Yardım Garanti Sorunu

Bgrahan.koc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğrahan Koç
Cihazım
Redmi Note 8 P
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Beta 11
Telefon Modeli
Redmi Note 8 Pro
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Herkese merhaba,
Ben Buğrahan Koç
06.01.2020 tarihinde Sivas Turkcell YB den Türkiye Garantili diye aldığım Redmi Note 8 Pro , 06.01.2020 tarihinde arızalandı bende aldığım Türkcell Sivas Yetkili Ana Bayii sine gidip telefonu onlara teslim ettim onlar da telefonu garantiye gönderdiler
Daha sonra ise 14.01.2020 Tarhinde Genpa Ankaraya gönderilen telefon Türkiye Garantili olmadığı söylendi ve servis dışı kaldı, bu konu hakkında Aldığım bayii ile konuştuğumda Genpa Garanti kapsamını 2 3 gün içinde Aktif ettiği için, bende daha erken garantiye gönderdiğim için garanti aktif olmadığı söylendi ve bana dediler ki bu telefon bizde hat takılı olarak 3 gün dursun biz tekrar garantiye gönderelim dediler.
Bekledim fakat bir türlü garanti aktif edilmedi, türkcell bayisi ile konuşup, tartışıp telefonun tekrar Mazadan Faturalı olarak Üzerinde Türkiye Garantili olduğuna dair bilgilendirmesi olan Yapıştırması olan (HEPSİ Fotoğrafılı Belgeli) sıfır Redmi Note 8 Pro Yeşil renkte telefon bana 03.02.2020 Tarhinde verildi.
Şimdi iste telefonum hala aynı Genpayı ve Evofoneu aradım telefonun Türkiye garanti dışı olduğu söylendi Telefonun Garanti Belgesinde İtalatçı Firmanın NAMÜTENAHİ BİLİŞİM İNŞAAT ANANOİM ŞİRKETİ Kaşesi Bulunuyor ben ne yapmam gerekiyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

mi 9 lite

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9 lite
Konular
28
Pek bişi anlamadım. Sıfır telefon vermişler. Sorun nedir?

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Herkese merhaba,
Ben Buğrahan Koç
06.01.2020 tarihinde Sivas Turkcell YB den Türkiye Garantili diye aldığım Redmi Note 8 Pro , 06.01.2020 tarihinde arızalandı bende aldığım Türkcell Sivas Yetkili Ana Bayii sine gidip telefonu onlara teslim ettim onlar da telefonu garantiye gönderdiler
Daha sonra ise 14.01.2020 Tarhinde Genpa Ankaraya gönderilen telefon Türkiye Garantili olmadığı söylendi ve servis dışı kaldı, bu konu hakkında Aldığım bayii ile konuştuğumda Genpa Garanti kapsamını 2 3 gün içinde Aktif ettiği için, bende daha erken garantiye gönderdiğim için garanti aktif olmadığı söylendi ve bana dediler ki bu telefon bizde hat takılı olarak 3 gün dursun biz tekrar garantiye gönderelim dediler.
Bekledim fakat bir türlü garanti aktif edilmedi, türkcell bayisi ile konuşup, tartışıp telefonun tekrar Mazadan Faturalı olarak Üzerinde Türkiye Garantili olduğuna dair bilgilendirmesi olan Yapıştırması olan (HEPSİ Fotoğrafılı Belgeli) sıfır Redmi Note 8 Pro Yeşil renkte telefon bana 03.02.2020 Tarhinde verildi.
Şimdi iste telefonum hala aynı Genpayı ve Evofoneu aradım telefonun Türkiye garanti dışı olduğu söylendi Telefonun Garanti Belgesinde İtalatçı Firmanın NAMÜTENAHİ BİLİŞİM İNŞAAT ANANOİM ŞİRKETİ Kaşesi Bulunuyor ben ne yapmam gerekiyor.

İthalatçı firmanın Distribütör firmalardan birisi olması gerekiyor. Ben bu Namütenahi Bilişim'i ilk defa duyuyorum. Bir sorun olduğu açık.

Garanti servis adresleri falan var mı?

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Arızalı telefon yerine size tekrar sıfır telefon verildi ama onun da garanti dışı olduğu söylendi doğrumudur ? O zaman sizin tek muhatabınız telefonu aldığınız Turkcell bayi. Yani size Türkiye garantili diye sattıkları cihaz için servisler garanti dışı diyorlarsa suçu Turkcell bayi de aramak lazım.

Oyla:

Bgrahan.koc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğrahan Koç
Cihazım
Redmi Note 8 P
Konular
2
Arızalı telefon yerine size tekrar sıfır telefon verildi ama onun da garanti dışı olduğu söylendi doğrumudur ? O zaman sizin tek muhatabınız telefonu aldığınız Turkcell bayi. Yani size Türkiye garantili diye sattıkları cihaz için servisler garanti dışı diyorlarsa suçu Turkcell bayi de aramak lazım.
Evet telefonun üzerinde ve içinde Türkiye Garantili olduğuna dair etiketler ve belgeler var fakat Evofone ve Genpa Garantili değil diyor

Pek bişi anlamadım. Sıfır telefon vermişler. Sorun nedir?
Sorun şu sıfır verdikleri telefon da Türkiye Garantili yazıyor fakat Türkiye Garantili değil

İthalatçı firmanın Distribütör firmalardan birisi olması gerekiyor. Ben bu Namütenahi Bilişim'i ilk defa duyuyorum. Bir sorun olduğu açık.

Garanti servis adresleri falan var mı?
Garanti belgesinin arkasında Evofone ve Genpa var

Ekli dosyalar

• IMG-20200211-WA0003.jpg
    IMG-20200211-WA0003.jpg
    186,3 KB · Görüntüleme: 47
Oyla:

mi 9 lite

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9 lite
Konular
28
Peki telefonda şu anda teknik bir sorun var mı?

Turkcell ile görüşün, bayiyi şikayet edin.

Oyla:
Üst Alt