Haber Galaxy Note 10 Ailesine Android 10 Türkiye Güncellemesi Geldi

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Beta programlarını bitirip stabil sürüm güncellemelerini dağıtmaya başlayan Samsung, Galaxy Note 10 ailesi için Türkiye One UI 2.0 stabil sürüm güncellemesi yayınladı.
Samsung’un üst seviye cihazları için rutin hale gelen Android beta süreci, Galaxy Note 10 ailesi için de tamamlandı. Hataları giderilen yazılımın ilk stabil sürümü Hindistan ve Almanya’da yayınlanmaya başlamıştı. Bu gelişmenin ardından Samsung Türkiye ise Guncelmiyiz.com sitesinde Galaxy Note 10 ailesi için 23 Aralık ve 23 Ocak arasında güncellemenin yayınlanacağı duyurmuştu. Beklenen güncelleme 23 Aralık’ta yayınlandı. Yükseltmenin halihazırda Galaxy Note 10 ve Note 10+ modellerini kapsadığını da belirtelim.

Android 10 dahilinde One UI 2 arayüzü ile gelen yükseltme Note 10+ için N975FXXU1BSL7, Note 10 için de N970FXXU1BSL7 yapı numarasına sahip ve yaklaşık 1970 MB boyutunda.

Güncellemeyi henüz almayan kullanıcılar manuel olarak Ayarlar’a girip Yazılım güncellemesi > İndir ve Yükle seçeneği ile güncellemeyi kontrol edebilirler.

Android 10 ile birlikte gelen One UI 2 arayüzü ne gibi yenilikler sunuyor?
Karanlık Mod

• Gündüz ve gece ortamları için gelişmiş görüntü, metin ve renk ayarları.
  • Karanlık modu açıkken karartılmış duvar kağıtları, Widget’lar ve alarmlar.
Simgeler ve Renkler
  • Daha net uygulama simgeleri ve sistem renkleri.
  • Boşa harcanan ekran alanını ortadan kaldırmak için geliştirilmiş başlık ve tuş düzenleri.
Daha Akıcı Animasyonlar
  • Eğlenceli bir dokunuşla gelişmiş animasyonlar.
Tam Ekran Hareketleri
  • Yeni navigasyon hareketleri eklendi.
Düzeltilmiş Etkileşimler
  • Parmağınızı minimum düzeyde hareket ettirerek büyük ekranlarda daha rahat bir şekilde gezinme.
  • Net bir şekilde vurgulanan tuşlarda önemli öğelere kolayca odaklanma.
Tek El Modu
  • Tek el modunda yeni erişim yolları: Ana ekran düğmesine çift dokunun veya ekranın alt kısmında ortadan aşağıya doğru kaydırın.
  • Ayarlar, Ayarlar -> Gelişmiş Özellikler -> Tel El Modu bölümüne taşındı.
Erişilebilirlik
  • Büyük metin için yüksek kontrastlı klavyeler ve düzenler geliştirildi.
  • Canlı konuşmayı dinleme ve metin olarak görüntüleme.
Medya ve Cihazlar
  • SmartThings paneli, Medya ve Cihazlar ile değiştirildi.
  • Medya: Telefonunuzda ve diğer cihazlarda oynatılan müzik ve video içeriklerini kontrol etme.
  • Cihazlar: SmartThings cihazlarınızı doğrudan quick panel üzerinden denetleme ve kontrol etme.
Biyometrik Veriler
  • Ekran kapalıyken parmak izi simgesini gösterme seçenekleri eklendi. Simgenin her dokunduğunuzda gösterilmesini veya Always On Display gösterilirken görünür durumda tutulmasını seçebilirsiniz
Cihaz Bakımı
  • Pil kullanım grafiğinde artık daha ayrıntılı bilgiler yer almaktadır.
  • Wireless PowerShare için pil sınırı ayarı ve diğer iyileştirmeler eklendi.
Dijital Sağlık
  • Telefon kullanımınızı kontrol altında tutmak için hedefler belirleme.
  • Telefonunuzun dikkatinizi dağıtmasını engellemek için Odak modu eklendi.
  • Yeni ebeveyn denetimleriyle çocuklarınızın etkinliklerini takip edin.
Kamera
  • Ekranın alt kısmında görünen modları düzenleme seçeneği eklendi.
  • Önizleme ekranında gizli modlara hızlıca erişebilmeniz için Daha Fazla sekmesi eklendi.
  • Ayarlar sizi engellemeden fotoğraf çekmeye odaklanabilmenizi için düzen geliştirildi.
Samsung Internet
  • En çok kullandığınız özelliklere anında erişmek için hızlı menü eklendi.
  • Uygulama çubuğundan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
  • Daha fazla özellikten faydalanmak için Galaxy Store’dan yeni eklentiler için destek eklendi.
Samsung Kişiler
  • Kişiler için Çöp Kutusu özelliği eklendi. Sildiğiniz kişiler 15 gün boyunca Çöp Kutusu’nda kaldıktan sonra kalıcı olarak silinir.
Dosyalar Uygulaması
  • Dosyalarınızı yanlışlıkla silmeniz durumunda geri yükleyebilmeniz için Çöp Kutusu özelliği eklendi.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Teşekkürler ama Xiaomi forumunda, Samsung güncellemesi kimi ilgilendirirki sizce?

