Sohbet Evden Çalışanlar İçin Ping, Download, Upload Ne Kadar Olmalı?

• Konbuyu başlatan Byseus
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 17
  • Görüntüleme 913

Byseus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
43
Turknet'i sorguladım 85 liraya kontratsız 100mbps download 4'e kadar upload sınırsız veriyor. Şimdi aklıma şu takıldı. Upload download yanında baya düşük kaldı sanıyorum turk telekomun alt yapısını kullanacak. Bu durumda ben yine upload sıkıntısı yaşar mıyım emin olamıyorum.

Turkcell superbox 10 mbps download 2 mbps upload sınırsız paketi hazır olun 199 artı cart curt ücretleri ile veriyor, 20 mbps download 5 mbps upload sınırsıza ise 299 lira diyor birde ışık hızı diyor gerizekalılar. Bölgemde başka sağlayıcı alt yapısının olmayışı alternatifleri çok azaltıyor ve şüphede bırakıyor..

Byseus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
43
Maalesef ben de sizinle aynı çıkmazda kaldım ve yukarıda da yazdığım gibi ikinci internet hattını bağlattım mecburen hocam...

Geçtiğimiz ay ise bu hikayeyi bir arkadaşa anlatınca o fikir verdi. Keşke daha yüksek bir pakete tekrar taahhüt vererek yükseltseydin ve bir ay kullanıp Turknete geçiş yapsaydın bu durumda sadece bir aylık yüksek paket indirimi kadar taahhüt bozma bedeli yansıtabilirlerdi dedi... Açıkçası benim aklıma yattı, bir değerlendirin isterseniz :)

Evet turknet'ten ikinci bir internet aboneliği yaptım 8e yakın alacağımı taahhüt ettiler ilk ay deneme yapın ücretsiz dediler. 5 alsam ben fitim dedim kabul ettim. Bakalım nasıl olacak.

Bu arada Telekoma yaptığım şikayetler neticesinde bugün sıfır bir modem gelip bağladılar sonuç yine aynı. Aynı sitede yine Turk Telekom kullanan arkadaşım 24 mbps fiber kullanıyordu. Hız testi yapmasını istedim görüntüsü bu şekilde

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu da benim aynı anda ölçülen sonuçlarım 50 mbps fiber

Bu verilere istinaden yeterli hizmeti alamadığım gerekçesiyle taahhütümü cayma bedelsiz iptal ettirme hakkım olabilir mi?
cantara Save_Mi

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Evet turknet'ten ikinci bir internet aboneliği yaptım 8e yakın alacağımı taahhüt ettiler ilk ay deneme yapın ücretsiz dediler. 5 alsam ben fitim dedim kabul ettim. Bakalım nasıl olacak.

Bu arada Telekoma yaptığım şikayetler neticesinde bugün sıfır bir modem gelip bağladılar sonuç yine aynı. Aynı sitede yine Turk Telekom kullanan arkadaşım 24 mbps fiber kullanıyordu. Hız testi yapmasını istedim görüntüsü bu şekilde

Bu verilere istinaden yeterli hizmeti alamadığım gerekçesiyle taahhütümü cayma bedelsiz iptal ettirme hakkım olabilir mi?
cantara Save_Mi
Taahhütünüzde "e" kadar şeklinde bir ibare var ise cayma bedeli yansır.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

cantara Save_Mi
Hayır hocam cayma bedelsiz iptal etmezler... Internet hiç olmasa bile cayma bedeli yanısıtıyorlar. THH ile uğraşıp yıllar sonra cayma bedelini alabilirsiniz tabii ki ama bence en mantıklısı üst pakete geçip bir ay sonra iptal etmek.

Upload konusunda Turknet gerçekten iyi. Şu an evdeyim, türktelekom altyapısı kullanıyor ve modemle aramda 3 oda var. Çekim gücü tek diş gösteriyor yani wifi extender bile kullanılabilecek bir durumdayım. İndirme hızım oldukça düşük fakat upload hızım 7.51 çıktı.

Byseus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
43
Hayır hocam cayma bedelsiz iptal etmezler... Internet hiç olmasa bile cayma bedeli yanısıtıyorlar. THH ile uğraşıp yıllar sonra cayma bedelini alabilirsiniz tabii ki ama bence en mantıklısı üst pakete geçip bir ay sonra iptal etmek.

Upload konusunda Turknet gerçekten iyi. Şu an evdeyim, türktelekom altyapısı kullanıyor ve modemle aramda 3 oda var. Çekim gücü tek diş gösteriyor yani wifi extender bile kullanılabilecek bir durumdayım. İndirme hızım oldukça düşük fakat upload hızım 7.51 çıktı.

Evraklarımı gönderdim umudumu yüksek tutuyorum çok iddialı cevaplar verdiler inşallah hayal kırıklığı olmaz. Eğer işi çözerse turknet bende paket yükseltip iptal yoluna gideceğim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

cantara hocam size birde şunu sormak istiyorum. Evimizdeki İnternete telefon ile bağlanıyoruz örneğin kablosuz ölçüm yapıyoruz 4 5 upload çıkıyor aynı İnternete bilgisayarı kablo ile bağlayıp ölçüyoruz 1.5 2.5 arası kalıyor. Bizde gitti komşunun evine onların İnternete bağlayalım dedik. Önce komşu kendi telefonu ile kendi hız testini yaptı 4-5 upload aldı sonra biz bilgisayarı kablolu taktık yine 1.9 falan upload verdi. Tam morali bozduk pc bozuk diye komşum kendi bilgisayarını getirdi kablolu ölçüm yaptı onunda hız 1.5 falan çıktı. Şaşırdık. Yani bu ne menem bir iştir çözemedim.

Son düzenleme:

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Turknet'i sorguladım 85 liraya kontratsız 100mbps download 4'e kadar upload sınırsız veriyor. Şimdi aklıma şu takıldı. Upload download yanında baya düşük kaldı sanıyorum turk telekomun alt yapısını kullanacak. Bu durumda ben yine upload sıkıntısı yaşar mıyım emin olamıyorum.

Turkcell superbox 10 mbps download 2 mbps upload sınırsız paketi hazır olun 199 artı cart curt ücretleri ile veriyor, 20 mbps download 5 mbps upload sınırsıza ise 299 lira diyor birde ışık hızı diyor gerizekalılar. Bölgemde başka sağlayıcı alt yapısının olmayışı alternatifleri çok azaltıyor ve şüphede bırakıyor..
Super Box'ın pahalı olma nedeni normal hocam, altyapı olmadan fiber sunuyorlar, verdikleri hızlar da iyi, arada kötü havalarda sorun ya da ping oluyor ama oyun oynanmadığı müddetçe gayet iyi oluyor bağlantı, kırsal kesimde değilseniz biraz da bütçeye bağlı tabi.

Byseus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
43
cantara
hocam merhaba superonline bağlattım sıfır sıkıntı. şimdi taahhütü düşürmek için girişimlere başlıyorum. haberdar ederim.
(niye başta superonline bağlatmadın diye düşünen olursa alt yapı daha yeni geldi.)

Üst Alt