Soru Full Backup Alma

Kadima

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
11
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık bir haftalık Mi 8 10.0.3.0 Global kullanıcısıyım. Daha öncesinde 5 sene iPhone 5C kullanmıştım :)
Telefonumda banka, alışveriş uygulamaları var ve bunların verileriyle beraber yedeğini almak istiyorum.
Daha önceden Titanium Backup ile uygulamaları verileriyle yedekleyebiliyorduk veya direkt recovery (twrp, cwm) ile sistemin komple yedeğini alıyordum.

Şimdi benim öğrenmek istediklerim:
1. Locked bootloader cihazı unlocked yapmadan root yapılabilir mi?
2. Sadece twrp yüklesem sistemin komple yedeğini alabilir miyim?
3. Yedekleme için alternatif bir yöntem var mı? (Bilgisayardan filan)

Unlocked işlemi için kayıt oluşturdum ve önümüzdeki ayın 1 Aralık günü süre doluyor. Eğer unlocked yapmadan işimi halledebilirsem iyi olacak yoksa unlocked işlemini yapacağım mecbur.

JohnSmith96

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mido
Konular
10
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık bir haftalık Mi 8 10.0.3.0 Global kullanıcısıyım. Daha öncesinde 5 sene iPhone 5C kullanmıştım :)
Telefonumda banka, alışveriş uygulamaları var ve bunların verileriyle beraber yedeğini almak istiyorum.
Daha önceden Titanium Backup ile uygulamaları verileriyle yedekleyebiliyorduk veya direkt recovery (twrp, cwm) ile sistemin komple yedeğini alıyordum.

Şimdi benim öğrenmek istediklerim:
1. Locked bootloader cihazı unlocked yapmadan root yapılabilir mi?
2. Sadece twrp yüklesem sistemin komple yedeğini alabilir miyim?
3. Yedekleme için alternatif bir yöntem var mı? (Bilgisayardan filan)

Unlocked işlemi için kayıt oluşturdum ve önümüzdeki ayın 1 Aralık günü süre doluyor. Eğer unlocked yapmadan işimi halledebilirsem iyi olacak yoksa unlocked işlemini yapacağım mecbur.

1. Unlock etmeden root edemezsiniz.

2. Twrp yüklerseniz data, system vs istediginizi yedekleyebilirsiniz.

3. Ayarlar > ek ayarlar > yedekle ve sıfırla > yerel yedekler kısmını bi deneyin isterseniz, yedekledikten sonra yedeklerinizi pc veya sd kart gibi bir yere aktarmayı unutmayin. Şahsen burdan verim alamadim, çoğu zaman hatalar aldim tem geri yüklenmedigi zamanlar oldu ama yine de siz bi deneyin isterseniz.

Oyla:

Kadima

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
11
1. Unlock etmeden root edemezsiniz.

2. Twrp yüklerseniz data, system vs istediginizi yedekleyebilirsiniz.

3. Ayarlar > ek ayarlar > yedekle ve sıfırla > yerel yedekler kısmını bi deneyin isterseniz, yedekledikten sonra yedeklerinizi pc veya sd kart gibi bir yere aktarmayı unutmayin. Şahsen burdan verim alamadim, çoğu zaman hatalar aldim tem geri yüklenmedigi zamanlar oldu ama yine de siz bi deneyin isterseniz.

Cevabınız için teşekkür ederim. Unlock yapmadan twrp yükleme şansım yok sanırım değil mi? :)

Şöyle bir makale buldum. -all komutu ile yaklaşık 140 mb'lık bir yedek aldı ama bunlara apk dahil değil. -apk komutu ile apk dosyalarını da yedeklemeyi denediğimde işlem direkt tamamlanıyor. İlginç headbang~~

Global beta 8.11.15 dosyasını indiriyorum. Yüklemeden sonra yedeği restore yapıp deneyeceğim bakalım :)

Oyla:

durukankiziltan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Durukan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
3
Hocam Google drive'a kişileri, uygulamaları vs. yedekleyebilirsiniz. Aynı şekilde Google fotoğraflarda sınırsız (kaliteyi azıcık düşürerek) fotoğraf yedeklemesi yapabilirsiniz. Böylece her cihazdan fotoğraflara erişebilirsiniz. Ben yerel yedekten çok bulut yedeklemesini kullanıyorum. Aklınızda bulunsun diye yazdım :)

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Kadima

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
11
Hocam Google drive'a kişileri, uygulamaları vs. yedekleyebilirsiniz. Aynı şekilde Google fotoğraflarda sınırsız (kaliteyi azıcık düşürerek) fotoğraf yedeklemesi yapabilirsiniz. Böylece her cihazdan fotoğraflara erişebilirsiniz. Ben yerel yedekten çok bulut yedeklemesini kullanıyorum. Aklınızda bulunsun diye yazdım :)

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam amacım uygulama verilerini yedeklemek :) Kişiler zaten Google hesabımda. Uygulamaları da apk olarak yedekledim.

Bu program twrp imajını yamalıyor. Benim cihaz locked şu an :)

Oyla:
Üst Alt