Çözüldü fastboot takıldım bootloader kilitli kaldı yardım

yyyemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yunusemre
Cihazım
poco f2 pro
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
V14.0.4.0.TKLMIXM
Telefon Modeli
redmi note 10s
Bootloader Kilidi
Kapalı
selam arkadaşlar , başka bi problemi gidermek için , MiFlash ile global romu yüklerken clear all seçeceğime clear_all_lock seçmişim.... flush işlemi bitti fakat fastboot tan cıkamıyorum bootloader kilitli kaldı tabi... kilidi toollarla açamıyorum developer modu aç vs. diyorlar kaldım lütfen yardım :(

Çözüm
Cihazınız MTK işlemcili olduğu için kurtarma şansınız çok yüksek.
Cihaz başlığı altında anında bootloader kilidi açmak üzerine çok güzel konular var cihaz başlığınızı kontrol edin.
MediatekBootloaderUnlock ile açabildim :) cok saolun... şuan tek sorunum henuz root yapamadım twpr yuklediğimde sürekli karşıma geliyor aşıp telefonu açamıyorum. twpr ile magisk yuklesemde osa geçemiyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

MediatekBootloaderUnlock ile açabildim :) cok saolun... şuan tek sorunum henuz root yapamadım twpr yuklediğimde sürekli karşıma geliyor aşıp telefonu açamıyorum. twpr ile magisk yuklesemde osa geçemiyorum

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
selam arkadaşlar , başka bi problemi gidermek için , MiFlash ile global romu yüklerken clear all seçeceğime clear_all_lock seçmişim.... flush işlemi bitti fakat fastboot tan cıkamıyorum bootloader kilitli kaldı tabi... kilidi toollarla açamıyorum developer modu aç vs. diyorlar kaldım lütfen yardım :(
Hocam maalesef bu sorunu kendiniz çözemezsiniz. Mi flash ile rom flashlarken bu ayara çok dikkat edilmeli. Biraz masraf yapmanız gerek. Ücretli destek için H.kadioglu hocamla konuşabilirsiniz. Uzaktan çözülüyor bunlar.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
kendi çözer aslında sorun bootloader kilidi ise forumda ücretsiz unlock tool araçlar vardı onları deneyebilir. vbmeta vs. bozarmı onu bilmiyorum ama

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
kendi çözer aslında sorun bootloader kilidi ise forumda ücretsiz unlock tool araçlar vardı onları deneyebilir. vbmeta vs. bozarmı onu bilmiyorum ama
Hocam toollar açmıyor diyor mtk clientler developer settingste oem kilit açma aktif olmadığı sürece açamaz ki bildiğim kadarıyla

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Cihaz başlığı altında anında bootloader kilidi açmak üzerine çok güzel konular var cihaz başlığınızı kontrol edin.

Oyla:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Hocam mtk clientlerde bile developer settingste oem unlock seçeneğini etkinleştirmek gerekmiyor mu. Ben daha önce mtk cihazımda açmaya çalıştım brick olmuştu. O seçeneği açamadım diye unlock failed hatası veriyordu

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Hocam mtk clientlerde bile developer settingste oem unlock seçeneğini etkinleştirmek gerekmiyor mu. Ben daha önce mtk cihazımda açmaya çalıştım brick olmuştu. O seçeneği açamadım diye unlock failed hatası veriyordu
Bildiğim kadarıyla öyle bir zorunluluk yoktu direkt cihaz kapalı şekilde bir kaç saniyede işlem yapılıyordu. H.kadioglu hocam bu konularda deneyimli öyle bir durum olsa çıkmaza girdiğini belirtirdi. MTK işlemciler çok farklı.

Oyla:

yyyemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yunusemre
Cihazım
poco f2 pro
Konular
1
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Oyla: Çözüm
Üst Alt