Soru Format data sonrası imei uçar mı?

• Konbuyu başlatan yorg0
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 28
  • Görüntüleme 2K

yorg0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi mi 6x
Konular
5
Cihazım xiaomi mi 6x. Şuanki sürümüm Android 8,1 eu rom 10 stabil versiyonu yüklü. Eu 11 kuracağım ve android 9a geçiş yapacağım için format data tavsiye ediyorlar bu işlemi yaptığımda imei gider mi (giderse kendim yapabilir miyim)? Yada tam tersi format data yapmadan direk romu atıp güncellesem herhangi bir wipe işlemi yapmam gerekiyor mu.

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Cihazım xiaomi mi 6x. Şuanki sürümüm Android 8,1 eu rom 10 stabil versiyonu yüklü. Eu 11 kuracağım ve android 9a geçiş yapacağım için format data tavsiye ediyorlar bu işlemi yaptığımda imei gider mi (giderse kendim yapabilir miyim)? Yada tam tersi format data yapmadan direk romu atıp güncellesem herhangi bir wipe işlemi yapmam gerekiyor mu.
Twrpden format data yaparsanız gitmez hocam benim bildiğim mi asistan ya da telefonun ayarlarından sıfırlarsanız gider

Oyla:

Tuxs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ESR
Cihazım
Mi9 T Pro 6/128
Konular
2
Twrp üzerinden yaptığınız işlemlerde imei gitmez, rom güncellemelerinde ise Advanced Wipe - Dalvik Cache yapıp yeni romu install yaparsınız.

Oyla:

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13

Twrp üzerinden gitmemesi lazım.

Oyla:

yorg0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi mi 6x
Konular
5
Twrp üzerinden yaptığınız işlemlerde imei gitmez, rom güncellemelerinde ise Advanced Wipe - Dalvik Cache yapıp yeni romu install yaparsınız.
Format data yapmayım mı yani? Rom güncellemesi yapacağım evet ama android 8.1den 9 a yükseleceği için forumda format data tavsiye edilir yazıyordu. Kafam karıştı. Sizin dediğiniz gibi sadece dalvik cache mi yapayım?

Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Format data yapmayım mı yani? Rom güncellemesi yapacağım evet ama android 8.1den 9 a yükseleceği için forumda format data tavsiye edilir yazıyordu. Kafam karıştı. Sizin dediğiniz gibi sadece dalvik cache mi yapayım?
Sorularınız cevabı bu videoda.

Oyla:

Tuxs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ESR
Cihazım
Mi9 T Pro 6/128
Konular
2

Tavsiye edileni uygulayın siz. Ben genelde rom güncellemelerini bu şekilde yapıyorum ve bir sıkıntı yaşamadım şuana kadar daha randımanlı olması açısından önerilmiş olabilir.

Oyla:
Üst Alt