Gcam Gcam Astrophotography Modu

SeDark

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Asad
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Gcam'da bulunan Astrophotography modunu az önce denedim gerçekten müthiş bir mod, özellik. Cihaz Mi 9T, fotoğrafları yakalarken 3-4 dk gibi bir süre cihaz sabit kalmalı, doğru dürüst bir ekipman olmadığından kendim ayarlamağa çalıştım o yüzden açılar biraz kötü. Daha iyi bir zamanda saat 03:30-04:30 gibi daha iyi bir açı ve daha az ışık kirliliğinde çok daha iyi fotoğraflar yakalamak mümkün olur diye düşünüyorum, birde biraz editle çeki düzen verilirse çok iyi işler çıka bilir. İrelileyen günlerde daha iyilerini çekmeyi deniyicem. Astronomi ve fotoğrafçılığa merakınız varsa bu modu kesinlikle denemelisiniz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• IMG_20200813_234611.jpg
    IMG_20200813_234611.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 117

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Yinede oldukça iyi çekmişsiniz hocam, en azından samanyolu bile görünüyor. Yeşil çıkmasının sebebi bulunduğunuz ortam mı?

Biraz önce telegramda da birisi aşağıdaki fotoğrafı paylaşmış Mi 9 ile çekmiş. Bizim burada ne zaman önemli bir gök olayı olsa nasibimize o gün gökyüzü bulutlarla kaplı oluyor.

Son düzenleme:

SeDark

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Asad
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Yinede oldukça iyi çekmişsiniz hocam, en azından samanyolu bile görünüyor. Yeşil çıkmasının sebebi bulunduğunuz ortam mı?

Biraz önce telegramda da birisi aşağıdaki fotoğrafı paylaşmış Mi 9 ile çekmiş. Bizim burada ne zaman önemli bir gök olayı olsa nasibize o gün gökyüzü bulutlarla kaplı oluyor.

Teşekkür ederim hocam, yeşil tonun ortamdan mı yoksa uygulamadan mı kaynaklandığını tam anlayamadım. Etrafdaki bazı evlerin ışıkları ve karşıdan keçen otomobillerin farlarının yaratdığı ışık kirliliği yüzden de ola bilir, uygulamadan da kaynaklanıyor ola bilir. Gec saatlerde denemek lazım öyle emin ola bilirim. Ama Lightroom'la küçük düzeltmelerle yeşil tonu yok etmek daha doğal bir fotoğraf etlde etmek mümkün.

Ekteki fotoğrafı kim çekmişse çok iyi çıkmış. Buralarda son 3-4 gündür gökyüzü bulutsuz, akşam uyurken her gün odamın pencersinden Mars ve Ay'ın yükselişini seyr ediyordum, bu gün Gcam'i kurcalerken gördüğüm modu deneyeyim dedim. Size de en kısa zaman da bulutsuz gökyüzüleri diliyorum hocamangel~~.

Yakupbb

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup budak
Cihazım
Xiaomi mi 9t
Konular
21

Biraz önce telegramda da birisi aşağıdaki fotoğrafı paylaşmış Mi 9 ile çekmiş. Bizim burada ne zaman önemli bir gök olayı olsa nasibimize o gün gökyüzü bulutlarla kaplı oluyor.

Hocam hangi telegram grubu forumunsa link birakirmisiniz

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Normalde araç ve sokak lambalarının kirliliği miktarına göre gri den kızılımsıya bir renk verir. Eğer yakınlarda yeşil ışık yayan bir şey varsa ondan da olabilir ancak kullandığınız gcam ayarlarında bir sıkıntı varsa elden geçirmeniz yada farklı bir sürüm kullanmanız iyi olacaktır. Örneğin bazı sürümler mi 9 cihazının ön kamerasında pembe fon yada yeşil fon oluşturabiliyor.

Yinede özellikle yapsanız bu kadar olur, güel bir atmosfer oluşturmuş yeşil renk.

Konumun iyi olması çok etkiliyor, bazı zamanlar bende pencereden oyalanıyorum ancak merkezi yerlerde pek olmuyor bu işler.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam hangi telegram grubu forumunsa link birakirmisiniz
Mi 9 grubu, aradığınızda zaten ilk o çıkar 7K'lıl bir grup.

SeDark

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Asad
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Normalde araç ve sokak lambalarının kirliliği miktarına göre gri den kızılımsıya bir renk verir. Eğer yakınlarda yeşil ışık yayan bir şey varsa ondan da olabilir ancak kullandığınız gcam ayarlarında bir sıkıntı varsa elden geçirmeniz yada farklı bir sürüm kullanmanız iyi olacaktır. Örneğin bazı sürümler mi 9 cihazının ön kamerasında pembe fon yada yeşil fon oluşturabiliyor.

Yinede özellikle yapsanız bu kadar olur, güel bir atmosfer oluşturmuş yeşil renk.

Konumun iyi olması çok etkiliyor, bazı zamanlar bende pencereden oyalanıyorum ancak merkezi yerlerde pek olmuyor bu işler.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi 9 grubu, aradığınızda zaten ilk o çıkar 7K'lıl bir grup.
Hayır hocam etrafdakı ışıklar beyaz ve sarı ışıklardı. Sanırım dediğiniz gibi Gcam'dan kaynaklanıyor, bu çektiklerimi hiç bir ayarlama yapmadan direkt modu açıb çekmişdim, bir dahakine bazı ayarları manuel yapıb birde öyle denerim, olmadı diğer sürümlere yönelirim. Katılıyorum doğallıktan bir az uzak olsa da yeşil ton güzel atmosfer katmış. Aynen dediğiniz gibi konum çok önemli, şu an Covid-19 yüzünden Uni'ler kapandığından okuduğum şehirden aile evine kasabaya geldim, küçük bir kasaba olduğundan geceleri de herkes uyuduğundan ışıkların hepsi kapanıyor, bir kaç sokak lampasından başka, doğal olarak gökyüzü fotoğrafları çekmek için çok iyi bir ortam yaranıyor. Sizin çektiğiniz yine iyi hocam, okuduğum şehir olan Bakü'de ışık kirliliği o kadar yüksek ki, Ay'ı bile zorla görüyor insan|(.

Apoly

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
MI 9T Pro
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
27

Bu hangi gcam sürümü acaba :) efsane çekmiş.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Bu hangi gcam sürümü acaba :) efsane çekmiş.

Burial v7 yanlış hatırlamıyorsam. Ancak efsane gözükmesinin asıl sebebi sürüm değil, çekimdir. Zifiri karanlık bir mevkide her hangi bir gcam ile çok daha iyi görüntüler alınabilir.

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Elinize sağlık güzel bir çekim olmuş.

Astrophotography çekimlerinde RAW çekim yapmak çok önemlidir. Fotoğrafları ham halinde de kaydederek Lightroom tarzı programlarla düzenlerseniz samanyolu ve yıldızları çok daha net gösterebilirsiniz.

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Mi9t pro ile çekilmiş birkaç raw fotoğrafın düzenlenmiş halleri. Çekim bana ait değil, düzenleme bana aittir.

Üst Alt