariyla doldurmayalim.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

andersin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
4
Ürününü satmak istiyorsanız buna uygun konu açabilirsiniz. Bu konu altıni satış mesajlariyla doldurmayalim.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
teşekkürler hemen yorumu kaldırıyorum.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Kaç lira vergi geleceği belirtiliyor mu? ptt görevlisine yapacağınız ödeme nasıl belirleniyor?

%20 gümrük vergisi hocam. Burada satıcının fatura üzerinde belirttiği ücreti baz almıyorlar. Kendi uzmanları araştırıyor ve ürünün yurtdışı satış fiyatını tespit ediyor. Tespit edilen miktarın %20'si tutarında vergiye ek olarak inceleme ücreti, gümrük sunma ücreti vb 3-5 lira tutan miktarlar ekleniyor. Toplam ödemeniz gereken tutar size telefonla bildiriliyor. Hatta sonradan posta ile de onay belgesi size gönderiliyor.

thelyre

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
-
Cihazım
-
Konular
11
%20 gümrük vergisi hocam. Burada satıcının fatura üzerinde belirttiği ücreti baz almıyorlar. Kendi uzmanları araştırıyor ve ürünün yurtdışı satış fiyatını tespit ediyor. Tespit edilen miktarın %20'si tutarında vergiye ek olarak inceleme ücreti, gümrük sunma ücreti vb 3-5 lira tutan miktarlar ekleniyor. Toplam ödemeniz gereken tutar size telefonla bildiriliyor. Hatta sonradan posta ile de onay belgesi size gönderiliyor.
Peki abicim ben bu vergiyi ödemesem ve ürünüm geri gönderilse gearbest'ten kolayca para iadesi alabilir miyim?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Peki abicim ben bu vergiyi ödemesem ve ürünüm geri gönderilse gearbest'ten kolayca para iadesi alabilir miyim?
Bunu gearbest ile görüşürseniz daha kesin bir yanıt alırsınız fakat pek çok site/satıcı bu durumlarda masraf kesintisi yaparak iade gerçekleştirir.

Üst Alt