Yardım Garanti ile ilgili

Serdengeçti61

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
redmi note 8
Konular
8
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global kararlı v11.0.8
Telefon Modeli
Redmi note 8
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar iyi akşamlar. Geçen gün bir kaza sonucu telefonu suya düşürdüm. Telefon bozuldu. Yedek telefonda olmayınca ve kullanıcı hatası da olacağından garantiye göndermeyip özel bir teknik servisten yaptırdım. Telefonun hala garantisi var. Benim merak ettiğim özel teknik serviste yaptırdığım için telefonun garantisi tamamen gitmiş mi oluyor?

AfterLife

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
Arkadaşlar iyi akşamlar. Geçen gün bir kaza sonucu telefonu suya düşürdüm. Telefon bozuldu. Yedek telefonda olmayınca ve kullanıcı hatası da olacağından garantiye göndermeyip özel bir teknik servisten yaptırdım. Telefonun hala garantisi var. Benim merak ettiğim özel teknik serviste yaptırdığım için telefonun garantisi tamamen gitmiş mi oluyor?
Garanti dışı kaliyor evet. Servis müdahale gördüğü nu anlar ver garanti dışı bırakır. Zaten sivi temas gördüğü icin cihazin içindeki sivi teması bantları renk değiştirmistir( beyaz iken kırmızı ya döner genelde) servis bunu zaten anlayip cihazi garanti dışı bırakacak tır. Uzun lafın kısası Cihaz garanti dışı geçmiş olsun

Oyla:

Serdengeçti61

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
redmi note 8
Konular
8
Ha siz kendiniz müdahele edip tamir etmişsiniz ha başka yetkili servis. Garanti dışıdır sanıyorum.
Çok can sıkıcı bir durum üzüldüm şimdi daha 3 aylık cihaz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Peki arkadaşlar telefonu yaptırdım bundan sonrası için başka bir problem oluşur mu acaba?

Oyla:

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Donanımına ve yazılımına zarar vermediginiz sürece garanti dışı kalmasını çok dert etmenize gerek yok. Burada koskoca bir MIUI Türkiye ailesi var. Hayırlı günlerde kullanin. :)

Oyla:

Serdengeçti61

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
redmi note 8
Konular
8
Donanımına ve yazılımına zarar vermediginiz sürece garanti dışı kalmasını çok dert etmenize gerek yok. Burada koskoca bir MIUI Türkiye ailesi var. Hayırlı günlerde kullanin. :)
Teşekkür ederim güzel yorumunuz için.

Oyla:

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Ne demek. Bu arada profilinizde gördüğüm kadarı ile Trabzon'dasiniz. Forumumuzda donanım onarimlarina ücreti mukabilinde destek veren yoneticilerimizden Zenex hocam da Trabzon'da. Bir yardıma ihtiyacınız olduğunda foruma yardiminizla ilgili konu açtığınızda muhakkak yardımcı olacak birileri olacaktır.keyifli forumlar, iyi geceler :)
Teşekkür ederim güzel yorumunuz için.

Oyla:

AfterLife

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6

Peki arkadaşlar telefonu yaptırdım bundan sonrası için başka bir problem oluşur mu acaba?
Olusmaz diye bir garanti yok. Sıvı temaslı cihazlar her zaman risktir. Hastalik gibi zamanla kendini gösterir. Ornek vereyim mi 5s plus cihazimi suya düşürdüm. Cihazı söküp tamamen kuruttuk oksitlenmeleri temizledik. Gerekli tüm müdahaleleri yaptik. ( Cihaz hiç açılmıyordu) Hatta pilini sıfır pille değiştirdik. Bu süreçte 3 ay kadar sorunsuz kullandım. 3 ay sora anormallikler basladi. Cihazin arkadan radyo frekans sesi gibi ses gelmeye basladi. ( İşlemci sesi sanki) Bir süre sorada pil 10 dk gitmeye basladi. Cihaz çalışıyor ama anakart uçmuş belliki. Yani sivi temas cihaz biyerde patlak verebilir sagi solu belli olmaz

Oyla:

Serdengeçti61

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
redmi note 8
Konular
8
Ne demek. Bu arada profilinizde gördüğüm kadarı ile Trabzon'dasiniz. Forumumuzda donanım onarimlarina ücreti mukabilinde destek veren yoneticilerimizden Zenex hocam da Trabzon'da. Bir yardıma ihtiyacınız olduğunda foruma yardiminizla ilgili konu açtığınızda muhakkak yardımcı olacak birileri olacaktır.keyifli forumlar, iyi geceler :)
Teşekkür ederim aklımda bulunsun size de iyi geceler

Olusmaz diye bir garanti yok. Sıvı temaslı cihazlar her zaman risktir. Hastalik gibi zamanla kendini gösterir. Ornek vereyim mi 5s plus ciahzimi suya düşürdüm. Cihazı söküp tamamen kuruttuk oksitlenmeleri temizledik. Gerekli tüm müdahaleleri yaptik. Hatta pilini sıfır pille değiştirdik. Bu süreçte 3 ay kadar sorunsuz kullandım. 3 ay sora anormallikler basladi. Cihazin arkadan radyo frekans sesi gibi ses gelmeye basladi. ( İşlemci sesi sanki) Bir süre sorada pil 10 dk gitmeye basladi. Cihaz çalışıyor ama anakart uçmuş belliki. Yani sivi temas cihaz biyerde patlak verebilir sagi solu belli olmaz
Aynı durum bende de oldu hocam telefonun işlemcisi bataryası değişti zamlardan sonra da insanın telefon alası gelmiyor ama dediğiniz gibiyse yeniden telefon bakmaya başlamak lazım demek.

Oyla:
Üst Alt