Yardım Gcam ön kamera sorunu

s4h1n91

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şahin
Cihazım
Mi note 3
Meslek
Öğretmen
Konular
6
İyi günler
Eu rom 10.2.3.0 kullanmaktayım. Gcam yükledim fakat ön kameraya geçtiğimde fotoğraf çekemiyorum. Görüntü geliyor deklanşöre basınca ekran takılıp uygulama çöküyor. Forumda bulduğum bir kaç fix dosyasını denedim çare olmadı.

Realahmet

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
6
Telefon modeline uygun olamayan bir Gcam surumu olabilir. Uygulamayi tekrar kontrol edin. ( Note3 de camera2.api varmi ? )

Oyla:

s4h1n91

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şahin
Cihazım
Mi note 3
Meslek
Öğretmen
Konular
6
bağlantıdakileri denedim. Arka kamera çalışıyor. Gece çekimi başarılı. Portre yok çöküyor.
bağlantıdaki kameraları tek tek sıradan indirip kurdum. 6.1.021.220943556 sürümünü kullanıyorum.

Oyla:

Realahmet

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
6
bağlantıdakileri denedim. Arka kamera çalışıyor. Gece çekimi başarılı. Portre yok çöküyor.
bağlantıdaki kameraları tek tek sıradan indirip kurdum. 6.1.021.220943556 sürümünü kullanıyorum.
Bu linke gore sadece Eu ve Cin romlarinda calisiyormus. Telefonun rootlu olmasi gerekir demis ve Gcam 5.1.018 versiyonunu onermis. Bildigim kadariyla 5 versiyonu Android8 icin , 6 versiyonu Android9 icin o detaylara dikkat edin ve son olarak Gcam ayarlarinda on kamera ayarlarini degistirip deneyin. Ornek : Hdr+ kapatip deneyin.

Oyla:

s4h1n91

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şahin
Cihazım
Mi note 3
Meslek
Öğretmen
Konular
6
5 i de denedim. Aynı hocam

Oyla:

Realahmet

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
6
5 i de denedim. Aynı hocam
Hocam bende Note3 yok mutlaka bir ayari vardir . Sorunsuz kurabilen olduysa cevap yazar. Ama siz rom versiyonu Eu yada Çinmi?
Cihazda root varmi?
İlgili linkteki 3 adet dosyayi kurdunuzmu?

Son düzenleme:
Oyla:

s4h1n91

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şahin
Cihazım
Mi note 3
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Hocam root var. Eu 10.2.3 sürümü yüklü. En başlarda verdiğim linkteki işlemleri yapıyorum. Kurulumda sıkıntı yaşamıyorum. Ama gel gör ki ön kamera ile çekim yaparken çöküyor.

Oyla:

Realahmet

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
6
Hocam root var. Eu 10.2.3 sürümü yüklü. En başlarda verdiğim linkteki işlemleri yapıyorum. Kurulumda sıkıntı yaşamıyorum. Ama gel gör ki ön kamera ile çekim yaparken çöküyor.

Advanced : Config camera HDR+ / Pixel 2017 ZSL HDR+
HDR+ parameters (you can play with this and decide which ones are best for you. I use Medium or Very High.
Disable front HDR+ / ON - THIS IS MUST HAVE
HDR+ image quality / Again this is to your own liking I use 97%

Yukaridaki ayarlarida bir deneyin. İlave olarak

Download build pro editor from google play
2. Open build prop editor click on three dots in right up corner press + New - Name : persist.camera.HAL3.enabled and in Value field enter number 1 and click save.
3. in prop editor go to search and type persist.camera find this line - persist.camera.dxo=1 and delete it. Restart the phone. Now boot to twrp and flash camera fix for gcam and boot again.
4. Install Gcam you think will be good ( I tied it with OP6-1.2.1-Gcam and Gcam 5.1.018 by SerJo87)

The problem was (we think) during the broken blobs of OIS so by disabling it gcam works.

Diye yazilmis umarim olur. Baskada bilgim yok cihaz elimde olsa ugrasirdim

Oyla:

s4h1n91

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şahin
Cihazım
Mi note 3
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Farklı hdr profilleri var bir sürümde. Tek tek denedim. Ön kamera ekranı parlatıp flaş etkisi yapmazsa çekiyor. Ama stok kameradan da kötü bir görüntü oluyor. Akşam denedim neredeyse flaşsız hiçbir çekim yapmadı ve her flaş patladığında uygulama çöktü.

Oyla:
Üst Alt