Soru Format imei

Furkan_78

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Konular
4
Arkadaşlar imei ve root gitmeden nasıl format atabilirim? İçindeki imei sonradan atıldı.Hard recovery felan dediler ama bişey anlamadım 🙁.İmei silinmeden sıfırlamanın bir yolu var mı? Varsa anlatabilir misiniz lütfen?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Furkan_78, Daha önce de bu konu ile ilgili cevap yazıldı? Israrla bu konu da neden konu açıyorsunuz?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Root varsa custom recovery de vardır. Yedeklerinizi alın. Cihazı kapatın. Güç tuşu ile ses açma tuşuna basılı tutun. Yüklü olan recovery ekranı gelir gelmez parmaklarınızı çekebilirsiniz. Ardından Wipe - Format Data kısmından yes yazarak sıfırlama yapabilirsiniz. Daha sonrasında Magisk dosyasını yükleyip reboot system yapmanız lazım. Cihaz 10 dakika sonra açılacak ve sıfırlanmış olacaktır.

Furkan_78, Daha önce de bu konu ile ilgili cevap yazıldı? Israrla bu konu da neden konu açıyorsunuz?

Attığınız konudakiyle aynı soru değil bu hocam. Ancak zaten IMEI ile ilgili bir konu varken her ufak ayrıntısı için ayrı konu açmak konu kirliliğine sebep olur.

Furkan_78 diğer konularınızı kilitliyorum. IMEI ile ilgili sorularınız devam ederse bu konudan yazınız.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
musdi27, Diğer her iki konusunda da IMEI silinme korkusu/sorusu var?

Bir sonra ki konusunda bakalım nasıl evirip/çevirip soracak merak ediyorum haha--

Mesela spigen kılıf takarsam,farklı şarj aleti kullanırsam vs gibi olabilir....

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174

Bir sonra ki konusunda bakalım nasıl evirip/çevirip soracak merak ediyorum haha--

Konular benzer ama aynı konu değil. Özellikle bu konu IMEI'nin silinmemesi için en doğru sıfırlama yöntemini sormuş. Tabi yeni konu açmasına gerek yoktu. Diğer konuları kilitledim zaten şu an. :)

Furkan_78

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi
Konular
4
Root varsa custom recovery de vardır. Yedeklerinizi alın. Cihazı kapatın. Güç tuşu ile ses açma tuşuna basılı tutun. Yüklü olan recovery ekranı gelir gelmez parmaklarınızı çekebilirsiniz. Ardından Wipe - Format Data kısmından yes yazarak sıfırlama yapabilirsiniz. Daha sonrasında Magisk dosyasını yükleyip reboot system yapmanız lazım. Cihaz 10 dakika sonra açılacak ve sıfırlanmış olacaktır.

Attığınız konudakiyle aynı soru değil bu hocam. Ancak zaten IMEI ile ilgili bir konu varken her ufak ayrıntısı için ayrı konu açmak konu kirliliğine sebep olur.

Furkan_78 diğer konularınızı kilitliyorum. IMEI ile ilgili sorularınız devam ederse bu konudan yazınız.
Cevabınız için teşekkür ederim hocam, oradaki soru ile bu soru farklı olduğu için ve soruyu cevaplamak isteyenler farklı başlık gördüğü için yeni konu oluşturup sordum 🙂
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam o vpn konusuydu burada farklı bir soruyu ele aldım

Valla var hocam o korku 😃

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Cevabınız için teşekkür ederim hocam, oradaki soru ile bu soru farklı olduğu için ve soruyu cevaplamak isteyenler farklı başlık gördüğü için yeni konu oluşturup sordum 🙂

Hocam o vpn konusuydu burada farklı bir soruyu ele aldım

Valla var hocam o korku 😃
Sorular aynı başlık altına alınabilecek derecede yakın birbirine hocam. Ayrı konu açmaya gerek yok. :)

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Konu sahibi ile alakası yok ama bu sektörde dikkatimi çeken bir olay var. Yazılımsal tamir için gelen cihazlarda mesela bootloader kilidini açacağız. Sıfırlanacağını müşteriye söyleriz ama hemen tepki gösterirler. Sıfırlanmadan yöntemi yok mu? o kadar yedeğim var vb. IMEI işlemi bitince de tek sorduğu nasıl sıfırlarım oluyor :) imei işleminden hemen sonra ne değişiyor bende anlamıyorum :)

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Konu sahibi ile alakası yok ama bu sektörde dikkatimi çeken bir olay var. Yazılımsal tamir için gelen cihazlarda mesela bootloader kilidini açacağız. Sıfırlanacağını müşteriye söyleriz ama hemen tepki gösterirler. Sıfırlanmadan yöntemi yok mu? o kadar yedeğim var vb. IMEI işlemi bitince de tek sorduğu nasıl sıfırlarım oluyor :) imei işleminden hemen sonra ne değişiyor bende anlamıyorum :)
insanımız telefona o kadar uygulama yüklüyor yedekliyor bankacılık uygulamaları vs ugraşmak istemiyorlar ama hani şebeke tamiri olduktan sonra bazı cihazlarda sıfırlarsanız bu olur denildigi zaman ee ben bunu nasıl sıfırlayıp satacagım diye düşünüyor

trsalgado

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
s4
Konular
19
duşa telefonla girdim imei gider mi? miui otomatik güncelleme ile güncelledi kendini imei gider mi

Üst Alt