Yardım Fabrika ayarlarına geri döndürme

sasa1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Baris
Cihazım
Redmi k20 pro
Konular
9
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
China rom
Telefon Modeli
K20 pro
Bootloader Kilidi
Açık
K20 pro telefonumu birine satıyorum bootloader kilidini açtım fakat satarken factory reset yapacağım ayarlardan. Herhangi bir sorun olur mu telefona IMEI atılmadı 120 gün süresi var daha. Mesela bootloader kilidinde sorun olurmu ? Ayrıca satarken yapmam gereken başka bişi var mı pek bilgim yok maalesef

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
K20 pro telefonumu birine satıyorum bootloader kilidini açtım fakat satarken factory reset yapacağım ayarlardan. Herhangi bir sorun olur mu telefona IMEI atılmadı 120 gün süresi var daha. Mesela bootloader kilidinde sorun olurmu ? Ayrıca satarken yapmam gereken başka bişi var mı pek bilgim yok maalesef
Sıfırlarsaniz sıkıntı olmaz hocam. IMEI silinmez yani. Sıfırlama ile bootloader kilidi kapanmaz ayrıca.
Bootloader kilidini kapatmamaniz daha iyi çünkü kapatırsanız alan kişi tekrar açmaya çalışacaktır. Belki 120 günden uzun süre verebilir. Bu yüzden de bootloader kilidi yetkili hesap harici açılamaz

Ayrıca sifirlamadan önce Google ve mi hesaplarinizdan çıkış yapınız

Oyla:

ademacar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Mi 11T PRO
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
Hocam merhaba benim başıma geleni anlatayım K20 pro vardı imai atıldı daha sonra ben twrp yi kaldırmak için orjinal başka bir global rom yükledim mitools ile sanki cihazım orjinal imai kayıtlı cihaz gibi oldu. ta ki satarken fabrika ayarlarına ayarlar menusunden sıfırladım imai gitti. Sana tavsiyem cihazın imai işleminden sonra EFS yedeği al orjinal kullanmak istersen mitools ile yazılımını üzerine yaz imail gitmez. yok ben twrp kalsın telefonumda dersen sıkıntı yok. Twrp nin tek dezavantajı ayarlara güncelleme geliyor ya onu indirsen dahi yükleyemezsin her sürüm çıktıkça telefona atıp flaşlayacaksın. Ben bu işleri sevmediğim için orjinal gibi kullanıyorum. Olaki yukarıda dediğim işlemi yaptın imai gitmemesi için Eğer fabrika ayarlarına dönüp telefonu satacaksan önce twrp yi kur ordan fabrika ayarına dön.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

efs yedeğin imai silinsede geri yükleyebileceğin sistem demek. Doğru kullanana TWRP harika bi nimet ama biliyorsun cevremizde coğu kişi cihazı orjinal gibi kullanmak ayarlardan güncelleme gelince almak istiyor.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Ayarlara girin, en üstte Mi hesabı yer alıyor. Oraya girin, oturumu kapatın.

Yine ayarların en altında yer alan Hesaplar & Eşitleme kısmına girin. Google hesabına tıklayın. Aşağıdaki üç noktaya tıklayıp hesabı kaldır deyin.

Böylece cihazınıza kayıtlı hesaplardan çıkmış olursunuz. Sonra yine cihaz içinden format atabilirsiniz.

Ancak ikinci el telefon satışı olayında en çok dikkat etmeniz gereken şey, ikinci el satış sözleşmesi yapmanızdır. İnternette örnek belge bulursunuz. Düşük bir ihtimal ama eğer sattığınız bir kişi cihazla büyük bir yasadışı bir şey yaparsa sizin hattınız da takıldığı için sorun çıkabilir. Garantisiz cihazlarda yapmanın anlamı var mı bilmiyorum ama ben yapardım yine de.

Oyla:

sasa1907

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Baris
Cihazım
Redmi k20 pro
Konular
9
Hocam merhaba benim başıma geleni anlatayım K20 pro vardı imai atıldı daha sonra ben twrp yi kaldırmak için orjinal başka bir global rom yükledim mitools ile sanki cihazım orjinal imai kayıtlı cihaz gibi oldu. ta ki satarken fabrika ayarlarına ayarlar menusunden sıfırladım imai gitti. Sana tavsiyem cihazın imai işleminden sonra EFS yedeği al orjinal kullanmak istersen mitools ile yazılımını üzerine yaz imail gitmez. yok ben twrp kalsın telefonumda dersen sıkıntı yok. Twrp nin tek dezavantajı ayarlara güncelleme geliyor ya onu indirsen dahi yükleyemezsin her sürüm çıktıkça telefona atıp flaşlayacaksın. Ben bu işleri sevmediğim için orjinal gibi kullanıyorum. Olaki yukarıda dediğim işlemi yaptın imai gitmemesi için Eğer fabrika ayarlarına dönüp telefonu satacaksan önce twrp yi kur ordan fabrika ayarına dön.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

efs yedeğin imai silinsede geri yükleyebileceğin sistem demek. Doğru kullanana TWRP harika bi nimet ama biliyorsun cevremizde coğu kişi cihazı orjinal gibi kullanmak ayarlardan güncelleme gelince almak istiyor.
IMEI falan atılmadı cihaza cinden aldığım gibi kullandim. Telefonun kendi imeisine bişi olmaz herhalde bootloader kilidinde de bişi olmuyorsa problem yok

Oyla:
Üst Alt