Soru Forum hakkında değişmesi gereken şey?

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
80
Uzun yıllardır bu forumdayım belki değilim 1 2 sene kadar bu forumda varım. Foruma ilk geldiğim zamanlar her şey güzeldi rom önerileri için konu açıyorduk vs. vs. ama görüyorum rom tavsiyesi için konu açılmaması gerektiği ve bu konuyu genel hangi telefonu kullanıyorsak o konuda yazmamız söyleniyor ama bu çok saçma? Yani neden böyle bir şey var ki? Ben konuya yazsam ne olacak ki o konuya herkes girip benim mesajımı görmüyor ki? Ayrıca konu açmak benim bildiğim kadarıyla site içinde yararlı daha önce kendime ait bir forum sitem vardı. Böyle bir şeyi ilk defa bu forumda görüyorum yani tabikide konu açmak zorunda nasıl bir rom istediğini belirterek içinde neler olmasını gerektiğini belirterek tabikide soracak o zaman bu forumun ne anlamı var? Yardımlaşmamız elbetteki gerekli. Gelip üye olup rom tavsiyesi isteyen bir çok insan var ve bunun için buraya kayıt olduysa açacak tabikide. Yani bu konu hakkındaki benim görüşlerim bu yönde umarım doğru yerlere ulaşır ve doğru bir karar verilir bu konu hakkında. Teşekkürlerimi sunuyorum şimdiden :)

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Son bir seneden beridir Forum'un kullanıcı sayısı çok yükseldi. Buna bağlı olarak araştırma yapmadan konu açan birçok kullanıcı da ortaya çıktı. Gereksiz konuları elemek için mecburen yönlendirme yapmamız gerekiyor. Rehberler bulunurken bile insanlar araştırma yapmadan konular açıyor.

Bunca zamandır kimseyi uyarmasak, emin olun aynı cihaz için aynı isteklerde rom aranılan 4-5 farklı konu olur aynı gün içinde. Asıl bu konular arasında cevap verilmesi gereken, acil, önemli, rehber konular kayboluyor.

Ayrıca yönlendirdiğimiz konularda daha rahat bilgi birikimi oluyor. Son yorumlar doğal olarak daha güncel cevapları içeriyor. Bir cihaz için romlar günlük olarak performans değiştirmiyor sonuçta. Misal Note 8 için aylardır belirli romları öneriyorum. Yarın biri sorsa yine aynı romları öneririm. Çok büyük değişim olmazsa 1 ay sonra da aynı romları öneririm.

Bu duruma çözüm öneriniz varsa alırız tabi seve seve. Ancak şu anlık bizim bundan iyi çözümümüz yok. :)

Burası Facebook, Telegram gibi dağınık düzen bir ortam değil. Oralarda sürekli sormak gerekiyor çünkü aksi hâlde bilgiler çok gerilerde oluyor. Ama Forum'un yapısı gereği konu belirlemek, o konudan ilerlemek çok mümkün. Sadece Forum'un arama özelliğini kullanmak gerek bir bilgiye ulaşamayınca. Alt forumlar yeterince dolu ve iyi düzende.

Düzenleme: Örneğin, bu konu hakkında bile ana konumuz mevcut konu karmaşası olmaması için. :)

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
Ayni konudan birsuru olustugunu dusunsenize.. birisi x istiyor veya ariyor vs baska bir kisi/ler de ayni ve/ya benzer konular aciyor. Bu konulara tek tek girip bilgi almak mi daha iyi yoksa tek konudan ilerleyip toplu duzenli sekilde bilgi almak mi?

Ek olarak konunuz kabolmuyor, anasayfada yeni konularin gosterildigi sekme var (2. sekme), ilk kisimda da gorunuyor zaten. Yani konuyu x basligi altina actiniz diye baska birinin konuyu gormesi icin o basliga girme zorunlulugu yok.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
149
Merhaba Herkesin Düşüncesine Saygım Var.
Tek Konu üzerinden Devam Ediniz diyerek inanın en doğru Yönlendirmeyi yapıyorlar Yöneticilerimiz çünkü Kendimden Örnek vereyim size Geçenlerde Forumda bir şey araştırayım dedim arama kısmına lazım olan şeyi yazdım bir sürü konu çıktı ve buda kafa karışıklılığına yol açıyor. İstediğim şeyi veya cevabı tek konuda bulmak yerine bir sürü konu içinden arayıp bulmam gerekiyor. En Temizi Tek konu Yeni üye geldi Hangi cihazı kullanıyorsa Cihazın ana konusa gider tık diye bulur. Zaten Kullanıcıların işine yarayan şeyleri Sabitliyorlar :)

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Sırf okumamak,tembellik ve hazıra alışmış olmaktan kaynaklı bu yeni konu açmak...

Bu yüzden ısrarla çözümü yazmayip link bırakıyorum ki okusun/incelesin/izlesin öğrensin diye ama yeri geliyor link vereceğine cevabı yazsaydın diyor haha--

Fakelifetk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Redmi note 7
Meslek
E-Ticaret
Konular
28
Merhaba, bir tek bendemi oluyor bilmiyorum. Arama yerine " Redmi note 8 pro " veya " note7 " yazdığımda Redminin bütün modelleri ile ilgili konular karşıma çıkıyor. Biliyorum konulardan sadece Redmi note 8 pro konusunu seçtiğimde onunla ilgili konular çıkıyor karşıma. Ancak örneğin Redmi note 8 pro ghost screen yazdığımda Herhangi bir redmi cihazın başka başka sorunları karşıma çıkıyor.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Merhaba, bir tek bendemi oluyor bilmiyorum. Arama yerine " Redmi note 8 pro " veya " note7 " yazdığımda Redminin bütün modelleri ile ilgili konular karşıma çıkıyor. Biliyorum konulardan sadece Redmi note 8 pro konusunu seçtiğimde onunla ilgili konular çıkıyor karşıma. Ancak örneğin Redmi note 8 pro ghost screen yazdığımda Herhangi bir redmi cihazın başka başka sorunları karşıma çıkıyor.
Gelişmiş arama yapmayınca öyle çıkıyor. Google bazlı arama kullanıyorum ben sorun olmuyor.

Üst Alt