Yardım Fastboot Sorunu

Blez55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
RedmiNote11Pro
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
13.0.11 Global Stable
Telefon Modeli
Redmi Note 11 Pro 4G
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar. Cihazım Xiaomi Redmi Note 11 Pro 4G ( viva ). Cihazı 1-2 gün önce aldım ve root atmak istiyorum. Gerekli olan herşeyi indirdim, OEM kilidi açık, USB hata ayıklama açık. Cihazı PC'ye bağlayınca algılıyor ve depolamayı gösteriyor ama fastboot moduna girince fastboot devices yazıyorum cihazı görüyor ama depolamayı görmüyor bu yüzden twrp'yi flashlamaya çalıştığımda "this partition doesn't exist" yani kısaca depolamaya erişemediği için yazamıyor. PC'ye format attım, telefon android 12'ydi rom atarak 11'e düşürdüm, başka PC denedim fikri olan var mı ?

Blez55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
RedmiNote11Pro
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eski telefonumu rootlarken böyle bir sorun olmamıştı ( Redmi Note 7 ). Ancak demin denedim ondada fastboota girince depolamayı görmüyor sorunun telefondan olmadığına eminim

Oyla:

Exfat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Lenovo P2
Konular
0
Merhaba arkadaşlar. Cihazım Xiaomi Redmi Note 11 Pro 4G ( viva ). Cihazı 1-2 gün önce aldım ve root atmak istiyorum. Gerekli olan herşeyi indirdim, OEM kilidi açık, USB hata ayıklama açık. Cihazı PC'ye bağlayınca algılıyor ve depolamayı gösteriyor ama fastboot moduna girince fastboot devices yazıyorum cihazı görüyor ama depolamayı görmüyor bu yüzden twrp'yi flashlamaya çalıştığımda "this partition doesn't exist" yani kısaca depolamaya erişemediği için yazamıyor. PC'ye format attım, telefon android 12'ydi rom atarak 11'e düşürdüm, başka PC denedim fikri olan var mı ?
Merhaba. Sürücü imzalamayı devre dışı bırakma gerekebilir belki. Dener misiniz?

Oyla:

Blez55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
RedmiNote11Pro
Konular
1
Merhaba. Sürücü imzalamayı devre dışı bırakma gerekebilir belki. Dener misiniz?
Hocam MIUI desteğe gmail atmıştım aynı cevap geldi, evet devre dışı bıraktım sonuç aynı.

Oyla:

Exfat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Lenovo P2
Konular
0
Hocam MIUI desteğe gmail atmıştım aynı cevap geldi, evet devre dışı bıraktım sonuç aynı.
Miui destek de benim gibi iyi okumamış 😁. Adb görmüyorsa yapılıyordu bu, özür dilerim. Aldığınız hata mesajını googleda aradığınızda farklı bir şeyler yazıyor. Buradan cevap gelmezse oralara bakmanız gerekecek. Mesela şurada fastboot recovery yerine fastboot boot komutuyla işi çözen var. Farklı telefon da olsa belki işe yarar. Belki redmi note 10 gibi bu telefonun da recovery bölümü yok ondan o komut işe yaramıyor.

Oyla:

Blez55

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
RedmiNote11Pro
Konular
1
Miui destek de benim gibi iyi okumamış 😁. Adb görmüyorsa yapılıyordu bu, özür dilerim. Aldığınız hata mesajını googleda aradığınızda farklı bir şeyler yazıyor. Buradan cevap gelmezse oralara bakmanız gerekecek. Mesela şurada fastboot recovery yerine fastboot boot komutuyla işi çözen var. Farklı telefon da olsa belki işe yarar. Belki redmi note 10 gibi bu telefonun da recovery bölümü yok ondan o komut işe yaramıyor.
Hocam bende şimdi fastboot boot ile twrp'yi açiyim dedim, bi baktım benim telefona twrp dosyası yok :D TWRP'de yok, OrangeFox'da yok PitchBlack'de yok yok. Cihaza destek gelene kadar beklicez artık. En son Note 10 Pro koymuşlar 11'de gelir

Oyla:

Exfat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Lenovo P2
Konular
0
Hocam bende şimdi fastboot boot ile twrp'yi açiyim dedim, bi baktım benim telefona twrp dosyası yok :D TWRP'de yok, OrangeFox'da yok PitchBlack'de yok yok. Cihaza destek gelene kadar beklicez artık. En son Note 10 Pro koymuşlar 11'de gelir
En başta twrp dosyası yokken hangi twrp'yi flashlamaya çalışıyordunuz acaba 😋.

Ekleme: Bu arada root için başka bir yöntem var şurada.

Twrp mediatek işlemci olduğu için hemen çıkmayabilir.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt