Yardım Evofone dolandırıcığı

Mehmetkuchan1

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Mehmet
Cihazım
Redmi 5 Plus
Arkadaşlar evofone denen firma tarafından mağdur edildim yazılım güncelleme si ile redmi 5 plus cihazımin IMEI numarası değişti evofone a bildirdim bize gönderin dedi ama gönderdim sonra cihazın bizde garantisi yok genpaya götürün dedi bende o zaman iade etmek istiyorum deyince kutu fatura Bizim cihaz bizim değil gibi saçma sapan bir cevap aldım ve
kaçak mal almak ile itham edildim şimdi ise
E devlet üzerinden tüketici hakem heyetine yazacaktım uyuşmazlık tutarı gibi bir şey çıktı ve uyuşmazlık tutarı belgesi istedi anlayamadım bu zorunlu mu doldurmak zorunda mıyım o şıkkı

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi9
Arkadaşlar evofone denen firma tarafından mağdur edildim yazılım güncelleme si ile redmi 5 plus cihazımin IMEI numarası değişti evofone a bildirdim bize gönderin dedi ama gönderdim sonra cihazın bizde garantisi yok genpaya götürün dedi bende o zaman iade etmek istiyorum deyince kutu fatura Bizim cihaz bizim değil gibi saçma sapan bir cevap aldım ve
kaçak mal almak ile itham edildim şimdi ise
E devlet üzerinden tüketici hakem heyetine yazacaktım uyuşmazlık tutarı gibi bir şey çıktı ve uyuşmazlık tutarı belgesi istedi anlayamadım bu zorunlu mu doldurmak zorunda mıyım o şıkkı
Evet. Fatura tutarınızı yazabilirsiniz.

Emni51

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Emni51
Cihazım
Redmi pro
Maalesef Evo müşterilerini çok fazla mağdur ediyor. Burada paylaşmanız da ayrıca iyi olmuş.

hajkhanx33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
ahmet
Cihazım
şuan yok
bnm cihazi da ekran kristalkeri kirilmis diyerek granti disi ettiler

buz_mavisi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
1
Cihazım
mi4
Geçen haftada anakarti degistirilmis redmi5 plus i Amazon üzerinden birine satmışlar.Birde global cihaza çin versiyon anakarti takmışlar. Alan arkadaş kutudaki IMEI ile sistemdeki IMEI tutmayinca olayı çakmış. :) YouTube a videosunu da koymuştu.
Kutu fatura bizim, cihaz bizim değil demek tam bir komedi

Jeal1903

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Celal
Cihazım
Poco f1
Arkadaslar nerden alacagiz peki cihazi? Evo kotu mui turkiye kvk garanti kotu delta servis kotu. Hepsi mi kotu? Siz nereden aldiniz? Ben f1 poco hedefliyorum. Hatta bugun resmi satici diye mui turkiyeden siparis verdim. Kvk garanti kapsaminda. Sonra ogrendim ki sadece yazilimsal garanti varmis.
Acikcasi ne yapacagimi bilemedim. Nerden kimden alinir?

Mehmetkuchan1

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
Mehmet
Cihazım
Redmi 5 Plus
Arkadaslar nerden alacagiz peki cihazi? Evo kotu mui turkiye kvk garanti kotu delta servis kotu. Hepsi mi kotu? Siz nereden aldiniz? Ben f1 poco hedefliyorum. Hatta bugun resmi satici diye mui turkiyeden siparis verdim. Kvk garanti kapsaminda. Sonra ogrendim ki sadece yazilimsal garanti varmis.
Kvk Evodan güvenilir bence

dogukan.dw

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Doğukan
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Instagram'da Admin
Hocam Xiaomi telefonların ilk aldığınız an hariç, kullandıktan bir süre sonra yazılımsal yada donanımsal bir arızayla karşılaştığını pek duymadım , görmedim.Donanımsal bir sorunda genelde çoğu firma garanti dışı bırakıyor.Yazılımsal sorunlarda 100-150 liraya hallediliyor.Bu kadar çok büyütmeyin gözünüzde garanti işini.TÜRKİYE BURASI :))

monvance

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
806
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
delta garanti ilgileniyornen azindan arkadaslar. ve evo gibi boyle sahtekarliklar da yapmıyor

