Yardım Font Birleştirme

Nazlı

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Nazlıhan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
12
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI GLOBAL 11.0.2 Kararlı
Telefon Modeli
Mi Max 2
Bootloader Kilidi
Kapalı
Öncelikle umarım bunu doğru yere açıyorumdur. Yanlış yer ise kusura bakmayın.

Şimdilik bu ios emojilerinin olduğu font.
Son sürüm, 13.3.. Ama malum bilinen sorun ş,ğ,Ş,İ,Ğ,ə,Ə harfleri font da bulunmadığı için Türkler bunu kullanmıyor. Belki Türkçe harfleri ekleyebilirim diye bu fontu pc de bir yazı tipi uygulamasında açtım fakat hiçbir şey görünmedi. Belki programla alakalıdır, daha gelişmiş bir programla halledilebilir diye bu konuyu açmaya karar verdim. Çünkü ben de dahil birçok kişi telefona root atamıyor ya da twrp gibi şeylerden anlamıyor ve telefona uygulama imkanı yok. Yani tek çare font ile yapmak. Bu fonta olmayan bütün karakterleri ekleyebilecek olan var mı? Ya da ne bileyim başka, bütün karakterin oldu bir fonta (San Francisco gibi mesela.) emojileri ekleyebilecek biri var mı? Böyle bir şey mümkün mü bilmiyorum ama belki usta biri vardır. Çünkü uygulamayı yapanların yorumları dikkate alıp da Türkçe karakteri ekleyeceklerini sanmıyorum artık. Yapabilecek olan varsa San Francisco fontlarını da atabilirim.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129

Fonta Türkçe karakter ekleseniz dahi kullanamazsiniz çünkü global romdasiniz. Yarim saat sonra varsayılana geri döner

Oyla:

Nazlı

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Nazlıhan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
12
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Fonta Türkçe karakter ekleseniz dahi kullanamazsiniz çünkü global romdasiniz. Yarim saat sonra varsayılana geri döner

Hayır kullanabiliyorum, telefon kapanmadığı sürece dönmüyor.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Hayır kullanabiliyorum, telefon kapanmadığı sürece dönmüyor.

Bu tip Noto font dosyaları malesef bilgisayarda doğrudan açıp bakamıyorsunuz, Windows desteklemiyor özel bir font türü. Düzenleme için Google kendisi bir araç yayınlamış fakat Python da komut satırı ile çalışıyor bu araç.

Oyla:

Nazlı

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Nazlıhan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
12
Bu tip Noto font dosyaları malesef bilgisayarda doğrudan açıp bakamıyorsunuz, Windows desteklemiyor özel bir font türü. Düzenleme için Google kendisi bir araç yayınlamış fakat Python da komut satırı ile çalışıyor bu araç.

Yani yapılamaz mı? Komut Satırını ilk defa duyuyorum da ben. Pek anladığım konular değil. Yapabilecek biri varsa, bir sürü insanı büyük bir işkenceden kurtarmış olur valla haha--
Bir arkadaşımla çok çözüm aradık ama maalesef...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:

Nazlı

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Nazlıhan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
12
Gerçekten yapabilecek biri yok mu? Yeni üye olmuşlardan falan anlayan biri çıksa çok iyi olur. Android 7.1.1 emojilerinden çok sıkıldım artık gerçekten. Yenilerde yok üstelik.
Eklenecekler zaten; ş,ğ,Ş,İ,Ğ,₺,ə,Ə bu kadar. Yazı tipinin çok kötü olmasını da geçtim emojiler değişse yeter.

ios emojili yazı tipi:

Sık sık gelip link yenliyeceğim. Belki yapabilecek biri çıkar.

Oyla:

sssluisr89

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Slucy
Cihazım
Iphone 14 pro
Konular
0
Gerçekten yapabilecek biri yok mu? Yeni üye olmuşlardan falan anlayan biri çıksa çok iyi olur. Android 7.1.1 emojilerinden çok sıkıldım artık gerçekten. Yenilerde yok üstelik.
Eklenecekler zaten; ş,ğ,Ş,İ,Ğ,₺,ə,Ə bu kadar. Yazı tipinin çok kötü olmasını da geçtim emojiler değişse yeter.

ios emojili yazı tipi:

Sık sık gelip link yenliyeceğim. Belki yapabilecek biri çıkar.
Biraz uzun sürdü lakin ben yapabilirim.

Oyla:
Üst Alt