Mod Evolution X KernelSU yöntemiyle Root nasıl yapılır?

FireKzH

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aşkın
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
6
POCO X3 Pro telefona sahibim. Şu an aktifte Evolution X kullanıyorum. Bu ROM'a boot.img dosyasını magiske yamalatıp root atmaya çalıştım ancak başlangıç animasyonunda sıkışıp açılmıyordu. Discord sunucularında KernelSU yoluyla atmam gerektiğinden bahsettiler. Ancak bu telefonda Evo X ROM için KernelSU yöntemi nasıl olacak hiçbir fikrim yok. Bu yöntem sonrasında ise Ziraatbank'ın engelleme sorununu da çözmem gerekiyor. Zamanında root attığım için NFC ile ödemeyi kullandırmıyor. Şu anda Root yok ama yine de kullandırmıyor. Ne yapmalıyız? KernelSU ile nasıl atarım ve Ziraatbank'ı nasıl bypass ederim?

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
POCO X3 Pro telefona sahibim. Şu an aktifte Evolution X kullanıyorum. Bu ROM'a boot.img dosyasını magiske yamalatıp root atmaya çalıştım ancak başlangıç animasyonunda sıkışıp açılmıyordu. Discord sunucularında KernelSU yoluyla atmam gerektiğinden bahsettiler. Ancak bu telefonda Evo X ROM için KernelSU yöntemi nasıl olacak hiçbir fikrim yok. Bu yöntem sonrasında ise Ziraatbank'ın engelleme sorununu da çözmem gerekiyor. Zamanında root attığım için NFC ile ödemeyi kullandırmıyor. Şu anda Root yok ama yine de kullandırmıyor. Ne yapmalıyız? KernelSU ile nasıl atarım ve Ziraatbank'ı nasıl bypass ederim?
Hangi kerneli kullanıyor ise o kernelin direkt KSU destekli sürümünü yükleyebilirsiniz ya da KSU destekli başka bir kernel yükleyin.

Oyla:

FireKzH

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aşkın
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
6
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyla:

FireKzH

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aşkın
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
6
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kernel destekliyorsa olur hocam, forumda konusu mevcut.
Peki hocam bu root sorununu aştık diyelim. Zamanında telefonuma root attım diye artık Ziraat NFC ödemesine izin vermiyor. Buna ne yapabiliriz acaba?

Oyla:
Üst Alt