İnceleme Ev yapımı Makro Çekim Aparatı

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Merhaba.
Karantina günlerinde evde sıkılınca kendime birkaç farklı araç yaptım. Bunlardan birisi makro çekmeme yarayacak bi aparat.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Araba farından çıkan merceği sıcak silikon yardımıyla tripodlarda veya selfie çubuklarında kullanılan telefon tutucu ile birleştirdim. Telefon tutucuyu, merceğin ortası ana kameraya gelecek şekilde telefona takıyorum ve yakın çekimleri rahatça yapıyorum. Bokeh oranı yüksek makro çekim fotoğraflar elde ediyorum.
Benim kullandığım mercek ile; nesneyi, telefona 5-10cm arası bir uzaklıkta net çekebiliyorum.

Neden hazır almadın diye soracak olursanız; burada önemli olan kendi yapımım bir aparat ile çektiğim fotoğrafları görünce hissedeceğim duygunun, hazır alacağım aparat ile çekeceğim fotoğrafları görünce hissedeceğim duygudan farklı olması.

Birkaç örnek çekmek için vaktim oldu:
12MP

48MP

Önemli!!
Güneş ışığına veya şiddetli bir ışığa doğrudan maruz kalırsa kameramıza zarar verebilir.

Son düzenleme:

serkantekin76

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serkan
Cihazım
Mİ10T PRO 8/128
Meslek
Tıbbi Mümessil
Konular
61
Hocam öncelikle eline sağlık gayet başarılı bence.Birde sadece mercek yeterli oldu mu

Moderatör tarafında düzenlendi:

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Hocam öncelikle eline sağlık gayet başarılı bence.Birde sadece mercek yeterli oldu mu
Teşekkür ederim hocam.
Tabiki yeterli, ben telefon tutucuyu, merceği telefonun arkasına sabitlemek için kullandım. Siz bunu elinizlede tutabilirsiniz.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Merhaba.
Karantina günlerinde evde sıkılınca kendime birkaç farklı araç yaptım. Bunlardan birisi makro çekmeme yarayacak bi aparat.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Araba farından çıkan merceği sıcak silikon yardımıyla tripodlarda veya selfie çubuklarında kullanılan telefon tutucu ile birleştirdim. Telefon tutucuyu, merceğin ortası ana kameraya gelecek şekilde telefona takıyorum ve çekimleri rahatça yapıyorum. Bokeh oranı yüksek ve makro çekim fotoğraflar elde ediyorum.
Neden hazır almadın diye soracak olursanız; burada önemli olan kendi yapımım bir aparat ile çektiğim fotoğrafları görünce hissedeceğim duygunun, hazır alacağım aparat ile çekeceğim fotoğrafları görünce hissedeceğim duygudan farklı olması.

Birkaç örnek çekmek için vaktim oldu:
12MP

48MP

Önemli!!
Güneş ışığına veya şiddetli bir ışığa doğrudan maruz kalırsa kameramıza zarar verebilir.

Elinize sağlık hocam, gayette başarılı bir iş çıkarmışsınız tebrikler clap~~clap~~clap~~

ugurakbas06

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
58
Bu aparatın geniş açı lens olanından da bekliyorum mi 8 de çok ihtiyacım var

kalkir