Yardım Fake Rom

yakhubx123

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaqub
Cihazım
Note 13 Pro+
Konular
8
Merhaba. Dün Xiaomi Redmi Note 13 Pro Plus 5G aldım. MIUI 14 Global Beta sürümünde şu an. Birkaç kişiye Betadan nasıl ayrıla bileceğimi sorduğumda bunun fake rom olduğunu söylediler. Yani böyle kalırsa güncelleme de almayacakmış ve betadan da ayrılamazmışım. Bu konularda pek bilgili değilim, yardımınızı rica ediyorum. Telefonu sürekli güncelleme alabileceğim bir duruma nasıl getirebilirim? IMEI filan benim için hiç önemli değil.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Bu cihaz için en mantıklı çözüm direnç işlemi + imei + global rom yükleme işlemidir. Diğer türlü server dan kilit açılır ama maliyet yüksek bu cihaz için bunun bir önemi yok. bu işlemlerden sonra global romda güncelleme almaya devam eder..

yakhubx123

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaqub
Cihazım
Note 13 Pro+
Konular
8
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu cihaz için en mantıklı çözüm direnç işlemi + imei + global rom yükleme işlemidir. Diğer türlü server dan kilit açılır ama maliyet yüksek bu cihaz için bunun bir önemi yok. bu işlemlerden sonra global romda güncelleme almaya devam eder..
Direnç olmadan sadece rom halledilemez mi? Çünkü benim için imei pek önemli değil, rom düzelsin sürekli güncelleme alsın yeterli benim için.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
işte bende diyorumki unlock için harcayacağın parayı direnç ve imei için harca. Unlock maliyeti yüksek.

Thekin1606

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mami
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
0
işte bende diyorumki unlock için harcayacağın parayı direnç ve imei için harca. Unlock maliyeti yüksek.
Hocam uzun zamandır merak ettiğim bir konu; anladığım kadarıyla direnç imei işlemi yaptırmadan sadece fake romdan globale geçmek için bayağı tuzlu unlock işlemi gerekiyor ama direnç ile imei attirirken de telefonu fake romdan kurtarıp global yapabiliyorlar ve maliyeti çok daha uygun oluyor, peki direnç ile işlem yaparken yetkili hesap ile unlock işlemi yapılmıyor mu rom aşamasında

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Hocam uzun zamandır merak ettiğim bir konu; anladığım kadarıyla direnç imei işlemi yaptırmadan sadece fake romdan globale geçmek için bayağı tuzlu unlock işlemi gerekiyor ama direnç ile imei attirirken de telefonu fake romdan kurtarıp global yapabiliyorlar ve maliyeti çok daha uygun oluyor, peki direnç ile işlem yaparken yetkili hesap ile unlock işlemi yapılmıyor mu rom aşamasında
Hayır o ayrı bir işlem.

Thekin1606

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mami
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
0
Hayır o ayrı bir işlem.
O zaman net olarak fake romda olan ve telefonu dirençsiz birisi için fake romdan kurtulmak adına en iyi çözüm direnç işlemi oluyor denilebilir mi? forumda direnç işleminden sonra da fake romda kalanlar gördüm sanırım onda da işini iyi bilen birisine yaptırmak kritik önem taşıyor

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
O zaman net olarak fake romda olan ve telefonu dirençsiz birisi için fake romdan kurtulmak adına en iyi çözüm direnç işlemi oluyor denilebilir mi? forumda direnç işleminden sonra da fake romda kalanlar gördüm sanırım onda da işini iyi bilen birisine yaptırmak kritik önem taşıyor
göreceli bir olaydır bu. MTK işlemcili cihazlarda kilit açmak saçma zaten dirençten sonra global rom yüklenir. Güncelleme sıfırlama yapılır. QC işlemcilerde ise kullanıcı tercihine göre kilit açılır ya da açılmaz bu kişiye göre değişir. Custom rom vb. rom değişiklikleri yapılacaksa kilit açılır. fake romda kalanlar gördüm sanırım onda da işini iyi bilen birisine yaptırmak kritik önem taşıyor. Aynen ya işi bilmiyor, ya masraftan kaçıyor..

dgkgn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kagan
Cihazım
redmi 4x
Konular
0
Bootloader kilidi kapalıyken, direnç değişimi global rom yüklemeyi nasıl mümkün kılıyor? Rom yüklemeye müsade etmeyen şey bootloader kilidi değil mi? İtiraz maksatlı değil bilmediğim için soruyorum.

Üst Alt