Rom Evolution X 3.4 for Mi 9T/Redmi K20

awkwa8899

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ali
Cihazım
mi9t
Konular
3
Öncelikle AOSP tabanlı romlar bazı kişilerde çok enteresan bir şekilde kurulmuyor ve ne yapılırsa yapılsın fastboot ekranına atıyor. Bazı kişilerde de kuruluyor ve sorunsuz bir şekilde cihazı kullanıyorlar.

O yüzden 2 tane kurulum yöntemi var ve o 2 yöntemi buraya paylaşacağım. 1. yöntem kısa ve bilinen yöntem 2. yöntem ise 1. yöntemin işe yaramadığı zaman başvurulan yöntemdir.

Şimdi ilk önce benim cihazım mi9t davinci adında. Sizin cihaz farklı olabilir, sizin cihaza uygun TWRP nin unofficial olan son sürümünü kurmanız gerekecek. Ben benim cihaz için olan uygun TWRP linkini buraya koyuyorum unofficial bulamayan kendi cihazı için official olan son sürümü de kurabilir. Kullandığım TWRP sürümü en son sürüm olup 3.3.1-12 dir

Unofficial başka geliştiriciler tarafından yapılan daha güncel TWRP sürümüdür. Official ise TWRP üreticilerinin kendi yaptığı sürümdür. İkisinden birini siz seçip kurun. Ben unofficial kullandım ve tavsiye ederim. Unutmayın mi9t için geçerlidir verdiğim link. Diğer telefonları bu linkten flashlamayın.

Cihazında TWRP yüklü ise artık gelin 1. yönteme geçelim. Wipe kısmındaki her şeyi seçin USB-OTG hariç ve wipe yapın. Şimdi ise format data kısmına gelip yes yazın ve onay verip format data işlemini gerçekleştirin. Şimdi ise romu kurun ve bekleyin. :) Bu yöntem birçok kişide çalışıp bazı kişilerde çalışmamaktadır.

Eğer ki 1. yöntem çalışmıyorsa gelin 2. yöntemi anlatayım sizlere.

Arkadaşlar şimdi wipe yapın USB-OTG hariç her şeyi işaretleyip silin ve format data yapıp cihazı kapayın. Cihazı recovery modda açın ve cihazınız için uygun olan mi room romunun en son sürümünü flashlayın. linki buraya koydum.

Bu yöntemde ilk mi room yüklenir kurulur ondan sonra kapatılır üzerine ise evolution x ya da istediğiniz herhangi bir rom yüklersiniz. Mi roomu yükleyin ve cihazı kapatın ve recovery de açıp hiç wipe ya da format data yapmadan direkt üzerine evolution x ya da dilediğiniz AOSP tabanlı romu yükleyin.

Rom yüklendikten sonra telefonunuz açılacaktır ancak romda buglar olacaktır Çünkü wipe yapmadan direkt sistem üzerine yüklediniz. Şimdi AOSP rom yüklü telefonunuzu kapatın ve wipe kısmında Vendor, System ve USB-OTG dışındaki her şeyi işaretleyip wipe yapın. Eğer Vendor ya da System silerseniz romunuz çalışmayacaktır. Sonra ise format data yapıp telefonu yeniden başlatın. Romun yüklenmesini bekleyin ve telefonunuzu kullanın. :) Sorular olursa yazın yardımcı olalım.

Synx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi9t
Konular
75
Öncelikle AOSP tabanlı romlar bazı kişilerde çok enteresan bir şekilde kurulmuyor ve ne yapılırsa yapılsın fastboot ekranına atıyor. Bazı kişilerde de kuruluyor ve sorunsuz bir şekilde cihazı kullanıyorlar.

O yüzden 2 tane kurulum yöntemi var ve o 2 yöntemi buraya paylaşacağım. 1. yöntem kısa ve bilinen yöntem 2. yöntem ise 1. yöntemin işe yaramadığı zaman başvurulan yöntemdir.

Şimdi ilk önce benim cihazım mi9t davinci adında. Sizin cihaz farklı olabilir, sizin cihaza uygun TWRP nin unofficial olan son sürümünü kurmanız gerekecek. Ben benim cihaz için olan uygun TWRP linkini buraya koyuyorum unofficial bulamayan kendi cihazı için official olan son sürümü de kurabilir. Kullandığım TWRP sürümü en son sürüm olup 3.3.1-12 dir

Unofficial başka geliştiriciler tarafından yapılan daha güncel TWRP sürümüdür. Official ise TWRP üreticilerinin kendi yaptığı sürümdür. İkisinden birini siz seçip kurun. Ben unofficial kullandım ve tavsiye ederim. Unutmayın mi9t için geçerlidir verdiğim link. Diğer telefonları bu linkten flashlamayın.

Cihazında TWRP yüklü ise artık gelin 1. yönteme geçelim. Wipe kısmındaki her şeyi seçin USB-OTG hariç ve wipe yapın. Şimdi ise format data kısmına gelip yes yazın ve onay verip format data işlemini gerçekleştirin. Şimdi ise romu kurun ve bekleyin. :) Bu yöntem birçok kişide çalışıp bazı kişilerde çalışmamaktadır.

