Ana Başlık [GCAM & HDR+] Kameranız Efsane Olabilir !

Zeus001

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
Mi 11 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Herkes ister ki kameram güzel olsun ,güzel çeksin tabiki bazı modeller için biraz zor mesele bir Redmi 4X tek kameraya sahip normal kaliteli çekim yapan standart telefon kamerası . Bugün sizler için birkaç deneme yaparak nasıl fotoğraf için güzel sonuçlar elde edebilirsiniz onu anlatacağım .

İlk olarak normal MIUI kameranın sadece belirgin birkaç özelliği olması sizi sevindirmeyebilir .
Bugün HDR+ özelliğini aktif ederek dinamik renklerin ve fotoğrafların kalitesinin nasıl arttırılabilecigini gördüm ve bunu sizlere aktarmak istedim .

Slo-Mo ,Lens Blur , HDR+ gibi Google Camera özellikleri aktif olacaktır. Ayrıca kullandığım rom : MIUI 10.1.1.0 Global

Not : Slo-Mo 480p ve 120fps çekim yapmaktadır . Görüntü sizi tatmin etmeyebilir .

İlk olarak telefonunuz ROOT'lu olmalıdır .
Öncelikle build.prop dosyasını erişebileceğiniz bir dosya yöneticisi ile açın , yani es dosya yöneticisi bu işlem için gayet uygun . Build.prop dosyasına bir kod eklemeniz gerekiyor ki Google Camera çalışabilsin .
Kod : “persist.camera.HAL3.enabled=1” tırnak içindeki bu kodu kopyalayıp dosyanin yazılarının bittiği kısma bunu yapıştırın ve kaydedip çıkın .
Bu kısım tamam sıra Magisk üzerinden modül yüklemekte .
Magisk üzerinden modüller yazan yerin altında bulunan indir kısmına girmeniz ve GCAM mod , port Camera , camera2api veya telefon modelinizi yazarak uygun Camera modülünü bulamaniz gerekmektedir .
Uygun modülü bulduktan sonra ise modülü yükle kısmına basarak indirmesini ve otomatik yüklenmesini bekleyiniz , ve daha sonra telefonu yeniden başlatınız .
Telefon açıldına göre uygun GCAM APK sini bulup yüklemeniz gerekmektedir .

Kurulum kısmı bu kadar fakat GCAM modlarinda hala sıkıntılar olduğu için bazı şeyleri kendiniz denemeniz gerekiyor .

Benim telefonum : Redmi 4X

Redmi 4X için kalan kısımları sizlere anlatayım :
Son sürüm modlu GCAM APK :
Stabil Modlu GCAM APK :

Ben son sürüm olan APK yi denedim diğerini bilmiyorum siz deneyebilirsiniz yorumlara da sonuçları yazabilirsiniz .

Evet APK yi kurduk ve açtık bizden istenen şeylere izin verdikten sonra menüyü çekip ayarlar kısmına gelmeniz.

Burada ilk olarak HDR+ ayarlarını yapalım .
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üstteki resimdeki gibi ayarladım çünkü diğerlerini denediğimde Camera sürekli olarak durduruluyor.

Ek olarak alt kısımda Gelişmiş kısmına girin ve HDR+ Kontrolünü açın haricindeki başka birşeyi değiştirmenize gerek yok . (Resimde olduğu gibi )

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Evet arkadaşlar daha fotoğraf çekmeye pek fırsatım olmadı , bir tane çektim fakat kişisel bir fotoğraf olduğu için buraya eklemek istemedim mutlaka farkı anlayacaksınız bu konuda eminim sorunuz olursa yorumlarda belirtin veya mesaj atabilirsiniz . Suanlik sadece Redmi 4X için anlattım diğer modeller içinde anlatım yapacağım . İyi forumlar ...

Son düzenleme:

fegas159

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Doğukan
Cihazım
Gm5
Konular
2
Linkler başka bir forum sitesinin ana sayfasına atıyor. Ama anlatım mükemmel olmuş ellerine sağlık.

AyazZz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayaz Gürbüz
Cihazım
Xiaomi MIX 2
Konular
12
gcam ben de kullanıyorum. Stok kamera yakinlastikca berbatlasıyor ama gcam hala formunda :D

Zeus001

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
Mi 11 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
14
gcam ben de kullanıyorum. Stok kamera yakinlastikca berbatlasıyor ama gcam hala formunda :D
GCAM candır . Fakat stock cameranin daha iyi hale gelmesi gerekiyor çok eksiği var ...

Zeus001

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
Mi 11 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Aynen. Duzeltilirse Xiaomi dxomarki dağıtır bence.
Ben HDR+ ile güzel fotoğraf çekebiliyorsam gidipte stock kameraya neden sadece hdr ve ufak bulanıklaştırma efekti falan koyuyorsun ki ¿

AyazZz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayaz Gürbüz
Cihazım
Xiaomi MIX 2
Konular
12
Xiaomi'nin donanımı ve Google'ın yazılımı. Pixel 4u Xiaomi yapsın kamerası dahil. Yazılımı Google yapsın sadece. Hayali bile güzel....drunk~~<3
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben HDR+ ile güzel fotoğraf çekebiliyorsam gidipte stock kameraya neden sadece hdr ve ufak bulanıklaştırma efekti falan koyuyorsun ki ¿
Kafam da deli sorular ahhaah drunk~~

rivermental

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi A1
Konular
13