Soru Fake ROM ve Hepsiburada Hakkında

CMDuran

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
ArkadaşlarMerhabalar,

Redmi 5 Plus tasarım olarak çok hoşuma gitti, youtube incelemelerinden sonra almaya karar verdim. Haliyle fazlasıyla güvendiğim Hepsiburada'dan 64 GB lık modelini Cuma günü sipariş verdim ancak henüz kargoya verilmedi. İptalde edemiyorum aradım konuştum müşteri hizmetleride edemiyormuş paket hazırlanıyor diye göründüğü için.

Yukarıda bahsettiğim gecikmeden kıllandıktan sonra google da derin bir araştırmaya girdim, bu forum sitesini keşfettim. Bana yardımcı olabilecek birileri varsa onlarda sizlersiniz diye düşündüm. Öncelikle hepsiburada'dan aldığım sürümde Fake ROM' mu yoksa Global ROM ' mu mevcut olur ve kutuyu açmadan anlamam mümkün mü dür ?

Ek olarak youtube ve şikayet var tarzı yerlerde kullanılmış telefonların paketlenip tekrar yollanıldığı hakkında şikayetler gördüm. Bunlar aldığım telefon modeli için olmasada xiaomi markalar için yazılmıştı.Onun haricinde bide daha çok taze olan
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
bu linkteki videoya rastlayınca bu konuyu açmaya karar verdim.

Simdi sizlere sorum şu, telefon bana gelince hiç açmadan yollayıp iade işlemiyle parayı alıp cepport veya bu siteden mi alışveriş yapayım. Yoksa hepsiburada'dan aldığımı mı kullanayım, veya iade işlemini zorlaştırmadan ürünün sorunlu olup olmadığını nasıl anlayabilirim.Hepsiburada'dan xiaomi alıp sorun yaşayıp yaşamayanlar varsa buradan yazarlarsa sevinirim. Açıkçası bu konuda fikrini merak ediyorum.

Teşekkürler...

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174
Global rom ile gelecektir mühtemelen. Onun dışında pek sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum ama alışveriş yaparken bizim sitemizi ya da cepportu tercih ederseniz her türlü konuda sizlere hızlı bir şekilde yardımcı olma imkanımız olur.

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam keşke bu siteyi perşembe günü keşfetseydin,telini burdan sipariş verip alır,olur da problem yaşarsan da burda her türlü muhattap bulurdun.burası Türkiye nin xiaomi cenneti.iade hakkında pek bi bilgim yok ama sanıyorum ki 7 gün içinde iade etme hakkın var,yanlışım varsa bilgili arkadaşlar düzeltebilirler

Oyla:

CMDuran

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
Öncelikle cevap veren herkese teşekkürler. Ah keşke burayı daha önce keşfetseydim hem daha ucuza getirebilirdim. Hemde burada kendime muhatap bulabilirdim. Ürün gelince inceleyip açmadan iade etmeyi düşünüyorum ancak iade işlemlerini uzatırlar diyede çekiniyorum. Duruma göre o anda karar veririm artık :(

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Ürün paketini açtiginiz taktirde sorun çıkarıyorlar. Bir tanıdığım migrostan aldı cihaz, kamerasında sorun vardı ve hiç kullanmadan ertesi gün götürdük fakat iade alamayiz paket açılmış dediler. Anlayacağınız o ki eğer kullanmayacaksanız paketi hiç açmadan iade edin.
Öncelikle cevap veren herkese teşekkürler. Ah keşke burayı daha önce keşfetseydim hem daha ucuza getirebilirdim. Hemde burada kendime muhatap bulabilirdim. Ürün gelince inceleyip açmadan iade etmeyi düşünüyorum ancak iade işlemlerini uzatırlar diyede çekiniyorum. Duruma göre o anda karar veririm artık :(

Mi 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Servet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Servet
Cihazım
Mi7
Konular
2
Hepsiburada'dan değişik zamanlarda Mi5, Mi5S ve Mi6 aldık hiçbirinde bir sorun yaşamadık.

