Rom Evolution X OS ROM+Kurulum Anlatımlı

awkwa8899

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ali
Cihazım
mi9t
Konular
3
Öncelikle AOSP tabanlı romlar bazı kişilerde çok enteresan bir şekilde kurulmuyor ve ne yapılırsa yapılsın telefon kendini fastboot ekranına atıyor. Bazı kişilerde de kuruluyor ve sorunsuz bir şekilde cihazı kullanıyorlar.

O yüzden 2 tane kurulum yöntemi var ve o 2 yöntemi buraya paylaşacağım. 1. yöntem kısa ve bilinen yöntem 2. yöntem ise 1. yöntemin işe yaramadığı zaman başvurulan yöntemdir.

Cihazınıza uygun TWRP nin unofficial olan son sürümünü kurmanız gerekecek.

Cihazınızın modeline göre seçip indirin en son unofficial sürümü.

Cihazında TWRP yüklü ise artık gelin 1. yönteme geçelim. Wipe kısmındaki her şeyi seçin USB-OTG hariç ve wipe yapın. Şimdi ise format data kısmına gelip yes yazın ve onay verip format data işlemini gerçekleştirin. Şimdi ise romu kurun ve bekleyin. :) Bu yöntem birçok kişide çalışıp bazı kişilerde çalışmamaktadır.

Eğer ki 1. yöntem çalışmıyorsa gelin 2. yöntemi anlatayım sizlere.

Arkadaşlar şimdi wipe yapın USB-OTG hariç her şeyi işaretleyip silin ve format data yapıp cihazı kapayın. Cihazı recovery modda açın ve cihazınız için uygun olan mi room romunun en son sürümünü flashlayın. linki buraya koydum.

Bu yöntemde ilk mi room yüklenir kurulur ondan sonra kapatılır üzerine ise evolution x ya da istediğiniz herhangi bir rom yüklersiniz. Mi roomu yükleyin ve cihazı kapatın ve recovery de açıp hiç wipe ya da format data yapmadan direkt üzerine evolution x ya da dilediğiniz AOSP tabanlı romu yükleyin. Evolution X OS linki siteden cihazınızın modelini araştırıp ona uygun olanı indirin.

Rom yüklendikten sonra telefonunuz açılacaktır ancak romda buglar olacaktır Çünkü wipe yapmadan direkt sistem üzerine yüklediniz. Şimdi AOSP rom yüklü telefonunuzu kapatın ve wipe kısmında Vendor, System ve USB-OTG dışındaki her şeyi işaretleyip wipe yapın. Eğer Vendor ya da System silerseniz romunuz çalışmayacaktır. Sonra ise format data yapıp telefonu yeniden başlatın. Romun yüklenmesini bekleyin ve telefonunuzu kullanın. :) Sorular olursa yazın yardımcı olalım.

Kikass

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
11
Hocam romu kullanmaktayım .Yüzde 60-70 Türkçe .Geri kalanını turkcelestirme çalışması için site burda;
Yapabilecek olan var mı yada yardımcı olabilecek biri varsa ben yaparım .

AhmetKYKSZ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T
Konular
1
hocam ikinci yöntemde aosp romu yükledikten sonra wipe kısmındaki işlemleri yapınca buglar ortadan kalkıyor mu

Üst Alt