Yardım Fastboot koduyla dpi değiştirmek mümkün mü?

VefaT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vefa
Cihazım
Redmi S2
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global
Telefon Modeli
Redmi S2
Bootloader Kilidi
Kapalı
Geliştirici seçeneklerinden dpi değerini 720 yapınca siyah ekran ortasında küçük beyaz yuvarlak dönmeye başladı. Sonra sistem çöktü ve cihaz Main Menu Recovery 3.0 ekranında bootloopa girdi. USB hata ayıklama modu açık mı kapalı mı hatırlamıyorum, ADB modunda bilgisayar cihazı görmüyor ancak fastboot modunda görüyor. Bootloader kilidi kapalı ve telefondan Mi hesabı ekli değil. Cihaz reboot işlemi yapmaya çalıştığında önce Redmi yazısı ardından MIUI yazısı beliriyor arkasından tekrar siyah ekran içinde beyaz yuvalak dönüp tekrar başa dönüyor. Tahminimce cihaz her defasında yeni dpi değerine uyum sağlamaya çalışıyor ancak sistem yetersiz kalıyor. Dpi değerini bigisayardan değitirmek mümkün olabilirse cihaz sorunsuz olarak normal modda yeniden başlayabilir diye düşünüyorum. Dpi değeri ADB kullanılarak değiştirilebiliyor diye biliyorum. Ancak hem usb hata ayıklama kapalı diye hatırlıyorum hem de açık olsa bile recovery modda işe yarar mı emin değilim. Usb hata ayıklamayı bilgisayardan açmak veya bilgisayardan fastboot modunu kullanarak dpi değerini değiştirmek mümkün müdür merak ediyorum. Veri kaybı ihtimali ve internetin kısıtlı olması rom yükleme vs. gibi işlere girişmek istemiyorum.

nosteamv1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Xperia XA
Meslek
Tekniker
Konular
21
Dpi ayarı adb ile değişir fastboot ile alakası yok diye düşünüyorum.

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Bootloader kilidi kapalı olduğu için cihazı sıfırlamayı deneyin recovery ekranından tüm verileriniz silinecektir eğer ise yaramazsa cihazın içi açılıp edl modda rom atılması gerek forumda ücretli onarımlardan yardım alabilirsiniz bilmediğiniz ayarları değiştirmeyin geçmiş olsun.

Oyla:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.200
Hatta uygulama bile yapmışlar adb içine bunu atın çalıştırın ben denemedim ama işinize yarar belki

Ekli dosyalar

• phone-res-tool-210.zip
    335,1 KB · Görüntüleme: 7
Oyla:

VefaT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vefa
Cihazım
Redmi S2
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bootloader kilidi kapalı olduğu için cihazı sıfırlamayı deneyin recovery ekranından tüm verileriniz silinecektir eğer ise yaramazsa cihazın içi açılıp edl modda rom atılması gerek forumda ücretli onarımlardan yardım alabilirsiniz bilmediğiniz ayarları değiştirmeyin geçmiş olsun.

Diğer cihazımda (Huawei) her zaman bu ayarı değiştiriyorum ve hiçbir sorun olmuyor çünkü üretici cihazın kaldırabileceği alt ve üst limitleri belirlemiş, ne kadar yüksek ya da düşük değer girerseniz girin limitlerin dışına çıkmıyor. Böyle bir ayar koyuyorsunuz limitleri belirlemeli veya kullanıcı için uyarı mesajı koymalısınız. Kullanıcı tam değerlerin nereden bilsin? Bu aslında ciddi bir üretici hatası ve kronik bir sorun.

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Diğer cihazımda (Huawei) her zaman bu ayarı değiştiriyorum ve hiçbir sorun olmuyor çünkü üretici cihazın kaldırabileceği alt ve üst limitleri belirlemiş, ne kadar yüksek ya da düşük değer girerseniz girin limitlerin dışına çıkmıyor. Böyle bir ayar koyuyorsunuz limitleri belirlemeli veya kullanıcı için uyarı mesajı koymalısınız. Kullanıcı tam değerlerin nereden bilsin? Bu aslında ciddi bir üretici hatası ve kronik bir sorun.
Alakası yok bu sizin hatanız malum yere 5 10 defa basıp geliştirici seçeneklerini açıp kurcaliyosunuz adı üzerinde geliştirici seçenekleri normal kullanıcıların açıp buraya 720 yazsam acaba ne olur diyeceği bi yer değil :)

Oyla:

Lenovoş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
14 Mart 2019
Konular
101
Evet bunun bl açık olursa bir çözümü var. GM4G Kullanırken telegram tester grubundaydım aynı sorunla karşılaşmıştım os ekranı gelmiyordu bile fastboot üzerinden bir dosya flaşlayarak düzeltilebiliyor kullandığınız telefonun işlemcisi mediatek ise verileri sıfırlamadan bootloader kilidini açma yöntemi var açtıktan sonra miflash ile rom yükleyin verileri sıfırlamadan muhtemelen düzelecek

Oyla:

VefaT

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vefa
Cihazım
Redmi S2
Konular
1
Evet bunun bl açık olursa bir çözümü var. GM4G Kullanırken telegram tester grubundaydım aynı sorunla karşılaşmıştım os ekranı gelmiyordu bile fastboot üzerinden bir dosya flaşlayarak düzeltilebiliyor kullandığınız telefonun işlemcisi mediatek ise verileri sıfırlamadan bootloader kilidini açma yöntemi var açtıktan sonra miflash ile rom yükleyin verileri sıfırlamadan muhtemelen düzelecek
Qualcomm snapdragon işlemci.

Oyla:
Üst Alt