Yardım Fake Rom Mi 13 Ultra

cgr52

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Öğrenci
Konular
6
Merhaba. öncelikle forum araştırmalarım sonucu bugün yurtdışı kayıtsız olarak aldığım Mi 13 Ultra cihazımın Fake ROM'a sahip olduğumu öğrendim. Eğer bu bana sorun çıkaracaksa lütfen konuyu okumadan sebebini açıklayarak yanıt verin.
Bootlader kilidini açmayı biliyorum. Lakin daha sonrasında yapmam gerekenleri bilmiyorum. Forumda araştırdığımda herkes link vermiş kuruluma dair detaylı bir açıklama bulamadım, var ise konuya yönlendirebilirsiniz.
Sorum şu; cihazıma İleride gelen güncellemeleri alabileceğim şekilde official Miui veya HyperOS yükleyebilir miyim? Yükleyebiliyorsam eğer official rom linki alabilir miyim. Global veya EU olabilir fark etmez. Ve nasıl kuracağımı anlatırsanız çok memnun olurum teşekkür ederim

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Kapalıysa boot kilidini açın önce, sonrasında aşağıdaki konudan XiaomiEu romu indirip mesajda yer alan kurulum detaylarıyla yükleme yapın. Fazlasına ihtiyacınız yok.

Kurulum işlemleri:
  • "Bootloader kilidiniz açık olmalıdır." İndirdiğiniz Fastboot dosyasını klasöre çıkart diyerek masaüstüne çıkarın
  • Cihazı fastboot moda alın (Ses kısma+power tuş kombinasyonu)
  • İlk defa Eu Rom kuruyorsanız klasörün içindeki windows_fastboot_first_install_with_data_format.cmd komut dosyasına sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın
  • Kurulum işlemi otomatik olarak başlamıştır, kurulum bitene kadar cihazını ellemeyin
  • Eu rom kullanıyor ve güncelleme yapmak istiyorsanız klasör içindeki windows_fastboot_update_rom dosyasını çalıştırmanız yeterli.
Boot ekranında kalırsa:
  • Cihaz boot ekranı döngüsüne girerse cihazı ses açma ve güç tuşlarına basarak cihazı recovery moduna alın
  • Gelen kurtarma ekranında wipe data diyerek format atın ve cihazı yeniden başlatın

Üst Alt