Haber Galaxy S10 Kamerası İle Oldukça Çok Konuşulacak!

kocali07

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
RedMi Note 5 AI
Meslek
Depo Sorumlusu
Konular
87
Galaxy S10 Kamerası İle Oldukça Çok Konuşulacak!
Samsung Galaxy S10 ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Yaşanan gelişme ile birlikte merakla beklenen Galaxy S10 kamera özellikleri ortaya çıktı!

Günümüzdeki çoğu akıllı telefon üreticileri daha kaliteli kamera deneyimini kullanıcılarına sunmak adına, çift kamera kurulumuyla karşımıza çıkmaktalar. Görüyoruz ki bazı üreticiler çift kamera kurulumu da yetersiz bularak, kamera sayısını artırmayı planlıyorlar.
Bu firmalardan biri olan Samsung, hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda üç arka kameralı Galaxy A7 modelini tanıtmıştı. Şimdi ise bir başka üç arka kameralı akıllı telefonuyla kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanan Samsung, Galaxy S10 ile adından oldukça söz ettirecek.
Bugün yapılan sızıntıyla birlikte Galaxy S10 kamera özellikleri ortaya çıkartıldı. Sızıntıya göre yeni amiral gemisinin ana kamerası 12 megapiksel çözünürlükte olacak. Bu kamera sensörünün ise çift diyafram aralığına (f /1.5 ve f/ 2.4) sahip olduğunu da görmekteyiz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

12 Megapiksel ana kamera sensörüne eşlik edecek olan 16 ve 13 megapikselçözünürlük değerlerine sahip olan sensörleri de bizleri karşılıyor.
Geniş açılı kamera sensörü ile de karşımıza çıkacak olan Samsung, 123 derecilik görüş alanına sahip olan kamera sensörüyle de oldukça çok konuşulacak. Görünen o ki teknoloji devi, kamera deneyimini daha üst seviyelere çıkartmayı hedefliyor.
Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde ortaya paylaşılan raporlar ile birlikteüç farklı Galaxy S10 modelinin kullanıcılara sunulacağını müjdelemiştik. Kısacası, Samsung’da Apple’ın yaptığı gibi üç farklı amiral gemisi ile karşımıza çıkacak. Bu modellerin ise kamera özellikleri, ekran boyutları ve parmak izi okuyucuları bakımdan birbirlerinden farklı olması bekleniyor.

Galaxy S10 özellikleri neler?
Galaxy S10 ve S10 Plus için tasarım konusunda büyük değişiklikler beklenmiyor. Cihazlarda ekrandan parmak izi okuma sensörüne sahip 5.8 inç ve 6.3 inç boyutunda Sonsuz Ekran olmasına ise kesin gözüyle bakılıyor. Şirketin ekrandan parmak izi okuma teknolojisi için almış olduğu patent ile ilgili detaylar daha önce birçok kez paylaşılmıştı.

Ekrandan parmak izi okuma sensörleri için Synaptics, Qualcomm ve Ezestek gibi şirketlerin çalışmalar yaptığı biliniyor. Samsung’un son olarak hangi şirketle el sıkıştığı veya sıkışacağı ise belirsiz. Tabii ki tedarik sorunları yaşamamak için şirket üreticiyle de yoluna devam edebilir.
3 boyutlu kamera da S10 serisinin öne çıkan bir özelliği olabilir. Gelişmiş yüz tanımlama ve takibi ile AR Emoji işlevinin bir adım öteye taşınması sağlanabilir.

shiftdelete

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Geleceğin teknolojisi bu olacak heralde haha--

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
ne gerek war bukadar sensöre adam gibi bir sensör yapın olsun bitsin eskiden soni nin k 750 miydi? bir modeli wardı, sineğin kanadındaki damarları ve hatta tüyler görünüyordu şimdiki sensörler dahamı kötü ki yok 2 yok 3 bunlara kanmayın para tuzağından başka birşey değil samsung un s 5 inden itibaren kamera karşılaştırma video su vardı youtubede izleyin ne kadar fark olduğunu anlayacaksınız sadece yazılım ile müdahele edilmiş ve sensörlerin aynı olduğu fikrene kapılacaksınız ben şahsen öyle hissettim

Üst Alt