Soru Firmware

dark3434

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
5.02
Cihazım
xiaomi note
Konular
25
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi bayramlar dilerim.miuipro rom kurdum fakat hangi frimwareyi kurdum hatırlamıyorum nerden görebilirim hangi sürüm frimware olduğunu?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
dark3434, Miui tabanlı romlarda fw yüklenmez diye biliyorum cihaza veya roma özel mi acaba bilemedim

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi bayramlar dilerim.miuipro rom kurdum fakat hangi frimwareyi kurdum hatırlamıyorum nerden görebilirim hangi sürüm frimware olduğunu?
TWRP ekranında yazar.

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
Teşekkürler Orangefox kullanıyorum hangi menü altında yazıyor hocam biliyormusun.
Format Data yapınca veya en basiti bir şey yüklediğiniz zaman o kısımda üstte yazar. Bunun haricinde, telefonunun ayarlar menüsün de hakkında kısmında MIUI sürümü kısmında da yazar. Tabi eğer romu yapan kişi bu kısımları değiştirmenize izin veriyorsa. Yani Firmware yükleseniz bile bu kısımlar değişmeye biliyor. Bu tamamen romu yapan kişiye bağlı. Miatoll romlar da bu dosyalar unutuluyor ve o yüzden cihazımızı farklı bir cihaz olarak görüyor. Çözüm çok basit aslında. Ama çoğu custom rom da bu yazdıklarımı göremezsiniz. Çünkü romu yapan kişi bu kısımları değiştiriyor.

dark3434

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
5.02
Cihazım
xiaomi note
Konular
25
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam buraya yazmadan önce ayarlar miui sürümü vs çok kurcaladım bulamadım,twrp den bakmaya çalışayım teşekkür ederim.
Format Data yapınca veya en basiti bir şey yüklediğiniz zaman o kısımda üstte yazar. Bunun haricinde, telefonunun ayarlar menüsün de hakkında kısmında MIUI sürümü kısmında da yazar. Tabi eğer romu yapan kişi bu kısımları değiştirmenize izin veriyorsa. Yani Firmware yükleseniz bile bu kısımlar değişmeye biliyor. Bu tamamen romu yapan kişiye bağlı. Miatoll romlar da bu dosyalar unutuluyor ve o yüzden cihazımızı farklı bir cihaz olarak görüyor. Çözüm çok basit aslında. Ama çoğu custom rom da bu yazdıklarımı göremezsiniz. Çünkü romu yapan kişi bu kısımları değiştiriyor

dark3434

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
5.02
Cihazım
xiaomi note
Konular
25
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Format Data yapınca veya en basiti bir şey yüklediğiniz zaman o kısımda üstte yazar. Bunun haricinde, telefonunun ayarlar menüsün de hakkında kısmında MIUI sürümü kısmında da yazar. Tabi eğer romu yapan kişi bu kısımları değiştirmenize izin veriyorsa. Yani Firmware yükleseniz bile bu kısımlar değişmeye biliyor. Bu tamamen romu yapan kişiye bağlı. Miatoll romlar da bu dosyalar unutuluyor ve o yüzden cihazımızı farklı bir cihaz olarak görüyor. Çözüm çok basit aslında. Ama çoğu custom rom da bu yazdıklarımı göremezsiniz. Çünkü romu yapan kişi bu kısımları değiştiriyor.
Hocam hangi frimware olduğunu görmek için twrpden romu etkilemiyecek hangi dosyayı flashlayayım veya sonradan silebileceğim bir dosya tavsiye edermisin,amacım sadece romda hangi sürüm frimware olduğunu görmek.

Üst Alt