İpucu Farklı bir MIUI ROM yükleme yöntemi.

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Poco F6 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
192
Değerli Forumdaşlar sizlere benim kullandığım farklı bir yöntemden bahsedeceğim....
Bu yöntemde hata yapma riski sıfıra yakındır ancak tam bir Android sistem, PC kullanım bilgisi ve ADB bilgisi gerektirir burası kesin ama herkeste bilmek zorunda değil birkaç tane cihaz pert olur ama araştırarak öğrenilir bizlerde yıllar önce ders alarak öğrendik kimseyi küçümsemiyorum yıllardan sonra en doğru yönteme ulaştık.

Birkaç gündür forumda güncelleme konusunda neredeyse savaş çıkaracak kadar konu açıldı, bana kızmayın ama gülümseyerek izledim.
Neyse konumuza dönelim herkes gibi bende güncel sürümleri takip ediyor ve kullanıyorum fakat benim yöntemim biraz farklı bu sayede herkesten önce güncel sürümlere ulaşıp hatasız olarak sıfır hata ile cihazıma kurup rahatca kullanıyorum.
Belkide diyeceksiniz bu adam daha dün forumda ortaya çıktı neler söylüyor, ben herzaman adımı nikim olarak kullanan biriyim ve kısa bir araştırma ile XDA ve birkaç forum sitesinde Android sistem üzerine yazılarıma ulaşabilirsiniz...

Bu yöntem bir çok cihazda kullandığım bir yöntemdir.
İlk önce cihazıma uygun peşinde koşulan güncellemeyi ve ona ait dosyalara ulaşıyorum bu dosyaları ADB komutları ile cmd.exe üzerinden cihazıma yüklüyorum burada Xiaomi kullanıcıları biraz daha özgürler ve daha şanslılar çünki onların elinde Xiaomi Flash Tools var ancak bazı sürümleri hatalı ve cihazın brick olmasına neden oluyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ben yaklaşık 6 aydır Xiaomi cihaz kullanıyorum şu an da son olarak Mi 9T Pro kullanıyorum ve yukarıda gördüğünüz ekran alıntısı da cihaz güncellemede kullandığım yöntemdir.
Güncellemeye ait rom dosyasını bulduğum an o rom dosyasının fastboot mod ile yüklenebilir dosyalarını da netde araştırarak buluyorum bu genelde çin sitelerde daha çabuk oluyor...

Benim bu anlatacağım yöntemi ise veren en iyi uygulama MiFlashPro'dur, buradan uğraşmadan cmd.exe yöntemi ile hatasız yükleme yapabilirsiniz...

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

MiFlashPro'yu açın ve cihazınız fastboot modda iken recovery adımına gelin adb ve flash penceresi açılacak bu pencerede yüklemek istediğiniz dosyayı açılan bu bölüme gösterin, bu aşamada flash ve launch CMD bölümünü göreceksiniz eğer cihazınızın bootloader kilidinin açık olmasını istiyorsanız ''flash all bat'' bölümünü eğer boatloader kilitli olsun isterseniz ''flash all lock bat'' bölümünü uygulamada seçin ve ''Launch CMD'' adımını işaretleyin cmd.exe yüklemesi başlayacak ve doğru komutlar ile yükleme yaptığından hatasız bir yükleme gerçekleşecektir.
Aşagıda gerekli dosya ve sürücüleri verdim...

Sorunsuz kullanımlar dileğimle

Son düzenleme:

Murad Ali

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Poco F6 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
192
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Murad Ali

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Poco F6 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
192