Soru Garanti Sıkıntısı mı var ?

UstaSplit

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mahmut
Cihazım
Aslan
Konular
1
4-5 ay önce cepport redmi 5 plus KVK aldım. Ama kutuyu ben açmadım. Bugün denk geldim açtım Garanti belgesi yok ama Eksan Mobilya San. İç ve Dış TİC.LTD.ŞTİ yazan ve yan kısmında garanti şartları olan bir kağıtta yazı var ve ürün kısmını da doldurmamışlar. Telefon içinden teknik servis numaraları yazan kart çıktı ve kutu üstünde KVK garanti etiketi var. Sorun çıkartır mı ?

Ekli dosyalar

• IMG_20180803_232713.jpg
    IMG_20180803_232713.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 29
  • IMG_20180803_232659.jpg
    IMG_20180803_232659.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 38

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Sorun çıkmaz hocam, imei numaralarınızla kvk üzerinden garanti sorgusu da yapabilirsiniz.

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Zenex Hocam bende de, bu arkadaşımızdakinin aynısından bi garanti belgesi çıktı. Sadece, konuyu açan arkadaşınkinde EKSAN, benimkinde başka bir firma yazıyodu. Şuan ismini söyleyemiyorum unuttum. Benimkide KVK Garantili. Yukarıda da sizin söylediğiniz gibi, KVK'nın sitesine girip, IMEI Sorgulattığım zaman, "Böyle bir cihaz kaydı yok." tarzında bişey diyodu. Arkadaşımız konuyu ilk açtığında, sizin de yorumunuzu görüp, IMEI Sorgulatmıştım KVK'ya. Bu arada E-Devletten baktığımda IMEI'm kayıtlı. Onda sıkıntı yok ve o gün, konudaki yorumunuzu gördükten sonra, satıcıya mesaj attım. Yukarıda bahsettiğim mevzu ile ilgili ve cevabı, resimde gördüğünüz gibiydi. Şimdi yeniden aklıma takıldı. Evet satıcı gerekli açıklamayı yapmış ama, ben yine de sizlere de sormak istedim. Fazla bilgi göz çıkarmaz :)

Ayrıca cantara ve Mkalkan21 hocalarımı da ekleyeyim. Onların bu konu ile ilgili bilgisinin olduğunu umuyorum.

Ekli dosyalar

• 2.png
    2.png
    13,7 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Zenex Hocam bende de, bu arkadaşımızdakinin aynısından bi garanti belgesi çıktı. Sadece, konuyu açan arkadaşınkinde EKSAN, benimkinde başka bir firma yazıyodu. Şuan ismini söyleyemiyorum unuttum. Benimkide KVK Garantili. Yukarıda da sizin söylediğiniz gibi, KVK'nın sitesine girip, IMEI Sorgulattığım zaman, "Böyle bir cihaz kaydı yok." tarzında bişey diyodu. Arkadaşımız konuyu ilk açtığında, sizin de yorumunuzu görüp, IMEI Sorgulatmıştım KVK'ya. Bu arada E-Devletten baktığımda IMEI'm kayıtlı. Onda sıkıntı yok ve o gün, konudaki yorumunuzu gördükten sonra, satıcıya mesaj attım. Yukarıda bahsettiğim mevzu ile ilgili ve cevabı, resimde gördüğünüz gibiydi. Şimdi yeniden aklıma takıldı, bide size sormak istedim. Evet satıcı gerekli açıklamayı yapmış ama, ben yine de sizlere de sormak istedim. Fazla bilgi göz çıkarmaz :)

Ayrıca cantara ve Mkalkan21 hocalarımı da ekleyeyim. Onların bu konu ile ilgili bilgisinin olduğunu umuyorum.
Hocam direkt kvk ya mail ile imeilerinizi yollayıp garanti sorgulamanız en sağlıklısı.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Hocam direkt kvk ya mail ile imeilerinizi yollayıp garanti sorgulamanız en sağlıklısı.

