Yardım Fotoğraf Çekerken Yansıma Hk.

SavixieN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kubilay Berk
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
6
Merhabalar,

Mi10T Pro kullanıcısıyım. Aslında bu modele geçtiğimden beri yaşadığım bir sorundan bahsedeceğim. Bilgisayarımda 2 adet monitör var. 2. Ekranım 144hz bu ekranı fotoğraf çektiğimde herhangi bir sorun yaşamıyorum. 60hz'e düşürüp denediğimde yine sorun yaşamıyorum. Ama velakib ilk monitörüm 240hz ve aynı şekilde fotoğraf çekmeye çalıştığımda fotoğrafta sanki şerit şerit biribirini takip eden yansımalar çıkıyor. Bu durum beni rahatsız etti. Gcam gibi uygulamaları denedim ama bir sonuç alamadım. Birkaç forumda ve sitede araştırma yaptım, yine bir sonuç alamadım. Bu sorunun üstesinden gelebilen var mıdır?

Teşekkürler.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Güneş ışığı altında çekim yaptığınızda bu sorunun olmaması lazım. Yapay ışıklandırma yapılan yerlerde karşılaşılır hocam. Sebebi burada anlatmak çok zor ama ampulün yenileme hızı (ben yenileme hızı diyeyim siz anlayın :) ) kameranızın yenileme hızından düşük kalıyor gibi düşünün. Aynı şey yapay ışık altındaki yavaş çekimlerde de olacaktır.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Kamera ve Ekranın yada herhangi bir ışığın frekansı tutmadığı zaman bu tür bir durum yaşanması gayet normal. Cihazınıza özel bir durum değil.

Üst Alt