Çözüldü Fake rommu var ?

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global mıuı 14.0.3 Smomıxn
Telefon Modeli
Redmi note 12 pro plus 5g
Bootloader Kilidi
Kapalı
Öncelikle hayırlı akşamlar herkese, bugün kendime gayet uyguna yedek cihaz olarak bir tane redmi note 12 pro plus 5g 12/256 cihaz aldım. Cihazda smomıxn rom var mıuı 14 yüklü bu rom için fake diyorlardı doğrumudur ? Cihaza direnç işlemi yapılacak o yönden sıkıntım yok. Bu cihaz için hangi roma geçelim hangisi uygundur ? Xiaomiden bi hayli uzaklaştım bu aralar..

Çözüm
Fake rom ismi yabancı sitelerde öyle geçiyor diye öyle kalmış. Normalde o sürüm kodunun sonundaki XM Xiaomi'yi temsil ediyor. Operatörlere özel romlarda o son iki kısım değişebiliyor. VF olan Vodafone romu mesela. Zamanında Türkiyede de bazı cihazlarda operatöre özel romlarla satış yapılmıştı. XN romu ise XM'nin biraz oynanmış hali, herhangi bir kurum ya da operatöre bağlı değil muhtemelen (fake olması oradan geliyor), bizde gayriresmi desek daha doğru olur, adamlar fake demiş. Güncelleme almadığı için imei repairciler tarafından sık tercih edilir. Ayrıca telefonu satan da bilmez bu romun nasıl yüklendiğini, kaynağını. onların eline de öyle gelir çünkü.
Ü

Üye silindi 265308

Guest
Öncelikle hayırlı akşamlar herkese, bugün kendime gayet uyguna yedek cihaz olarak bir tane redmi note 12 pro plus 5g 12/256 cihaz aldım. Cihazda smomıxn rom var mıuı 14 yüklü bu rom için fake diyorlardı doğrumudur ? Cihaza direnç işlemi yapılacak o yönden sıkıntım yok. Bu cihaz için hangi roma geçelim hangisi uygundur ? Xiaomiden bi hayli uzaklaştım bu aralar..
Hocam valla insanlar kafaya takti ama benim bildiğim kadarıyla fake rom yok.Sadece sim durumu var son harf o dur.Ama içiniz rahat edecekse rom değiştirmek en mantiklisi

Oyla:

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam valla insanlar kafaya takti ama benim bildiğim kadarıyla fake rom yok.Sadece sim durumu var son harf o dur.Ama içiniz rahat edecekse rom değiştirmek en mantiklisi

Hocam bende çok takıntı etmedim, yok sıkıntı oluyor, yok şebeke çekmiyor cart curt bir yığın belirsiz yorum var ama bi haylide fazla. O açıdan sordum..

Oyla:

Twrp12

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ulanmete
Cihazım
note 12 pro 5g
Meslek
Öğretmen
Konular
12
Hocam bende çok takıntı etmedim, yok sıkıntı oluyor, yok şebeke çekmiyor cart curt bir yığın belirsiz yorum var ama bi haylide fazla. O açıdan sordum..
Taiwan sürümüne geçebilirsiniz gayet stabil olduğunu düşünüyorum.

Oyla:

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
Taiwan sürümüne geçebilirsiniz gayet stabil olduğunu düşünüyorum.

Öyle yapacağım gibi görünüyor. Bu sürümle ilgili hiçbir bilgi yok, hiçbirşey yok. Varlığı bile belli değil smomıxn in..

Oyla:

dogansun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Ruby
Konular
9
Fake rom ismi yabancı sitelerde öyle geçiyor diye öyle kalmış. Normalde o sürüm kodunun sonundaki XM Xiaomi'yi temsil ediyor. Operatörlere özel romlarda o son iki kısım değişebiliyor. VF olan Vodafone romu mesela. Zamanında Türkiyede de bazı cihazlarda operatöre özel romlarla satış yapılmıştı. XN romu ise XM'nin biraz oynanmış hali, herhangi bir kurum ya da operatöre bağlı değil muhtemelen (fake olması oradan geliyor), bizde gayriresmi desek daha doğru olur, adamlar fake demiş. Güncelleme almadığı için imei repairciler tarafından sık tercih edilir. Ayrıca telefonu satan da bilmez bu romun nasıl yüklendiğini, kaynağını. onların eline de öyle gelir çünkü.

Oyla: Çözüm

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
Skorpi Çalışıyor hocam, yok dertten değil merak ettim ondan Ayrıca bu cihaz sizin redmiye olan bakış açınızıda değiştirebilir.:D

dogansun öyle o zaman şimdi anlaşıldı, çünkü güncelleme denetletince abuk sabuk şeyler çıkıyordu zaten alakasız.

Cevap veren, vermeyen herkese teşekkürler. Konu çözülmüştür..

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Skorpi Çalışıyor hocam, yok dertten değil merak ettim ondan Ayrıca bu cihaz sizin redmiye olan bakış açınızıda değiştirebilir.:D

dogansun öyle o zaman şimdi anlaşıldı, çünkü güncelleme denetletince abuk sabuk şeyler çıkıyordu zaten alakasız.

Cevap veren, vermeyen herkese teşekkürler. Konu çözülmüştür..
Bir... fazla merak iyi değil diyorlar gibi aklımda kalmış
Iki.. Xiaomi varken Redmi söz konusu bile olamaz, bakış açımda bir değişiklik yok bu nedenle, Siz iyi günlerde kullanırsınız inşallah

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Oyla:

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
Bir... fazla merak iyi değil diyorlar gibi aklımda kalmış
Iki.. Xiaomi varken Redmi söz konusu bile olamaz, bakış açımda bir değişiklik yok bu nedenle, Siz iyi günlerde kullanırsınız inşallah

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Bir Doğrudur giggle~~

İki katılıyorum, ancak pro plus bir başka olmuş. Yedek cihaz olarak işimi görecek..

Üç ise şuanki cihaz yd kayıtlı ip 14 pro max ama malum işe götürmüyorum ne olur ne olmaz sıkıntı.

Diğer yandan mi serisi tabiki iyi, ama ucuza aldığım performans olarak bu cihazda iyi.

Oyla:
Üst Alt