Rom Extended AOSP Rom - *Android 10*

GODfloky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
163
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Daha iyi kullanıcı deneyimi için farklı ROM'ların mevcut tüm seçenekleri, özellikleri ve kararlılığı ile bir araya getirmek için elimizden gelenin en iyisini yaptık.

* Release version bump to V10.5
* Added Xtended Clear Signature Theme
* Added QsTile Styles from Pie (15 Styles to Choose)
* Added Switch Styles (5 Styles to Choose)
* Added New AOSP Clock Variant of Dividend Lines
* Added New Clock Ornos Square Variant
* Added 2 New Variant of Minimal Clocks
* Added Setting Dashboard Icons
* Added Grid & Lock Desktop Option in Launcher
* Fixed Qs Blur on Landscape Mode
* Fixed Call Recording not working/not saving
* Fixed Keyguard Security Misaligned View
* Fixed Some Theme Issues on Tiles
* Fixed Navbar Layout Funtion
* Misc changes, bug fixes, and optimizations. Look in the changelog in About Phone section

* Twrp' girin
* Wipe bölümüne girip Format Data kısmına basınız daha sonra çıkan ekrana yes yazıp onaylayınız
* Tekrar wipe bölümüne gelip Advanced wipe yerine tıklayınız. Buradan micro sd ve Otg hariç tüm seçenekleri işaretleyip alttaki çubuğu kaydırınız
* Daha sonra ana sayfaya gelip reboot seçeneğine basınız. Ardından recovery'e tıklayınız
* İnstall kısmından Rom'u yükleyin
* Ardından Gapps paketini de yükleyiniz.
* Telefonu yeniden başlatınız

Uyarı: Verilen talimatları eksiksiz ve doğru uygulamaktan kendiniz sorumlusuz. Kurulumda veya sonrasında Cihazınızda olabilecek arızalardan ben veya miuiturkiye.net sorumlu tutulamaz, sorumluluk kabul edilmez.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Batflleck

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
13

hocam iki konu altında da sormuşsunuz dosyalar zip uzantılı yani büyük ihitmal twrpden kurulacak.Kısaca kurulum şu şekilde twrp niz var ise önce temizlik bölümünden sdkart ve efs hariç her şeyi silin sonrasında yükle kısmından indirdiğiniz rom dosyasını bulup seçin ve alttaki barı kaydırın. o kendiliğinden yükleyecek. Eğer yükler iseniz bundan sonra kuracak arkadaşlar için yorum yapın lütfen :)

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
hocam iki konu altında da sormuşsunuz dosyalar zip uzantılı yani büyük ihitmal twrpden kurulacak.Kısaca kurulum şu şekilde twrp niz var ise önce temizlik bölümünden sdkart ve efs hariç her şeyi silin sonrasında yükle kısmından indirdiğiniz rom dosyasını bulup seçin ve alttaki barı kaydırın. o kendiliğinden yükleyecek. Eğer yükler iseniz bundan sonra kuracak arkadaşlar için yorum yapın lütfen :)
Muhammed hocam haklı böyle baştan savma özensiz konu açılmaz hem biraz göze hitap edecek şekilde olmalı hemde kurulum talimatları ve ekran görüntüleri eklenmeli çünkü aosp romlar twrpden dümdüz kurulum yapılmaz vendor silinmesi gerekiyo mesela.
format data + gelişmiş temizlikten full wipe ederek kurulum yapılması gerekiyor ayrıca android 10 olduğu için benim pixel rom konusunda paylaştığım gibi android 10 destekli twrp sürümü konuya eklenmeli yoksa sıkıntı yaşatır.
Son olarak özellikle aosp romların denemeden test edilmeden forumda paylaşılmasından yana değilim. 10 tane aosp romdan 2 tanesi düzgün stabil günlük kullanıma uygun şekilde çalışıyor.

GODfloky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
163
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kurulum eklendi ekran görüntüleri de ekleniyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Muhammed hocam haklı böyle baştan savma özensiz konu açılmaz hem biraz göze hitap edecek şekilde olmalı hemde kurulum talimatları ve ekran görüntüleri eklenmeli çünkü aosp romlar twrpden dümdüz kurulum yapılmaz vendor silinmesi gerekiyo mesela.
format data + gelişmiş temizlikten full wipe ederek kurulum yapılması gerekiyor ayrıca android 10 olduğu için benim pixel rom konusunda paylaştığım gibi android 10 destekli twrp sürümü konuya eklenmeli yoksa sıkıntı yaşatır.
Son olarak özellikle aosp romların denemeden test edilmeden forumda paylaşılmasından yana değilim. 10 tane aosp romdan 2 tanesi düzgün stabil günlük kullanıma uygun şekilde çalışıyor.
Bu romlar denenip konuya ekleniyor zaten, geliştiriciden direkt olarak alıp ekliyorum hocam hiçbir sıkıntı yaşatmaz stabil romlardïr

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Nasıl kurulacağını biliyorum hocam :) . Bilmeyen arkadaşlar için eklenmesini rica ettim. Detaylı bir şekilde anlattığınız için teşekkürler

Son düzenleme:

Batflleck

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
13
Nasıl kurulacağını biliyorum hocam :) . Bilmeyen arkadaşlar için eklenmesini rica ettim. Detaylı bir şekilde anlattığınız için teşekkürler

Hocam kim olduğuna bakmaksızın direk sorularını yanıtlamaya çalışiyorum ondan dolayı direk anlatıma geçtim. Bir de iki konuda da yorumunuzu görünce hiç farkedemedim kusuruma bakmayın :)

Üst Alt