Sohbet Facebookta yeni bir dolandırıcılık sistemi, Dikkat Edin!

ikiekmekbimaltepe

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Not 7
Konular
418
Merhaba Arkadaşlar.

Her geçen gün artan dolandırıcılık yöntemlerini bir yenisi daha eklendi. Facebook vb sosyal platformlar üzerinden denenen bu yöntem ile kredi kartı bilgileriniz ele geçiriliyor.

Dolandırıcı kişilerin kurmuş olduğu bir site, sizden kredi kartı bilgilerini çeşitli bahaneler ile talep ediyor. E-Devlete benzetilen bu site kullanıcıların ilk baktığında gerçek gibi görünsede siteye girdiğiniz kullanılan alan adının e-devlet ile bir ilgisi bulunmuyor ve direk olarak sizden şahsi kredi kartınız ile ilgili bilgiler talep ediliyor.

Etkili bir yöntem olan bu sistem, özellikle “Kredi aidat iadeleri başlamıştır. Detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edin.” diyerek insanları yanıltmaya çalışmaktadır.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Dolandırıcı kişiler ayrıca facebook üzerinden sponsor reklam olarak bunu paylaşmaktadır. Bu tür bir reklamı gördüğünüz yerde bildir diyerek dolandırıcılık girişimi olduğunu facebook’a bildirebilir ve reklamların engellemesine katkıda bulunabilirsiniz.

ikiekmekbimaltepe

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Not 7
Konular
418

blackshadow

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
#
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
22
Ben bu adamlara hiç suç bulmuyorum. Suç bu tarz dolandırıcılıklara kananlarda.
Ha bu sayfaları ben bizzat 20 defa şikayet ettim 20 si de kapanmadı. Halk olarak herşeye safça inanmakta üstümüze yok. Az durup düşünmek gerekir, bedava peynir yalnızca fare kapanında olur diye bir laf var.

ikiekmekbimaltepe

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Not 7
Konular
418
Ben bu adamlara hiç suç bulmuyorum. Suç bu tarz dolandırıcılıklara kananlarda.
Ha bu sayfaları ben bizzat 20 defa şikayet ettim 20 si de kapanmadı. Halk olarak herşeye safça inanmakta üstümüze yok. Az durup düşünmek gerekir, bedava peynir yalnızca fare kapanında olur diye bir laf var.

kapanmama sebebide reklam parası almaları diye düşünüyorum. bende bir çok kez şikayet ettim ama bir faydası olmadı.

Üst Alt