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

DenemeYanılma

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yuhun
Cihazım
Uh
Meslek
Serbest
Konular
150
Teşekkürler ama Xiaomi forumunda, Samsung güncellemesi kimi ilgilendirirki sizce?

Bostaydim dedim paylaşım yapayım ilgilendirip ilgilendirmemesi aklıma gelmedi ki bu forumda herkez Xiaomi kullanmıyordur birde o yönden düşünelim

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bostaydim dedim paylaşım yapayım ilgilendirip ilgilendirmemesi aklıma gelmedi ki bu forumda herkez Xiaomi kullanmıyordur birde o yönden düşünelim
Hocam, sadece fikrimi söyledim...iyi yapmışsınız, boş boş durmaktan iyidir tabi, ben olsam yerinizde, Kitap okurdum

DenemeYanılma

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yuhun
Cihazım
Uh
Meslek
Serbest
Konular
150
Hocam, sadece fikrimi söyledim...iyi yapmışsınız, boş boş durmaktan iyidir tabi, ben olsam yerinizde, Kitap okurdum

Foruma bağlandım desem yeridir girip sürekli mesaj varmı yokmu diye. Bakıyorum farklı konular bazen gözüme çarpıyor bilgi sahibi oluyorum daha önceden x forumda moderatör luk yaptığım için paylaşım vs seviyorum kitap okumayi pek sevmiyorum en kötü huyum herkes diyor sizin gibi ama istek olmayınca maalesefki

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Foruma bağlandım desem yeridir girip sürekli mesaj varmı yokmu diye. Bakıyorum farklı konular bazen gözüme çarpıyor bilgi sahibi oluyorum daha önceden x forumda moderatör luk yaptığım için paylaşım vs seviyorum kitap okumayi pek sevmiyorum en kötü huyum herkes diyor sizin gibi ama istek olmayınca maalesefki
Yeni Rom atın cihazınıza ve deneyimlerinizi cihazdaşlarınızla paylaşın

DenemeYanılma

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yuhun
Cihazım
Uh
Meslek
Serbest
Konular
150
Yeni Rom atın cihazınıza ve deneyimlerinizi cihazdaşlarınızla paylaşın

Eu Beta atacagim sizin dediğiniz romu ama redmi 8 cihazımda varmı yokmu belli değil redmi 8 konusundada yok Gcam bile yoktu ben açtım konuyu sabitlenirse sevinirim hatta o konumun :)

Fiyakalim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
XİAOMİ 12T PRO
Meslek
Elektronik Yazılım
Konular