ArkadaşlarMerhabalar,

Redmi 5 Plus tasarım olarak çok hoşuma gitti, youtube incelemelerinden sonra almaya karar verdim. Haliyle fazlasıyla güvendiğim Hepsiburada'dan 64 GB lık modelini Cuma günü sipariş verdim ancak henüz kargoya verilmedi. İptalde edemiyorum aradım konuştum müşteri hizmetleride edemiyormuş paket hazırlanıyor diye göründüğü için.

Yukarıda bahsettiğim gecikmeden kıllandıktan sonra google da derin bir araştırmaya girdim, bu forum sitesini keşfettim. Bana yardımcı olabilecek birileri varsa onlarda sizlersiniz diye düşündüm. Öncelikle hepsiburada'dan aldığım sürümde Fake ROM' mu yoksa Global ROM ' mu mevcut olur ve kutuyu açmadan anlamam mümkün mü dür ?

Ek olarak youtube ve şikayet var tarzı yerlerde kullanılmış telefonların paketlenip tekrar yollanıldığı hakkında şikayetler gördüm. Bunlar aldığım telefon modeli için olmasada xiaomi markalar için yazılmıştı.Onun haricinde bide daha çok taze olan
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
bu linkteki videoya rastlayınca bu konuyu açmaya karar verdim.

Simdi sizlere sorum şu, telefon bana gelince hiç açmadan yollayıp iade işlemiyle parayı alıp cepport veya bu siteden mi alışveriş yapayım. Yoksa hepsiburada'dan aldığımı mı kullanayım, veya iade işlemini zorlaştırmadan ürünün sorunlu olup olmadığını nasıl anlayabilirim.Hepsiburada'dan xiaomi alıp sorun yaşayıp yaşamayanlar varsa buradan yazarlarsa sevinirim. Açıkçası bu konuda fikrini merak ediyorum.

Teşekkürler...

Oyla:

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Merhaba, forumda daha çok Cepport kullanılıyor, güvenli ve kullanıcı ile iletişim içinde olan bir firma olduğu tartışılmaz. Ben bu güne kadar hep telefon ve diğer maliyeti yüksek ürünlerde Hepsiburada'yı kullandım, şuana kadar iade veya ürün gibi konularda pek sorun yaşamadım sorunlu olan ürünüm olduğunda geri aldılar. Tabi hepsiburada büyük bir firma olduğu için içerisinde depo, müşteri ilişkileri, iade gibi bir çok bölüm var ve bunların aralarındaki iletişimi bazı süreçleri uzatabiliyor ancak çözülüyor. Aklınız çok takılmasın bence.

Oyla:

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Hepsiburada iade yaparken hiçbir sıkıntı çıkartmıyor. 3-4 kere iade işlemi yaptım hepsininde kutusu yoktu farklı kutulara koyup yolladım sıkıntı yapmadılar para iadesi 1 hafta içinde gerçekleşti.

Oyla:

LaCRiMaL

Since MI 4...
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat YÜKSEL
Cihazım
Xiaomi 11 LE
Meslek
Sağlık Mem. / 112
Konular
23
Hepsiburada yaklayak 1 yıl önce n11, gittigidiyor vb gibi sitelere özendi ve kendisi dışında başka satıcılarda ürünler satmaya başladı. Eğer olurda hepsiburadadan alışveriş yapacaksam satıcısının hepsiburada olmasına özen gösteriyorum. Özellikle de xiaomi ürünü alacaksam. Tabi artık xiaomi Türkiye market var, artık ürünleri daha fazla ve buradan ürün alırken kafan daha rahat oluyor haliyle. Ve ayrıca forumu iyice araştırısan, adminlerimizden birisi bir video paylaşmıştı mi telefonların Türkiye'ye geliş ve siteye satışa hazırlıkla alakalı. Onu da izleyebilirsin.

Oyla:
Üst Alt