Haber Galaxy S10 batarya hatası ile gündemde!

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Akıllı telefon dünyasına hızlı bir giriş yapan Samsung ailesi ile ilgili bir hata ortaya çıktı. Söz konusu sorun Galaxy S10 batarya ömrünü etkilediği için aslında hayati bir önem taşıyor.

Akıllı telefonlar ilk piyasaya çıktığında mutlaka bazı sorunlarla birlikte geliyor. Sonrasında şirketler yayınladıkları güncellemelerle bu hataları yavaş yavaş ortadan kaldırıyor. Galaxy S10 batarya sorunu da böyle hatalardan biri. Keşfedilen bug, Galaxy S10 ekranı açık olmadığında bile ekran açıkmış gibi gösterip fazladan şarj harcıyor.

Samsung Galaxy S10 batarya hatasının sebebi

Tap to Wake uygulamasından ortaya çıkan hata doğrudan bir şarj canavarı gibi faaliyet gösteriyor.

Amiral gemisinin batarya sorunu ile ilgili şirket cephesinden de bir öneri geldi. Samsung şimdilik çözümün Always on Display ve Tap to Wakeuygulamalarının kapatılması olduğunu söyledi. Tabi kullanıcılar için bu çözümün ne kadar yeterli olduğu tartışılır.

Bu arada söz konusu bug’ın telefonun ABDsürümünde çıktığını hatırlatalım.

Akılı telefon kullanıcıları haklı olarak yüksek ücretler ödeyip satın aldıkları amiral gemisi telefonlarında herhangi bir hata çıkmasını istemiyorlar. Bu hatalara karşılık sunulan çözümlerin tatmin edici olması ise son derece önemli.

Kaynak :

OrcunGurpinar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orçun
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
17
Valla en azından adamlar geri dönüş yapıyor hiç olmadı toplatılır birşey olur, benim cihazın şarj su gibi akıyo heryere yazıyorum biton sıkıntılı insan var birton sıkıntısı var hiçbir açıklama yok haha--haha--

robomopaw

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cagatay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
4
Ekran açık olmadığında ekranı açıkmış gibi göstermek ne demektir? Ekran açıktır ya da kapalıdır. Ekran kapanınca uyku modunu algılamıyor uygulamalar ekran açık gibi çalışmaya devam ediyor deseler daha mantıklı olurdu.

Aod ve tap to wake her zaman bu bugları yaratır kapatmak çözüm olacak ise s7 den beri koymayın şu aod yi. Tap to wake ise zamanında xda da modcular tarafından yapıldı ancak digitizerı sürekli açık tutma gerekliliği nedeniyle tercih edilmiyordu. Genel telefon tüketicileri zaten mod vs uğraşmayıp bu özellikler için alıyorlar telefonları çünkü ilgi çekici özellikler. Bunları kullanmayın demek saçma. Her 9 ayda bir yeni model çıkartacaklarına adam akıllı deneyip satsalar olmaz, para daha tatlı.

uynsogl

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Curtana
Konular
1
İyide zaten bu cihazları tercih eden kişilerin çoğu aod, tap to wake gibi özellikleride hesaba katıyorlar gel kardeşim sen bunu kapat hata çözülüyor demek kadar saçma birşey yok binlerce liralar verilip alınan cihaz için çözümü firma getireceği yerde ben o hatayı verecek özelliği kapatarak çözüm getiriyorum. Nasıl bir ArGe sisteminiz var anlayamıyorum, yada hiç mi test edilmiyor birşeyler. Elimden kaç tane Samsung cihaz geçti mid-end seviyeden admiral ship seviyeye kadar hepsinde de Aod da sıkıntılar yaşadım kiminde belirli saatlerde kapatılması gereken Aod özelliği ayarlamama rağmen kapanmıyor, kimisinde de ekrana dokununca aktifleştirme yapmıyordu yada kendi kendine belirli saatlerde bu özelliği aktif ediyordu. Sıkıntıları olduğu bariz özelliklerdi yani yeni olan birşey değil.

Üst Alt