Sohbet Gearbest'ten Alışveriş

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23
Gearbest'ten laptop alan var mı ? Detaylı bilgisi olan yeşillendirebilir mi ?

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Forum kurallarımız gereği konu başlığınız içeriğine uygun olarak düzenleniyor hocam. Anlayışınız için teşekkür ederim
  • 3.11. Acil Yardım, Pls, Lütfen Bakın, Help vb. şeklinde başlık açılması yasaktır.

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23
Ben jumper marka almıştım. Nasıl yardımcı olabilirim
Mi notebook air 13.3 bakıyordum sadece gearbest ve banggood da var . Gümrük , vergi , kargolama , güvenilirlikten falan bahsedebilir misiniz

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Mi notebook air 13.3 bakıyordum sadece gearbest ve banggood da var . Gümrük , vergi , kargolama , güvenilirlikten falan bahsedebilir misiniz
Ben geçen yılın başında Mi Notebook Pro modelini gearbest üzerinden almıştım ve her hangi bir sorun yaşamadım. Fakat o zamanda bu yana gümrük mevzuatında da, gümrüklerde de, kargolarda da ciddi değişiklikler oldu. Hatta o dönem vergi çıkması halinde gearbest karşılıyordu fakat artık kaşılamıyor bildiğim kadarıyla.

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23
Ben geçen yılın başında Mi Notebook Pro modelini gearbest üzerinden almıştım ve her hangi bir sorun yaşamadım. Fakat o zamanda bu yana gümrük mevzuatında da, gümrüklerde de, kargolarda da ciddi değişiklikler oldu. Hatta o dönem vergi çıkması halinde gearbest karşılıyordu fakat artık kaşılamıyor bildiğim kadarıyla.
Hadi ya :( üzüldüm hocam . Belli bir bütçem var ultrabook ayarında bir şeyler bakıyorum da , bir de gümrük vergisi falan çıkarsa hiç karşılayamam valla :D

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hadi ya :( üzüldüm hocam . Belli bir bütçem var ultrabook ayarında bir şeyler bakıyorum da , bir de gümrük vergisi falan çıkarsa hiç karşılayamam valla :D
Eskiden de bilgisayarlar için çıkma ihtimali yüksekti fakat son düzenlemeler sonrası hemen her paket gümrük denetimine giriyor hocam. Vergisiz almanız çok zor gibi geliyor. Eğer alacaksanız bütçe planlamanızı vergiyi de ödeyecekmiş gibi yapmanızı öneririm. :(

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
2017 sonu yada 2018 başında aldım, hem DHL ücretli kargo 60 TL idi sanırsam birde üstüne gümrük ücreti 80 lira verdim diye hatırlıyorum. Pc 800 liraydı 1000 TL ye denk geldi gibi bir şey. Şimdi kargo dahil 1800 TL olmuş pc

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23
Eskiden de bilgisayarlar için çıkma ihtimali yüksekti fakat son düzenlemeler sonrası hemen her paket gümrük denetimine giriyor hocam. Vergisiz almanız çok zor gibi geliyor. Eğer alacaksanız bütçe planlamanızı vergiyi de ödeyecekmiş gibi yapmanızı öneririm. :(
2017 sonu yada 2018 başında aldım, hem DHL ücretli kargo 60 TL idi sanırsam birde üstüne gümrük ücreti 80 lira verdim diye hatırlıyorum. Pc 800 liraydı 1000 TL ye denk geldi gibi bir şey. Şimdi kargo dahil 1800 TL olmuş pc
Bu durumda tek seçenek kalıyor . 1 Temmuza kadar vatan , mediamarkt ve teknosada %18 indirim vardı sanırım aldık aldık , alamadık geçmiş olsun :D

Üst Alt