Yardım Gcam açılmama sorunu.

SpectrumWolf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rafi
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
16
Merhaba, telefonuma Gcam kurmak istedim internette ve forumda araştırma yapıp bütün denilenleri harfiyen yerine getirdim fakat gcam bir türlü açılmıyor farklı farklı .apk dosyaları da kurdum ama nafile kamerayı başlattığımda kamera durduruldu hatası alıyorum telefonumun MIUI sürümü eski olduğu için olabilir diye düşünüyorum bir de size danışmak istedim yardım ederseniz sevinirim. Belki de yanlış dosyaları indirdim ben de bilmiyorum tam olarak forumda bana göre olan linkler ne yazık ki kırık. :)
Not: Araştırmadan konu açmadım fakat araştırdığımda kafam çok daha fazla karıştı.
Not2: MIUI 10 ve üzerinde telefon yavaşladığı için ayrıca şarj sorunu baş gösterdiği, özellikle kullanım açısından zorlandığım için eski sürüm kullanıyorum.

MIUI sürüm: 9.6 global 8.5.8 Beta.
Android sürümü: 8.0.0
BL kilidi: Açık
Root: Magisk v20.3 yüklü
Camera2: Açık (diye düşünüyorum C2API enabler kurdum ayrıca twrp üzerinden de başka bir aktifleştirici kurdum manuel yapmaya kalkışacaktım nasıl olduğunu bulamadım :) )

Dragoner16

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8lite
Konular
12
Android surumunuzu yukseltmeniz gereklidir

Oyla:

Dragoner16

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8lite
Konular
12
Bulundugunuz romdan da kaynakli olabilir veya yanlis yaptiginiz biseyler de olabilir hocam cam2.api aktif ettiyseniz android surumunuze uygun ve telefonunuzun modeline uygun gcam indirip deneyiniz

Oyla:

SpectrumWolf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rafi
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
16
Bulundugunuz romdan da kaynakli olabilir veya yanlis yaptiginiz biseyler de olabilir hocam cam2.api aktif ettiyseniz android surumunuze uygun ve telefonunuzun modeline uygun gcam indirip deneyiniz
Hemen indirip deniyorum. :)
Düzenleme: 5.1 ve 6.1 sürümlerini indirdim oreo için max 6.1 sürümünü yüklememiz gerekiyormuş fakat yine açılmadı. Acaba camera2 API açmamış olabilir miyim? Nasıl kontrol edebilirim?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Düzenleme: 5.1 ve 6.1 sürümlerini indirdim oreo için max 6.1 sürümünü yüklememiz gerekiyormuş fakat yine açılmadı. Acaba camera2 API açmamış olabilir miyim? Nasıl kontrol edebilirim?
Şu konudaki HiddeNKinG adminimizin paylaştığı dosyayı indirdim. Bu sefer de kamera açılıyor ama ekran simsiyah görüntü falan yok :)

Şu konudaki HiddeNKinG adminimizin paylaştığı dosyayı indirdim. Bu sefer de kamera açılıyor ama ekran simsiyah görüntü falan yok :)
Üst üste mesaj yazmak istemiyorum ama mesaj düzenlenmiyor özür dilerim :)
ES dosya yöneticisi ile
system klasörü altında bulunan build.brob'a
persist.camera.HAL3.enabled=1
persist.camera.eis.enable=1
persist.vendor.camera.HAL3.enabled=1
kodlarını ekledim telefonu yeniden başlattım telefon açılmadı clap~~ TWRP ile yedek aldığım için şu an tekrardan yedeği yüklüyorum.

Son düzenleme:
Oyla:

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Cevap için teşekkür ederim ama hatırladığım kadarıyla eski sürümlerde de yükleniyordu forumda gördüğümü hatırlıyorum :).
Android 8 için aşağıdaki siteye bakarak 5.1 sürümlerini deneyebilirsiniz hocam.

Son düzenleme:
Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
SpectrumWolf...
Kullandığınız cihaz google kameranın hakkını sonuna kadar veren bir cihazdır. Eğer siz bu hakkı tam manasıyla kullanmak ve google kameranın nimetlerinden istifade etmek niyetindeyseniz yapmanız gereken çok basit...
Cihazınızda madem twrp yüklü kurun eu beta yada Stabil sürümü ( Miroom da olabilir) Yükleyin güncel magisk 20.3 ü. Daha sonra altta linkini verdiğim kamera modülü ve gcam apksını kurun. Keyfinize bakın. Niye uğraşıyorsunuz cihazın kodlarıyla?

Efsaneden Tapatalk vasıtasıyla gönderildi

Oyla:

ahmtcn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
13
Camerapi2 burdan kontrol edebilirsin

Bu arada kardeşim magisk sürümünü düşür benimde senin gibi oldu herseyi denedim açılmadı gcam çünkü cemarapi2 açılmıyordu magiksi kaldır eski bir sürüm yukle öyle dene bende oldu

Oyla:

SpectrumWolf

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rafi
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
16
Tekrardan herkese merhaba, cevaplarınız için tek tek teşekkür ederim fakat telefonu güncellemeyi düşünmüyorum notlarda da yazdım telefonda performans düşüklüğü ve şarj sorunu başlıyor gerekirse gcam kullanmam :)Neyse Gcam sonunda yüklendi ve şunu fark ettim ben şimdiye kadar kamera kullanmıyormuşum
Sorunun bendeki çözümüne gelecek olursak sadece(evet kendimden utanıyorum)
persist.camera.HAL3.enabled=1 yazsam yeterli oluyormuş. Şu an yavaş çekimin çalışmaması(farklı .apklar da denendi) ve arada bir kameranın kapanması dışında bir sorun yok onları da yavaş yavaş çözeceğimi umuyorum :)

Oyla:
Üst Alt