İpucu Galeri biriken önbellek ve önizleme dosyalarını silme

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Dosya yöneticisi / Android/data/com miui gallery/files/gallery_disk_cache/ small size ve full size klasörlerini arada bir silmekte yarar var. Galerideki tüm fotoğraf ve videoların ön izleme dosyalarını ve önbellek dosyalarını orada oluşturuyor. Galerideki bir fotoğrafa tıklasanız dahi önbelleğini oraya atıyor. Saçma bir durum ama ilk defa xiaomide görüyorum böyle birşeyi. Herneyse bu iki dosyayı silmek size muhtemelen 1/2 gb alan açacaktır. Dediğim gibi arada bir temizlemekte yarar var

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

aliveli78

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
redmi note 8
Konular
8
Dosya yöneticisi / Android/data/com miui gallery/gallery_disk_cache/ small size ve full size klasörlerini arada bir silmekte yarar var. Galerideki tüm fotoğraf ve videoların ön izleme dosyalarını ve önbellek dosyalarını orada oluşturuyor. Galerideki bir fotoğrafa tıklasanız dahi önbelleğini oraya atıyor. Saçma bir durum ama ilk defa xiaomide görüyorum böyle birşeyi. Herneyse bu iki dosyayı silmek size muhtemelen 1/2 gb alan açacaktır. Dediğim gibi arada bir temizlemekte yarar var

merhabalar benim telefonda öyle dosya yok

com.miui.gallery var tıklıyorum cache ve files var cache tıklıyorum request dosya var tıklıyorum içi boş

small size ve full size bu dosyalar yok
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

files yazan dosya içindemiş o dosyaları silsem small size ve full size dosyalarını zarar olmaz değilmi

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
merhabalar benim telefonda öyle dosya yok

com.miui.gallery var tıklıyorum cache ve files var cache tıklıyorum request dosya var tıklıyorum içi boş

small size ve full size bu dosyalar yok
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

files yazan dosya içindemiş o dosyaları silsem small size ve full size dosyalarını zarar olmaz değilmi
Hayır zararı olmaz ön bellek ve ön izleme dosyaları onlar. bir süre sonra yine oluşacak zaten

MİMUTEK

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muammer
Cihazım
Xiaomi Poco F1
Meslek
Emekli
Konular
7
Bilgilendirme için teşekkür ederim.Bu şekilde 130'dan fazla dosya silindi.

burakkolutek

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
red mi note 8
Konular
7
Dosya yöneticisi / Android/data/com miui gallery/files/gallery_disk_cache/ small size ve full size klasörlerini arada bir silmekte yarar var. Galerideki tüm fotoğraf ve videoların ön izleme dosyalarını ve önbellek dosyalarını orada oluşturuyor. Galerideki bir fotoğrafa tıklasanız dahi önbelleğini oraya atıyor. Saçma bir durum ama ilk defa xiaomide görüyorum böyle birşeyi. Herneyse bu iki dosyayı silmek size muhtemelen 1/2 gb alan açacaktır. Dediğim gibi arada bir temizlemekte yarar var

Cok tesekkur ederim diğer klasörü bir nebze olsun boşaldı

aliveli78

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
redmi note 8
Konular
8
zararı olmuyıor mu silmenin