Soru Garanti Kapsamında Yaparlar mı? (KVK Garanti)

EMREARD

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EmreARD
Cihazım
Mİ5
Konular
56
Arkadaşlar herkese selamlar cihazın ekranında ufak bir çatlak var. Cihazın garantisi daha bitmedi. Bende garanti kapsamında ekranı yaptırmak istiyorum.
Sorum şu;
Garantisi bitmeden cihazın bootloader kilidini açsam ekranı yaparlar mı?

ChamYapragi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Başlangıç
Cihazım
Mi 6
Konular
3
Arkadaşlar herkese selamlar cihazın ekranında ufak bir çatlak var. Cihazın garantisi daha bitmedi. Bende garanti kapsamında ekranı yaptırmak istiyorum.
Sorum şu;
Garantisi bitmeden cihazın bootloader kilidini açsam ekranı yaparlar mı?
Cihazinizin ekraninda uretimsel hatadan dolayi catlak olmadigini varsayarsak zaten ekran degisimi ucret dahilinde yapilacaktir. Cihaziniz delta garantili ise bootloaderi kapatmaniza gerek yoktur fakat kvk ise bootloaderi kapatip yollamakta fayda var zira sisteme duserlerse bu sefer garanti dahilinde yapilacak arizalar icinde garantisiz olarak giris yaparlar...

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
İyi akşamlar hocam,
Ekranın çatlak olmasıyla, Bootloader kilidinizi açmanız arasındaki bağı çözemedim hocam?

Cihazda; sadece ekran da değil, fabrika çıkışı hatası ( darbe, çizik, kapak açıklığı vs gibi) dışın da Garantiye girmez, ki darbeye bağlı bir çatlak muhtemelen ve Garanti koşullarını sağlayacağını düşünmüyorum.
Delta servis dışında ki diğer firmalar Bootloader kilidinin açık olmasını garanti dışı bırakıyorlar.
Garanti sağlayıcın ile detaylı bir görüşme yapman daha sağlıklı olur tabi.

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Geçmiş olsun. Çok ayrıntıya girmeden, kafa karıştırmadan cevap : Ücretsiz yapmazlar.

Ekrandaki çatlak her halükarda kullanıcı hatası olarak sayılacaktır.

Oyla:

EMREARD

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EmreARD
Cihazım
Mİ5
Konular
56
Cihazinizin ekraninda uretimsel hatadan dolayi catlak olmadigini varsayarsak zaten ekran degisimi ucret dahilinde yapilacaktir. Cihaziniz delta garantili ise bootloaderi kapatmaniza gerek yoktur fakat kvk ise bootloaderi kapatip yollamakta fayda var zira sisteme duserlerse bu sefer garanti dahilinde yapilacak arizalar icinde garantisiz olarak giris yaparlar...
İyi akşamlar hocam,
Ekranın çatlak olmasıyla, Bootloader kilidinizi açmanız arasındaki bağı çözemedim hocam?

Cihazda; sadece ekran da değil, fabrika çıkışı hatası ( darbe, çizik, kapak açıklığı vs gibi) dışın da Garantiye girmez, ki darbeye bağlı bir çatlak muhtemelen ve Garanti koşullarını sağlayacağını düşünmüyorum.
Delta servis dışında ki diğer firmalar Bootloader kilidinin açık olmasını garanti dışı bırakıyorlar.
Garanti sağlayıcın ile detaylı bir görüşme yapman daha sağlıklı olur tabi.
Geçmiş olsun. Çok ayrıntıya girmeden, kafa karıştırmadan cevap : Ücretsiz yapmazlar.

Ekrandaki çatlak her halükarda kullanıcı hatası olarak sayılacaktır.
Teşekkürler Arkadaşlar

Oyla:
Üst Alt