Eğer ki 1. yöntem çalışmıyorsa gelin 2. yöntemi anlatayım sizlere.

Arkadaşlar şimdi wipe yapın USB-OTG hariç her şeyi işaretleyip silin ve format data yapıp cihazı kapayın. Cihazı recovery modda açın ve cihazınız için uygun olan mi room romunun en son sürümünü flashlayın. linki buraya koydum.

Bu yöntemde ilk mi room yüklenir kurulur ondan sonra kapatılır üzerine ise evolution x ya da istediğiniz herhangi bir rom yüklersiniz. Mi roomu yükleyin ve cihazı kapatın ve recovery de açıp hiç wipe ya da format data yapmadan direkt üzerine evolution x ya da dilediğiniz AOSP tabanlı romu yükleyin.

Rom yüklendikten sonra telefonunuz açılacaktır ancak romda buglar olacaktır Çünkü wipe yapmadan direkt sistem üzerine yüklediniz. Şimdi AOSP rom yüklü telefonunuzu kapatın ve wipe kısmında Vendor, System ve USB-OTG dışındaki her şeyi işaretleyip wipe yapın. Eğer Vendor ya da System silerseniz romunuz çalışmayacaktır. Sonra ise format data yapıp telefonu yeniden başlatın. Romun yüklenmesini bekleyin ve telefonunuzu kullanın. :) Sorular olursa yazın yardımcı olalım.

Davinci olup olmadığını nasıl anlıyoruz ?

degirmenci

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
şükrü
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
5
ben bu romu yükledim ancak usb otg taktığımda görmüyor yada ben açamadım diğer romlarda sorunsuz görüyordu

TEKE

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kıtkat
Cihazım
Mi8Se
Meslek
çaycı
Konular
1
eşime 9t aldım. bootloader açıldığı gibi twrp yükledim
şimdi de bu romu yükledim tek seferde. 4.1.69

rom neredeyse hatasız ve çok seri.

tek sorum şu: ekrana çift dokunup uyandırma çalışmıyor mu bu romda?

fixi varsa paylaşabilir misiniz?

gkhnylmz8991

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
mi 10t pro
Konular
3
eşime 9t aldım. bootloader açıldığı gibi twrp yükledim
şimdi de bu romu yükledim tek seferde. 4.1.69

rom neredeyse hatasız ve çok seri.

tek sorum şu: ekrana çift dokunup uyandırma çalışmıyor mu bu romda?

fixi varsa paylaşabilir misiniz?

çalışıyor hocam bende biraz önce kurdum. gayet başarılı. uzun bi süre kullanırım gibi. ayarlar arama kısmına dokunarak uyandır yazın üstteki seçeneğe tıklayınca sizi direk o menüye atıyor. bende çift tıklama ile kapamayı bulamadım birde ana ekrandaki google arama kısayolu ile üst taraftaki tarih ve hava durumunu nasıl kapatıyoruz yada kapanıyor mu? özelleştirme menüsü ingilizce olduğu için bi çok noktayı anlamıyorum :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ben bu romu yükledim ancak usb otg taktığımda görmüyor yada ben açamadım diğer romlarda sorunsuz görüyordu

twrp ve dosya yöneticisi bölümünde bende de görmüyor. ilk taktığımda bildirim panelinde görünüyor ona tıklayınca işlem yapabiliyorum. haricinde müdahale yapılmıyo maaalesef.

Ayd1907

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Aydıncan
Cihazım
Mi 9t
Konular
0
Rom çok iyi ama tek sorun always on display özelliği MIUI romlardaki gibi değil AOD ekranında sabit kalması ileride ekran yanıklarına sebep olmaz mı ? Benim bildiğim zaman zaman saatin yer değiştirmesi gerekiyor

TheLOCK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hilmi
Cihazım
mi9 t
Konular
1
hocam bu ve benzeri aosp romlardaki pil tasarruf ayarlarınız varmı iletebilirmisiniz acaba ?
ve uygulama çekmecesi arama kutusu olarak geçen aosp tabanlı romlarda bulunan bu şeyi kaldıramıyor muyuz?
Uygulamalar direk ana ekranda olması için.

duende

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
1
Konu baya boş kalmış ama hala kullanan varsa bir sorum var. Dün romu yükledim ve yüklerken "patching system image uncondintionally" ve bir tane daha uncondintionally ile biten iki yazı yükleme ekranında gözükmüştü, bu bir hata ibaresi mi yoksa değil mi? Şu ana kadar rom'da bariz bir sorunla karşılaşmadım kurulum sorunsuz gibi ancak ileride bir sorunla karşılaşır mıyım acaba yoksa bu yazılar normal bir aşama mı.

Burada yazan sürümü değil güncel 5.2 olan versiyonu kullanıyorum.

Üst Alt