Çözüldü Format menüsünden çıkamıyorum

HesoyamTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
omer
Cihazım
redmi 8A
Konular
1
Telefonumda bir haftadır ses tuşlarında sorun yaşıyordum. Açma tuşu istediğimden fazla açıyor, kısmama müsaade etmiyor ya da kısma tuşu direkt kullanılmıyordu. telefonumu kapatıp açmak istediğimde beni ''Main menu''ye yönlendirdi. Miu Recovery 3.0 ekranında takılı kaldım. Tuşlar ile hareket etmekte bir sorunum yok ancak ''reboot the system'' dediğim zaman beni tekrar ana menüye atıyor ve bu menüden çıkartmıyor. "Wipe Data" kısmına gelip bütün verilerimi silip telefonu açmak istiyorum yine aynı şekilde ekrana redmi yazısı geliyor sonra tekrar "main menu" kısmına atıyor ne yapabilirim lütfen yardım edin

Çözüm
Hocam aynı sorunu yaşadım ve aynen sizin yaptığınızı yaptım. Tek bilmediğim şey ses tuşununun içine toz dolmuş olması. Kendi kendine basılı kalmış ve bende her restart atdığımda ses artırma tuşuna basıyormuş, bü yüzden recovery menüsü açılıyordu (telefon açılırken ses artırma tuşuna basarsanız açılır). Ses tuşuna 20-30 kere ard-arda tıklayın, bozuksa değiştirmeniz gerekmekte, bozulmamışsa içine toz kaçtığı için basılı kalmış belki çıkar. Sonra yeniden cihazı başlatın.
Umarım format sırasında ses tuşu basılı kaldığı için sorun oluşmamıştır, yoksa daha da uğraştırır yeni rom yazmak. Geçmiş olsun

Khasimoff1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurlan
Cihazım
RN 10 5G
Konular
14
Hocam aynı sorunu yaşadım ve aynen sizin yaptığınızı yaptım. Tek bilmediğim şey ses tuşununun içine toz dolmuş olması. Kendi kendine basılı kalmış ve bende her restart atdığımda ses artırma tuşuna basıyormuş, bü yüzden recovery menüsü açılıyordu (telefon açılırken ses artırma tuşuna basarsanız açılır). Ses tuşuna 20-30 kere ard-arda tıklayın, bozuksa değiştirmeniz gerekmekte, bozulmamışsa içine toz kaçtığı için basılı kalmış belki çıkar. Sonra yeniden cihazı başlatın.
Umarım format sırasında ses tuşu basılı kaldığı için sorun oluşmamıştır, yoksa daha da uğraştırır yeni rom yazmak. Geçmiş olsun

Oyla: Çözüm

HesoyamTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
omer
Cihazım
redmi 8A
Konular
1
Hocam aynı soruyu yaşadım. Ve aynen sizin yaptığınızı yaptım. Tek bilmediğim şey ses tuşununun içine toz dolmuş olması. Kendi kendine basılı kalmış ve bende her restart atdığımda ses artırma tuşuna basıyormuş, bü yüzden recovery menüsü açılıyordu (telefon açılırken ses artırma tuşuna basarsanız açılır). Ses tuşuna 20-30 kere ard-arda tıklayın, bozuksa değiştirmeniz gerekmekte, bozulmamışsa içine toz kaçtığı için basılı kalmış. Sonra yeniden cihazı başlatın. Umarım format sırasında ses tuşu basılı kaldığı için sorun oluşmamıştır, yoksa daha da uğraştırır yeni rom yazmak. Geçmiş olsun
şu anda zaten main menu kısmında yukarı aşağı hareketler için ses azaltma tuşunu kullanabiliyorum ses arttırma tuşu çalışmıyor basılı kalmış olabilir teşekürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam aynı soruyu yaşadım ve aynen sizin yaptığınızı yaptım. Tek bilmediğim şey ses tuşununun içine toz dolmuş olması. Kendi kendine basılı kalmış ve bende her restart atdığımda ses artırma tuşuna basıyormuş, bü yüzden recovery menüsü açılıyordu (telefon açılırken ses artırma tuşuna basarsanız açılır). Ses tuşuna 20-30 kere ard-arda tıklayın, bozuksa değiştirmeniz gerekmekte, bozulmamışsa içine toz kaçtığı için basılı kalmış belki çıkar. Sonra yeniden cihazı başlatın.
aynen hocam dediğiniz gibi ses arttırma tuşu bi şekilde takılı kalmış 30-40 kere bastım çalışmaya başladı çok sağolun <3

Oyla:

Khasimoff1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurlan
Cihazım
RN 10 5G
Konular
14
şu anda zaten main menu kısmında yukarı aşağı hareketler için ses azaltma tuşunu kullanabiliyorum ses arttırma tuşu çalışmıyor basılı kalmış olabilir teşekürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

aynen hocam dediğiniz gibi ses arttırma tuşu bi şekilde takılı kalmış 30-40 kere bastım çalışmaya başladı çok sağolun <3
Siz de sağolun hocam. İyi günler :)

Oyla:
Üst Alt