Diğer [Firmware] Xiaomi Redmi Note 8/8T [ginkgo/willow] [Günlük Güncellenecektir]

GODfloky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
163
Tüm Xiaomi özel ROM kullanıcıları, aygıt yazılımı güncellemeleri olan tek bir sorundan şikayetçidir. Her bir sürümde en yeni firmware güncellemesini sağlayacak kimsenin olmadığı birçok cihaz olduğundan ve cihazlara güncelleme sağlayan geliştiriciler bazen unutabilir veya meşgul olabilir, bu nedenle sürümler daha sonra sağlanır.

Not:
İsimler aşağıdaki şekilde olacaktır:
fw_ginkgo_miui_GINKGOGlobal _ *. zip, Xiaomi Redmi Note 8 Global üretici yazılımıdır
fw_ginkgo_miui_GINKGOINGlobal _ *. zip, Xiaomi Redmi Note 8 Hindistan üretici yazılımıdır
fw_ginkgo_miui_GINKGO _ *. zip, Xiaomi Redmi Note 8 Çin üretici yazılımıdır
fw_willow_miui_WILLOWGlobal _ *. zip, Xiaomi Redmi Note 8T Global üretici yazılımıdır
fw_willow_miui_WILLOWEEAGlobal _ *. zip, Xiaomi Redmi Note 8T EEA üretici yazılımıdır

İndirme linki:

Sıkça Sorulan Sorular:

Firmware nedir? Tam bir ROM veya OTA paketi mi?

Firmware bir ROM veya OTA Paketi değildir, işletim sisteminin yapmak istediği her şeyi yapmasına yardımcı olan bir dizi düşük seviyeli sürücüdür. Modem, Bluetooth, Bootloader, DSP vb. gibi çeşitli şeyleri içerir.

Firmware'i neden güncellemeliyim?

Firmware doğrudan Xiaomi'den sağlanır ve geliştiricilerin özel ROM'lar gibi kendi başlarına oluşturmalarına ve düzenlemelerine izin verecek hiçbir kaynak yoktur, bu nedenle cihazınızı güncel tutmak istiyorsanız her zaman ürün yazılımınızı güncelleyin.

Resmi MIUI veya özel ROM kullanıcısıysam Firmware'i güncellemem gerekir mi?

Hayır, MIUI ROM'lar en son ürün yazılımı güncelleme paketini içeriyor.

Desteklenen cihazlar nelerdir?

Yalnızca Çin cihazları dahil tüm Snapdragon ve MTK cihazları.

Firmware nasıl güncellenir?

1- Flashlamak istediğiniz paketi indirin. CİHAZINIZIN AYNI KOD ADI İLE ADLANDIRILMALIDIR.
2- TWRP veya herhangi bir özel kurtarma kullanarak flaş edin. Kurulumdan önce veya sonra herhangi bir şeyi silmenize / biçimlendirmenize gerek yoktur.

Güncellenen aygıt yazılımı nasıl kontrol edilir?

Modem genellikle daha yeni ürün yazılımı ile güncellenir, bunu Ayarlar> Hakkında> Ana Bant'tan kontrol edebilirsiniz.

Konunun Oluşturulduğu Tarih:
29.01.2021
Son Güncellenme Tarihi: 29.01.2021

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Ana konuya yazabilirdiniz..

GODfloky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
163
Ana konuya yazabilirdiniz..

Hocam ben note 8/8t için açtım bu konuyu ana konuya yazssam birşey fark etmez ki

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Elinize sağlık.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
GODfloky, O zaman bu firmware olayını her cihazın ana bölümüne/konusuna açılması lazım,tıpkı bootloader kilit açma konusu gibi?

GODfloky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
163
GODfloky, O zaman bu firmware olayını her cihazın ana bölümüne/konusuna açılması lazım,tıpkı bootloader kilit açma konusu gibi?
açılabilie hocam, neden diyecekseniz çünkü note 8 kullanıcısı oradaki konuyu göremez, ya da haberi yoktur. o zaman sizin dediğinize göre bütün cihazların romlarını tek bi konuda toplayalım, kimse araştırmasın açmasın oradan baksın :)

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
GODfloky, Rom olayı farklı sapla samanı karıştırmayalım ama firmware olayında cihazdan cihaza değişen bir durum yok shake~~

GODfloky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
163
GODfloky, Rom olayı farklı sapla samanı karıştırmayalım ama firmware olayında cihazdan cihaza değişen bir durum yok shake~~
tabii ki rom olayı farklı hocam ama dediğin gibi sizin söylediğiniz cümleye ithafen söyledim örnek verdim sadece, bir mahsuru sakıncası varsa yöneticiler kaldırabilir ama bir sorun ya da sıkıntı yaratacak durum görmüyorum

NıghtBlood

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
34
Kurulu romun üzerine flaşlasakda olurmu ? Yeni rom kuracağımız sırada en sonmu flaşlayalım yoksa baştan flaşlayıp wipe + rom yükleme mi yapalım ?

Üst Alt