Yardım Fps düşme sebebi

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
72
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Endonezya MIUI 12.5.2
Telefon Modeli
Poco X3 NFC
Bootloader Kilidi
Açık
Selamlar. Birçok iyi kötü android cihaz kullandım. Fps düşmesinin tabi ki bir çok sebebi olabileceğini gayet iyi biliyorum. Arka planda çalışan uygulamalardan, konum hizmetlerinden, güvenlik uygulamalarından, internetten vs vs. Uzar gider. İnsanların bildiği bilmediği sayısız yöntemle epey yüksek fps artışı ayarları yapıyorum oyun oynamadan önce. Oynadığım oyun cod mobile. Başka büyük oyunlarda oynuyordum önceden. Tüm ince ayarları yapmama rağmen, play storeda kullanmadığım prosundan normaline game booster kalmamisken, sayisiz config yapmisken, mobil veriden wifidan iki bağlantı şeklinide farkli yerlerde denemisken hala bu kahrolası oyunda fps düşüşü yaşamamın sebebi nedir ? Bakın anlık 2- 5saniyeliğine donmalar ya da fps kayıplarından bahsetmiyorum. Fps drop un şekline göre bir şekilde neden düştüğünü anlayabilirim. Herkeste anlar. Asıl mesele şu:
60 fps oynuyorum gayet ama en az 20 saniye boyunca 30 lara kadar 3 kere falan düşüyor oyun içinde. İnanılmaz ötesi kanser bir durum. Hani çoğu insan yaşıyor fps düşüşünü ama böyle değil anlık donmalar ya da çok kısa şekilde. Önceki Xiaomide de yaşadım aynı sorunu. IMEI atıldığı için olma ihtimali dışında elimde buna sebep olan başka bir düşünce kalmadı. Özellikle vurguluyorum millet, en az 20 saniye boyunca 30 lara kadar düşüyor bir kaç kez. Bunun sebebi ne olabilir ? Google uygulamalarını Xiaomi nin gereksiz uygulamalarını devre dışı bıraktım. Hatta oyuna girerken geliştirici seçeneklerinden arka plan işlemi yok bile yapıyorum. Yani bir uygulama kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Bu kadar yardirdim çünkü millet çatır çutur oynuyor aynı cihazla ya da kullandığım önceki cihazlarda da yaşadım sorunu, hiç böyle saçma fps düşüşü yaşamıyor insanlar ve buna deliriyorum sadece ben yaşadığımdan dolayı Sabredip okuduğunuz için ve fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

Erdem5228

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erdem
Cihazım
Poco X3 pro
Konular
0
Evet COD silahları hem gerçekçi hem de daha iyi kontrol ediliyor.

Eğer daha iyi bir cihaz istiyorsanız 8gen 2 veya 8gen 3 işlemcili seçenekler bakmak lazım. Oyun konusunda cidden çok iyiler.

Bu kullandığınız cihazda performans için root şart artık. Ben K60 pro kullanıyorum 8gen 2 var. Tepe FPS sabit alıyorum neredeyse ama CODM a girince aşırı sıkılmaya başladım.
Warzone çıkınca tekrar bakacağım o da olmazsa PUBG devam çünkü etkileşim keyif almaya çok fayda ediyor. CODM da bu hiç yok .
Evet K60 güzel cihaz. Artık karar vrrdim ya en iyisi ya ya hiç. Bende warzone u bekliyorum. Dediğiniz gibi oda olmazsa pubg ye devam. Arada bi kaç el arıp çıkıyorum. Ama artık cod mobile yavaş yavaş sonuna geliyo sanırım..

Oyla:

blackops18

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi mi 11t
Konular
5
Cevap basit amiral gemisi kullanmiyosaniz orta segment hiç bi cihaz kaliteli oyunları dört dörtlük oynatmaz bu hiç bi zaman değişmedi değişmeyecek iyi resim çeksin oyun performansı iyi olsun arayüzüde hızlı olsun geriye ne kaldı amiral gemisi pahalı cihazları alanlar?
Ben de 13t pro var hyperos yazılım yüklü telefon oyunlar da takılıyor güncelleme de yapıyorum telefon düzelmiyor

Oyla:
Üst Alt