Ana Başlık Firmalardan Gelen İletileri Engelleme - İleti Yönetim Sistemi (İYS)

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Herkese merhabalar, e-devlet'in İYS hizmetini duyanlarınız olmuştur. Yeni bir e-devlet hizmeti. Forumda göremeyince faydalı olması adına konuyu açmak istedim.

İleti Yönetim Sistemi (İYS) nedir?
Numaranıza sms ve arama izni olan firmaların, izinlerini yönetebileceğiniz bir e-devlet hizmetidir.

Gereksiz firmalardan gelen tüm sms ve aramaları tek tık ile yönetebileceğiniz sisteme e-devlet üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

(yetkileri kaldırdıktan sonra 3 gün içerisinde sms ve aramalar kesilmeye başlıyor)

Hizmete nasıl erişirim?

Adresine erişim sağlayarak, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Sağ üstteki "vatandaş girişi" kısmına tıklıyoruz

Burada karşımıza iki seçenek çıkıyor. İster e-devlet hesabınızla, ister numaranızla giriş sağlayabilirsiniz

Giriş sağladıktan sonra buradan size tanımlı olan numara seçimini yaparak "izinleri yönet" diyoruz

Şimdi istediğiniz firmaya sms ve arama yetkisi verip, yetkiyi kaldırabilirsiniz.
Aradığınız hizmet sağlayıcı/markayı bulamıyor musunuz?

Mevzuat gereğince 150.000 ve daha az sayıda onaylı iletişim adresine (telefon numarası ve eposta adresi sayısı toplamı) sahip olan işletmelerin bu izinleri İYS'ye kaydetmesi gereken son tarih 31 Mayıs 2021'dir. Bu tanıma uyan işletmeleri 1 Haziran 2021'den itibaren İYS ekranlarında görebilirsiniz.​

Son düzenleme:

tapatalk3410

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
13
guzel konu elinize sağlık

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Teşekkürler hocam sonunda işe yarar pratik çözümler çıkarmışlar çok iyi olmuş bu iys. clap~~

r00t.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
r00t
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Hocam elinize sağlık güzel bir bilgilendirme olmuş lakin ülkemizde cep telefonlarımız Excel dosyaları halinde (bunlara data diyorlar kendi aralarında, ben kendim bizzat şahit oldum) firmadan firmaya satılıyor ve bunlar çok fahiş fiyatlara veriliyor. Bir de garanti veriyorlar şu kadar numara aktif kullanılıyor diye. E-devlet sisteminde olmayıp da el altından gönderilen SMS'lerin sayısı çok fazla maalesef. Bazı firmalar yurt dışından aldıkları geçici SMS servisleri ile bu reklam SMS'lerini gönderiyorlar ve doğal olarak engellenemiyorlar.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
guzel konu elinize sağlık

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rica ederim hocam. :)

Teşekkürler hocam sonunda işe yarar pratik çözümler çıkarmışlar çok iyi olmuş bu iys. clap~~

Rica ederim hocam, umarım işinize yarar. :)

Hocam elinize sağlık güzel bir bilgilendirme olmuş lakin ülkemizde cep telefonlarımız Excel dosyaları halinde (bunlara data diyorlar kendi aralarında, ben kendim bizzat şahit oldum) firmadan firmaya satılıyor ve bunlar çok fahiş fiyatlara veriliyor. Bir de garanti veriyorlar şu kadar numara aktif kullanılıyor diye. E-devlet sisteminde olmayıp da el altından gönderilen SMS'lerin sayısı çok fazla maalesef. Bazı firmalar yurt dışından aldıkları geçici SMS servisleri ile bu reklam SMS'lerini gönderiyorlar ve doğal olarak engellenemiyorlar.

Rica ederim hocam... Çok haklısınız, bu konuda siz kadar bilgili olmasam da yine tahminlerim bu yönde. Ne kadar engel olmaya yönelik bir hizmet olsa da bir yolunu bulacaklardır sms olayının.

r00t.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
r00t
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Rica ederim hocam. :)

Rica ederim hocam, umarım işinize yarar. :)

Rica ederim hocam... Çok haklısınız, bu konuda siz kadar bilgili olmasam da yine tahminlerim bu yönde. Ne kadar engel olmaya yönelik bir hizmet olsa da bir yolunu bulacaklardır sms olayının.
Yok hocam ben de bilgili değilim sadece tecrübelerimi paylaştım. E-devlet sistemindeki firmalar buz dağının görünen kısmı. Bir de görünmeyen kısmı var ben o kısımdan bahsetmek istedim. Aslında rehberde kayıtlı olmadan kimseden SMS alma diyeceksin ama bu sefer de önemli mesajlar da gelemez. Ne yapalım gelen her SMS'teki linklere tıklamayacağız ve engelleyeceğiz.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Yok hocam ben de bilgili değilim sadece tecrübelerimi paylaştım. E-devlet sistemindeki firmalar buz dağının görünen kısmı. Bir de görünmeyen kısmı var ben o kısımdan bahsetmek istedim. Aslında rehberde kayıtlı olmadan kimseden SMS alma diyeceksin ama bu sefer de önemli mesajlar da gelemez. Ne yapalım gelen her SMS'teki linklere tıklamayacağız ve engelleyeceğiz.

Şöyle bir dipnot var sitenin en altında hocam:

"Aradığınız hizmet sağlayıcı/markayı bulamıyor musunuz?

Mevzuat gereğince 150.000 ve daha az sayıda onaylı iletişim adresine (telefon numarası ve eposta adresi sayısı toplamı) sahip olan işletmelerin bu izinleri İYS'ye kaydetmesi gereken son tarih 31 Mayıs 2021'dir. Bu tanıma uyan işletmeleri 1 Haziran 2021'den itibaren İYS ekranlarında görebilirsiniz."

r00t.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
r00t
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Şöyle bir dipnot var sitenin en altında hocam:
Gördüm hocam. Umarım (pek umudum yok) gelecek de sitedeki ibare gibi açık ve net olur. O tarihten sonra istenmeyen SMS'ler almayacağımız ümidiyle.

Üst Alt