Soru Fastboot Rom Yükleyeceğim (Sorum Var)

pektasch

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
53
Mi 9T cihazımın bootloaderını yeni açtım ve cihazıma mi flash tool ile MIUI 12'den MIUI 10'a dönmek için fastboot rom kuracağım. Fakat aklıma takılan bir şey var. Benim telefonumun sürümü görselde attığım şekilde. Ben şimdi 1. olan EEA olanı mı yoksa 2. deki Global olanı mı tgz olarak indiricem? Yardımcı olur musunuz?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

1-

2-

Mohan41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Xiaomi Mi 10T
Meslek
Kalite Teknisyeni
Konular
26
avrupa kararlı kurmak için eea indirmen lazım

sami karaca

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sami
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 3
Konular
24
Mi 9T cihazımın bootloaderını yeni açtım ve cihazıma mi flash tool ile MIUI 12'den MIUI 10'a dönmek için fastboot rom kuracağım. Fakat aklıma takılan bir şey var. Benim telefonumun sürümü görselde attığım şekilde. Ben şimdi 1. olan EEA olanı mı yoksa 2. deki Global olanı mı tgz olarak indiricem? Yardımcı olur musunuz?

1-

2-
fastboot modunda beğendiğin hoşuna giden isteğin rom ve sürümünü yükleyebilirsin sorun olmaz. Yüklemeden sonra hard reset at. senin cihaz üzerindeki yazılım global, globali de yükleyebilirsin

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
pektasch, Fastboot rom kurulumunda şu an cihazda olan sürümün hiç bir etkisi OLMAZ.

İsterseniz Hindistan rom bile yükleyebilirsiniz...

sami karaca, Fastboot rom yükleme bir nevi hard resettir zaten tekrardan reset atmak gereksiz...

burakmi5

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi5Prime
Konular
2
EEA indirmen lazım, şunu kesin olarak biliyorum ki fastboot kullanarak çin cihazına global ya da global cihaza çin romu atarsan brick oluyor BL KAPATMA SEÇENEĞİNİ SEÇERSEN bu da aklında olsun. Fastbootla atarken sorunlardan kaçınmak için USB 2.0 portu ve fastboot devices komutuyla pc ile bağlantı kurulup kurulmadığını kontrol etmeyi unutma. Romu da C bölümüne bir klasör açıp içine tgzden çıkan dosyaları koy; şöyle ki mesela C:/AHMETin klasörü / "tgzden çıkan tüm dosyalar" , klasör içinde klasör olmasın, tek klasörün içinde tüm dosyalar olsun. Miflash ilerlemez ise başka sürüm kullanmayı deneyebilirsin, tüm her şeyi hazırladıktan sonra bilgisayarını yeniden başlat ve öyle flash işlemine başla, bende restart yapana kadar miflash ilerlemiyordu bile.

pektasch

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
53
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
fastboot modunda beğendiğin hoşuna giden isteğin rom ve sürümünü yükleyebilirsin sorun olmaz. Yüklemeden sonra hard reset at.
Burda paylaştığım eea olanı yüklemeyi düşünüyorum hocam. Hard reset dediğiniz sürümü yükledikten sonra telefonu fabrika ayarlarına mı çevirmek oluyor?

sami karaca

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sami
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 3
Konular
24
pektasch, Fastboot rom kurulumunda şu an cihazda olan sürümün hiç bir etkisi OLMAZ.

sami karaca, Fastboot rom yükleme bir nevi hard resettir zaten tekrardan reset atmak gereksiz...
doğrudur sıkıntı çıkarsa daha garanti olsun diye yazdım

pektasch

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
53
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
EEA indirmen lazım, şunu kesin olarak biliyorum ki fastboot kullanarak çin cihazına global ya da global cihaza çin romu atarsan brick oluyor BL KAPATMA SEÇENEĞİNİ SEÇERSEN bu da aklında olsun. Fastbootla atarken sorunlardan kaçınmak için USB 2.0 portu ve fastboot devices komutuyla pc ile bağlantı kurulup kurulmadığını kontrol etmeyi unutma. Romu da C bölümüne bir klasör açıp içine tgzden çıkan dosyaları koy; şöyle ki mesela C:/AHMETin klasörü / "tgzden çıkan tüm dosyalar" , klasör içinde klasör olmasın, tek klasörün içinde tüm dosyalar olsun. Miflash ilerlemez ise başka sürüm kullanmayı deneyebilirsin, tüm her şeyi hazırladıktan sonra bilgisayarını yeniden başlat ve öyle flash işlemine başla, bende restart yapana kadar miflash ilerlemiyordu bile.
Teşekkürler hocam önerileriniz için bakalım şu anda romu indiriyorum sıkıntısız bir şekilde atacağım inşallah.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Stoya hocam ben bu konudaki adımlardan ilerliyorum şu anda. Hemen hemen aynı işlemler galiba. Ayrıntılı inceleyeceğim onları da şimdi.

sami karaca

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sami
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 3
Konular
24
Burda paylaştığım eea olanı yüklemeyi düşünüyorum hocam. Hard reset dediğiniz sürümü yükledikten sonra telefonu fabrika ayarlarına mı çevirmek oluyor?
yükleyebilirsin sorun olmaz evet yükleme bittikten sonrada hard reset yapabilirsin yükleme yaparken clear all data yı seç aşağıdan. başka seçenek işaretleme sıkıntı olur.

Üst Alt