Hocam sitelerine girip mail atmak yerine, doğrudan mail adreslerine kendim mail atsam olur mu ? Siteden mail atmak istediğimde şube seçin falan diyor. Anlamadım.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Evet mail adreslerine direkt mail atın.
Hocam sitelerine girip mail atmak yerine, doğrudan mail adreslerine kendim mail atsam olur mu ? Siteden mail atmak istediğimde şube seçin falan diyor. Anlamadım.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Zenex Hocam bende de, bu arkadaşımızdakinin aynısından bi garanti belgesi çıktı. Sadece, konuyu açan arkadaşınkinde EKSAN, benimkinde başka bir firma yazıyodu. Şuan ismini söyleyemiyorum unuttum. Benimkide KVK Garantili. Yukarıda da sizin söylediğiniz gibi, KVK'nın sitesine girip, IMEI Sorgulattığım zaman, "Böyle bir cihaz kaydı yok." tarzında bişey diyodu. Arkadaşımız konuyu ilk açtığında, sizin de yorumunuzu görüp, IMEI Sorgulatmıştım KVK'ya. Bu arada E-Devletten baktığımda IMEI'm kayıtlı. Onda sıkıntı yok ve o gün, konudaki yorumunuzu gördükten sonra, satıcıya mesaj attım. Yukarıda bahsettiğim mevzu ile ilgili ve cevabı, resimde gördüğünüz gibiydi. Şimdi yeniden aklıma takıldı. Evet satıcı gerekli açıklamayı yapmış ama, ben yine de sizlere de sormak istedim. Fazla bilgi göz çıkarmaz :)

Hocam KVK sistemine çok hakim değilim fakat ekran görüntüsünde yazıldığı gibi bir sistem yok. Siz cihazınızı nereden satın almıştınız hatırlayamadım fakat Cepport sattığı KVK garantili cihazları kendileri ithal ediyor ve tüm bu cihazlar KVK sisteminde sıkıntısız görünüyor. Sizin cihazınızda bir sıkıntı var gibi...

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Hocam KVK sistemine çok hakim değilim fakat ekran görüntüsünde yazıldığı gibi bir sistem yok. Siz cihazınızı nereden satın almıştınız hatırlayamadım fakat Cepport sattığı KVK garantili cihazları kendileri ithal ediyor ve tüm bu cihazlar KVK sisteminde sıkıntısız görünüyor. Sizin cihazınızda bir sıkıntı var gibi...

Benim alacağım zaman Cepport siyah modelini satsaydı cepporttan alacaktım. Ben cihazı aldım, ertesi gün stoklarına siyah eklemişler. Ne diyim yani. Hocam dün gece KVK'ya bu durumu SS'ler ile birlikte anlaşılır bir şekilde mail attım. Hatta satıcının yorumunu da attım. Cevap bekliyorum bakalım. Şuan siz de böyle diyince morelim bozuldu. Dert oldu içime.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Benim alacağım zaman Cepport siyah modelini satsaydı cepporttan alacaktım. Ben cihazı aldım, ertesi gün stoklarına siyah eklemişler. Ne diyim yani. Hocam dün gece KVK'ya bu durumu SS'ler ile birlikte anlaşılır bir şekilde mail attım. Hatta satıcının yorumunu da attım. Cevap bekliyorum bakalım. Şuan siz de böyle diyince morelim bozuldu. Dert oldu içime.

Umarım bir sorun olmaz diyeceğim hocam ama forumda daha önce bu konuda sorun yaşayan arkadaşlarımız olmuştu. KVK'lı olarak aldıkları cihazları KVK, Evo servise gönderiyor ve Evo kullanıcı hatası olarak yüksek maliyetler çıkartıyor. Yani bu cihazlarla KVK hiç bir şekilde ilgilenmiyor. Umarım sizin cihazınız bunlardan değildir. Ama her halükard satıcının size attığı mesaj doğru değil. İthalatçı fark etmeksizin KVK garantisinde olan tüm cihazlar görünüyor. Siz cihazınızı hangi satıcıdan almıştınız?

Oyla:
Üst Alt