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Jeal1903

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Celal
Cihazım
Poco f1
Dogukan hocam tamamen hem fikirim. Ancak soyle bir dururmum war. İos kullanicisiyim. Fiyat politikasi yuzunden yeni telefonda ios almayacagim. Xiaomi f1 poco bana data tech sheet ve genel yorumlar olarak cok cazip geldi.
Korkum 2 lira ucuza gidip, kendime 3 lira sorun satin almak. Yoksa her elektronik cihazin kendince sorun ihtimali var. Ben sadece urunu aldim sonra bi baktim kamerasi dokunmatigi va bisi calismiyor. Milletin kapisinda gezmeyeyim hakkimi aramak icin.
Arka planda 10000mah v3 powerbank aldim cepporttan, urun sorunlu. Kimse sallamiyor su ana kadar mesela

iquique

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
soner
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Mühendis
geçen cuma n11 üzerinden Delta garantili Poco aldım. 2 gündür kullanıyorum. Bir sıkıntı şimdilik yok.

FireLife71

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Dogukan hocam tamamen hem fikirim. Ancak soyle bir dururmum war. İos kullanicisiyim. Fiyat politikasi yuzunden yeni telefonda ios almayacagim. Xiaomi f1 poco bana data tech sheet ve genel yorumlar olarak cok cazip geldi.
Korkum 2 lira ucuza gidip, kendime 3 lira sorun satin almak. Yoksa her elektronik cihazin kendince sorun ihtimali var. Ben sadece urunu aldim sonra bi baktim kamerasi dokunmatigi va bisi calismiyor. Milletin kapisinda gezmeyeyim hakkimi aramak icin.
Arka planda 10000mah v3 powerbank aldim cepporttan, urun sorunlu. Kimse sallamiyor su ana kadar mesela
cantara hocam konuyla ilgilenebilirmisiniz rica etsem.
Arkadaş Powerbank hakkında sorun yaşıyormuş .

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi9
cantara hocam konuyla ilgilenebilirmisiniz rica etsem.
Arkadaş Powerbank hakkında sorun yaşıyormuş .
Powerbank konusunda dün Jeal1903 hocamla konuşmuştuk hocam. Kendisi bana her hangi bir olumlu ya da olumsuz geri dönüş sağlamadı... Eğer sıkıntının ne olduğunu öğrenebilirsem elbette ki ilgilenmeye çalışırım.

FireLife71

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Powerbank konusunda dün Jeal1903 hocamla konuşmuştuk hocam. Kendisi bana her hangi bir olumlu ya da olumsuz geri dönüş sağlamadı... Eğer sıkıntının ne olduğunu öğrenebilirsem elbette ki ilgilenmeye çalışırım.
Jeal1903 Konu hakkında bilgi sahibi olmanıza rağmen sıkıntı nedir ki acaba karalama peşindesiniz acaba cantara hocam dönüşte sağlamış size.

Mehmethan

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Mehmethan
Cihazım
Mi 8 lite 128gb
Keşke Xiaomi markası evofone değilde daha köklü daha fazla güven veren 3 kuruşa bakmayıp markasının ismine daha fazla önem veren bir şirketin distribütör'lügü vasıtasıyla ülkemize giriş yapmış olsaydı daha az sorunla karşılaşırdı son kullanıcı
xiaomi ceo'su tüm ürünlerden yüzde 5 kar edecez mottosuna tamamen aykırı hareket sistemi var bir şekilde daha güçlü ve tecrübeli bir firma araya girip Xiaomi anlaşarak evofone işin içinden alınması lazım yada topluca xiaomi mail atıp evofone Xiaomi mottsuna ve felsefesine uymayıp markanın imajına zarar verdiğini haberdar etmek lazım
Çünkü xiaomi gibi her alanda ürün yelpazesi olan bir firmayı evofone layıkıyla temsil edemiyor

Son düzenleme:

monvance

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
806
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Keşke Xiaomi markası evofone değilde daha köklü daha fazla güven veren 3 kuruşa bakmayıp markasının ismine daha fazla önem veren bir şirketin distribütör'lügü vasıtasıyla ülkemize giriş yapmış olsaydı daha az sorunla karşılaşırdı son kullanıcı
zaten evo da resmi distribütör değil

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt