Çözüldü Fastboot modunda kaldım

ArdaHades

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
SonyXperiaZ1
Konular
5
Xiaomi mi 6 telefonumun güç tuşu çalışmıyordu bende bir çözüm ararken youtube da bir video ile karşılaştım.Telefonu bilgisayara takıp ses kısma tuşuna basılı tutuyor ve fastboot moduna geçiyordu bende aynısını yaptım ve şuan fastboot modunda kaldım.Telefonun güç tuşu çalışmıyor ve nasıl açacağım konusunda hiçbir fikrim yok adb kurmayı deniyorum ama bir yerde yanlış bir şeyler yapıyorum galiba fastboot devices yazdığım zaman karşıma hiçbir şey çıkmıyor.Yani kısaca telefonum fastboot modunda kaldı güç tuşu çalışmıyor nasıl açacağım ? Bağlantı ile de yardım edebilirsiniz (Teamviewer) Bir de telefonu pcye çıkartıp taktığımda aygıt yazılımı başarısız oldu falan diyor.

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Öncelikle bilgisiyarınıza Minimal ADB and Fastboot indirin.
C:/Program Files(x86) \Minimal ADB and Fastboot klasörünü açın.
Ardından Cmd-Here' yi çalıştırın.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Telefonunuzu kapatın. Ses kısma ve Güç tuşlarına beraberce basarak açın. Telefon ekranınızda fastboot yazısını gördüğünüzde bırakın ve telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. Açılan CMD penceresinden aşağıdaki kodları girin.

Kod:
Fastboot devices
Fastboot reboot

ArdaHades

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
SonyXperiaZ1
Konular
5
Telefon
Öncelikle bilgisiyarınıza Minimal ADB and Fastboot indirin.
C:/Program Files(x86) \Minimal ADB and Fastboot klasörünü açın.
Ardından Cmd-Here' yi çalıştırın.

Telefonunuzu kapatın. Ses kısma ve Güç tuşlarına beraberce basarak açın. Telefon ekranınızda fastboot yazısını gördüğünüzde bırakın ve telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın. Açılan CMD penceresinden aşağıdaki kodları girin.

Kod:
Fastboot devices
Fastboot reboot

telefonun güç tuşu çalışmıyor yani telefonu kapatamıyorum fastboot moduna ses kısma tuşuna basılı tutarak girdim fastboot devices ve fastboot reboot yazdığımda ise waiting for any device diyor ve kalıyor bilgisayara bağlı olmasına rağmen telefon. Bir de benim yüklediğimde cmd here yok komut penceresini burada aç yapıyorum shift + sağ tık ile.

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Telefon

telefonun güç tuşu çalışmıyor yani telefonu kapatamıyorum fastboot moduna ses kısma tuşuna basılı tutarak girdim fastboot devices ve fastboot reboot yazdığımda ise waiting for any device diyor ve kalıyor bilgisayara bağlı olmasına rağmen telefon. Bir de benim yüklediğimde cmd here yok komut penceresini burada aç yapıyorum shift + sağ tık ile.

adb yi açın hocam.

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Telefon

Cihazınız şuan fastboot da olduğu için o işlemi tekrardan yapmanıza gerek yok hocam. Muradovs hocamın dediği gibi Adb'yi de çalıştırabilirsiniz.
Aldığınız waiting for any device hatası bilgisayar Telefonu görmediğin kaynaklanıyor.

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Cihazınız şuan fastboot da olduğu için o işlemi tekrardan yapmanıza gerek yok hocam. Muradovs hocamın dediği gibi Adb'yi de çalıştırabilirsiniz.
Aldığınız waiting for any device hatası bilgisayar Telefonu görmediğin kaynaklanıyor.
Hocam şey yüklese düzelmez mi. USB Driverları yoktur belki..
Bu driver'ı kurun hocam öyle deneyin.

ArdaHades

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
SonyXperiaZ1
Konular
5
adb yi de açtım dediği gibi ama bilgisayar telefonu görmüyor ne yapabilirim telefonu bilgisayara taktığımda klasik verdiği ses yerine uyarı verir gibi ses veriyor var mıdır bir çözümü? başka bir bilgisayarda mı denemem gerek yoksa.

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
adb yi de açtım dediği gibi ama bilgisayar telefonu görmüyor ne yapabilirim telefonu bilgisayara taktığımda klasik verdiği ses yerine uyarı verir gibi ses veriyor var mıdır bir çözümü? başka bir bilgisayarda mı denemem gerek yoksa.

Bunu kurun hocam sonra usb bağlantısı çıkarın bir daha bağlayın.

ArdaHades

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
SonyXperiaZ1
Konular
5

Kusura bakmayın fazla bilmiyorum nasıl kuruyoruz bunu acaba ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şimdi fastboot modundan çıktı kendi kendine.Bilgisayara fastboot moduna geçmeden taktığımda aygıt sürüm bilmem ne yüklemesi başarılı oluyor ama fastboot moduna girdiğinde telefonu görmüyor.Usb driverları ile sıkıntı olabilir mi ki ? Bu arada nasıl kuracağımı hala bulamadım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Birisi yardım edebilir mi acil lütfen up+ En azından telefonu açmamın yolu var mı biliyor musunuz bataryayı açsam mı fön makinesi ile kapağı çıkartıp bataryakı tak çıkar yapınca açılıyormuş galiba.

Son düzenleme:

memocaan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
videoda bahsettiği gibi bilgisayar sağ tık /yönet /aygıt yöneticisi güncellemek istediğiniz cihazı bulup sağ tık sürücüyü güncelleştir driver klasörünü çıkardığınız dosya yolunu kopyala yapıştır yapıp göz at kısmına güncelleyebilirsiniz.

Üst Alt