Yardım Fasboot problemi

ahmet.y11

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
1
Cihazımı aldığımda fake rom olduğunu daha sonradan öğrendim hem hyperos guncellemesini de merakimdan hem de cihazın yeniliğinden guncelleme gelmemesinden ötürü midem bulanmiştı cihazdan. Cihazın 4 gün önce bootloader kilidini açtım herhangi bir saat veya bildiri verilmedi. Bugün ise mifrim sitesinden hyperos endonezya romu indirdim mi flash ile romu yükledim fakat eklediğim gorsellerden de anlayacağınız gibi ya fastboot ekranında kalıyor ya da main menüde. Tüm işlemleri usulüne uygun bir biçimde yaptığım halde bu olayla karşılaştım. Ek olarak rom yüklemeden önce hem telefonu sıfırla hem de kilidi kapat seçeneği ile rom yükleme işlemini gercekleştirdim. Yaşadığım sorun ile ilgili pek bir açıklama bulamadım yardımınızı bekliyorum 🙂

Ekli dosyalar

• IMG_20240509_224152.jpg
    IMG_20240509_224152.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20240509_224108.jpg
    IMG_20240509_224108.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 20

Burak Soysal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T
Konular
31
Cihazımı aldığımda fake rom olduğunu daha sonradan öğrendim hem hyperos guncellemesini de merakimdan hem de cihazın yeniliğinden guncelleme gelmemesinden ötürü midem bulanmiştı cihazdan. Cihazın 4 gün önce bootloader kilidini açtım herhangi bir saat veya bildiri verilmedi. Bugün ise mifrim sitesinden hyperos endonezya romu indirdim mi flash ile romu yükledim fakat eklediğim gorsellerden de anlayacağınız gibi ya fastboot ekranında kalıyor ya da main menüde. Tüm işlemleri usulüne uygun bir biçimde yaptığım halde bu olayla karşılaştım. Ek olarak rom yüklemeden önce hem telefonu sıfırla hem de kilidi kapat seçeneği ile rom yükleme işlemini gercekleştirdim. Yaşadığım sorun ile ilgili pek bir açıklama bulamadım yardımınızı bekliyorum 🙂
cihazın marka modeli nedir?

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Telefonun bootloader kilidini kapatmışsınız. Cihazın orijinal menşei dışında ki romları yüklü iken bootloader kilidini kapatirsanız cihaz bu şekilde brick olur.

Fastboot moda alıp Bootloader kilidinı tekrar açmayı deneyin, olmazsa yetkili hesap vs. uğraştıracak ve ona da ücret çıkacak.

Yurt dışı cihazlarda hiçbir şekilde Bootloader kilidini kapatmanız önerilmez.

ahmet.y11

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telefonun bootloader kilidini kapatmışsınız. Cihazın orijinal menşei dışında ki romları yüklü iken bootloader kilidini kapatirsanız cihaz bu şekilde brick olur.

Fastboot moda alıp Bootloader kilidinı tekrar açmayı deneyin, olmazsa yetkili hesap vs. uğraştıracak ve ona da ücret çıkacak.

Yurt dışı cihazlarda hiçbir şekilde Bootloader kilidini kapatmanız önerilmez.
Tekrardan bootloader kilidini açmayı denediğimde bugün sizin için daha fazla birşey yapamıyoruz gibi bir yazıyla karşılaştım kilidi açarken 99 da bu yazıyı atıyor kilidi açmıyor beklesem mi yoksa bi telefoncuya götürmeli miyim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

cihazın marka modeli nedir?
Redmi note 12 pro 5g

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Bootloader kilidini açmadan rom yükleyemezsiniz maalesef...

Eğer kendiniz açamıyorsanız telefoncunun yetkili hesapla işlem yapması gerekli. Telefoncuya gitmek istemiyorsanız forumda uzaktan bağlantı ile yapan telefoncular da var.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
2. bir seçenek direnç değişimi ile. Hem imei işlemi yapılır hem cihaz global romda açılır. Ya da serverdan ücretli unlock yapılır ama maliyeti yüksek..

Hasanklc063

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi13pro plus
Konular
2
Kilidin açık olduguna ve mi flash a clean secenegini sectiginize emin misiniz redmi 12 pro 5 g de programlar araciliyla bl kilidi aciliyor diye biliyorum muhtemelen ya bl kilidiniz kapali sekilde yapmissiniz yada mi flashtan clean i secmemissinizdir eger ikisininde dogru bir sekilde yaptiginiza emin seniz farkli bir mifrim surumunu deneyin yada romunuzu uygun sectiginize ve farkli bi surum yada farkli bi yerden indirmeyi deneyin mifrim i tavsiye ederim

Üst Alt